Brali ste si niektorá hypotéku s priateľom?

annlia
16. sep 2019

Ahojte
Brali ste niektora hypoteku spolu s priatelom? ziaden snubenec, manzel
Dali Vam ju v pohode? beru nato ohlad ci ani nie? dakujem🙂

marinecka95
16. sep 2019

@annlia ako priatelia je veľmi nevýhodne čerpať úver. Lepšie je ak si každý z vás požiada o hypotéku. Alebo hypotéku vezme len jeden z partnerov nakoľko sa rátajú náklady na živobytie na jednu osobu a nie pre dve osoby

arcticcode
16. sep 2019

@annlia Či je snubenec, priateľ, pichač, kamarat, známy, je úplne jedno, banka rieši len dve veci - buď je manžel, alebo nie je manžel. Toto jedno ich zaujíma, nič iné. Takže aj keby ste boli snúbenci, nemá to žiaden vplyv.
My sme brali tak hypotéku so ženou, ešte keď sme neboli manželia, nehnuteľnosť sme si zapísali 1/2 a 1/2, ale rátali nás ako dvoch ľudí, čiže suma výplat mínus 2x životné minimum, deti sme v tom čase nemali. Ja som zarobil pekne, žena pomenej a schvalili nam v pohode 80 tacov hypo. Z toho sme aj prerabali potom barak.

nikpa
16. sep 2019

@annlia ano, brali sme len ako spolubývajúci 😀 žiaden problém s tým nemala ani jedna banka.

veronikaszabova
16. sep 2019

@annlia banke je sumafuk s kym beries hypo, pokial mate spolu dobry prijem, dobru bonitu.

lagata
16. sep 2019

My sme brali s priatelom hypo teraz v maji. Pre banku je podstatny prijem. Byt mame na polku a v zmluve sme uvedeni obaja ako "dlznik 1" a "dlznik 2". V slsp nam schvalili 90% sumy akurat ze si povedali, ze sa podla nich ma byt znalecky posudok nizsi, takze vychazdali zo svojej sumy 😂

petra199099
16. sep 2019

Ano brali sme aj my a ja som dostavala rodicak aj to tam dali ktomu

arcticcode
16. sep 2019

@petra199099 jj rataju vsetky prijmy a vsetky vydavky. Aj keby si vedela oreukazat prijem zo zobra ia, tak zarataju

petra199099
16. sep 2019

@arcticcode Heh no to uz neviem ale dali nam troska mrnej ako sme chceli ale volajak sme si prerobili aj dom aj kupili veci donho bolo to pted 3 rokmi presne

arcticcode
16. sep 2019

@petra199099 ja tiez tak. Debil znalec nam ohodnotil dom na 52 tisic, dali nam 45 s horkou biedou. Vypratali sme, zavolali druheho znalca a ten ohodnotil na 96 tisic. Este nic nebolo zrobene...

ola101
17. sep 2019

Dá sa , len ako ti tu už písali, budú vás každého rátať samostatne, nie spolu ako keď ste manželia. No isto si to treba nejak ešte poistiť možno nejakou separátnou zmluvou v prípade nesplácania.