Borelióza u psa

11. jún 2023

Ahojte , náš psík mal pred 2 týždňami cca kliešťa zle sme ho vybrali tak sme išli na veterinu tam mu to očistili vybrali a dali injekciu takú kde sme mu mali dávať antibiotiká 3x denne , ešte stále tam má ale asi pár dni som to už nedávala lebo to mala pekné ze tak už asi nebude treba. No dnes ako úplne vymenený pes , leží len a keď ide tak nevie moc chodiť ako omámená. Dala som jej dnes tie atb zas a budem dokym ich neminieme. Mali ste niektorá z vás takýto problém so psikom ? Ze či to môže byť borelióza ? Strašne sa o ňu bojím aby mi náhodou nezomrela 😥 zajtra určite zavoláme na veterinu že či to môže byt borelióza..

anonymanonym
11. jún 2023

Ak pes len lezi a chodi ako omamemy isla by som hned teraz na veterinarnu pohotovost.

colsami
11. jún 2023

Tak v prvom rade ATB ked povie doktor ze brat, maju sa brat. Prepacte ale to je Vasa (velka) hlupost ze svojvolne vysadzate lieky a este atb. Prave preto ze jej pomohli ich mala brat, a nie ukoncit liecbu...

No ale co uz.
Neviem preco sa bojite prave tej boreliozy? Moze to byt aj nieco ine ako krvne parazitozy. Okrem toho ze borelioza nie je jediny mozne problem, ak by to bolo aj nieco kliestami prenosne.

Mozte robit testy na niektore kliestami prenosne ochorenia (zjavne neboli robene) no sudiac podla liecby mozu byt vysledky prekryte. Zajtra na veterinu nevolat, ale IST TAM SO PSOM. Ak je dokonca v stave omameny a ledva stoji na nohach, pripadne zmerajte teplotu a ak je nad 39, je to stav na pohotovost.

Takze najlepsie bude pokracovat liecbu u svojho veterinara ktory pozna stav psa a vie co pes dostal. A hlavne dodrziavat jeho pokyny... Ak ich nebudete dodrziavat a veterinarovi neverite, asi bude zbytocne tam chodit.

Tu na fore vam nikto nic ine mudrejsie nemoze poradit, takze isto by som sa neriadila podobnymi radami...
Drzim palce nech Vam to dobre dopadne. A prosim, ked vam naozaj tak velmi zalezi na Vasom psikovi, tak sa nabuduce spravajte zodpovednejsie vzhladom na situaciu a pokyny od veterinarov a nerobte si podla svojho "usudku". Pre dobro psika.

beataxxx
11. jún 2023

Nám odišla pred pár rokmi naša labradorka na babeziozu-to je psia borelióza.mala veľkého kliešťa zrejme dlhšie bohužiaľ pod obojkom, každý deň som ju kontrolovala a tam som nepozrela….frontline som dávala pravidelne……..najprv jej prestalo chutiť jesť, bola unavená, apaticka, keď som si na prechádzke všimla, že cika krv, šli sme na pohotovosť, nechali si ju tam asi 4 dni, boli sme stále pri nej aj my, ale nepodarilo sa ju zachrániť, mala už 11 rokov……takze dávajte ATB a držím palce

pepek11
11. jún 2023

Choďte so psíkom na pohotovosť teraz. Nehnevajte sa, ale vysadiť svojvoľne antibiotiká je obrovská chyba.

colsami
11. jún 2023

@beataxxx babezioza nie je psia borelioza. Su to dve rozlicne ochorenia.
Kazdopadne obe su velmi vazne, a hlavne ak ide o pokrocilejsie stadium.

autor
11. jún 2023

@pepek11 žiaľ nemáme tu pohotovosť tak musíme čakať do rána :/ pred 2 dňami sme vysadili atb ze už to ma pekne ale len troska tam ostalo ze už nebude asi treba ale dnes som opäť dala tak ráno ideme hneď veterinarovi ze či to môže byt ta borelióza alebo niečo iné

autor
11. jún 2023

@colsami dnes na večer len začala krívať a bola malátna troska , ale keď som jej dala piskotik alebo dačo zjedla .. nebola ze bez chuti. Tak dúfam ze ráno sa dozvieme u veterinára čo to môže byt

autor
11. jún 2023

@beataxxx my sme si hneď všimli kliešťa ale žiaľ zle sme ho vybrali tak sme išli na veterinu a tam to očistili a vybrali a dali atb .. bola celý čas v poriadku až do dnes