Bona Spray Mop Motion - skúsenosti

erienka
24. máj 2013

dufam, ze tato otazka nebude chapana ako reklama. Nasla som v novinach inzerciu ohladom tohto prostriedku na citenie podlah a kedze neznasam umyvanie podlah s mopom (neustale zmykanie vo vedre), tento vyrobok sa zda byt super, kedze vraj staci len stlacit packu na davkovanie cistica, nic netreba zmykat. Nemate s nim nahodou skusenost? Nechcem kupovat hlupost, ktora vyzera dobre len na obrazku v reklame. dakujem

liliandax
24. máj 2013

@erienka ahoj, ja ho mam doma par dni, vyskusane 1 x zatial, ale je to najlepsie, co som na podlahy skusala. Predtym som povysavala a potom utrela s tym a cmuhy neboli ziadne.

jaja1979
24. máj 2013

Ahoj, ja ho mam doma uz asi 2 roky - maximalna spokojnost. Akurat som si kupila este jednu nahradnu handru, pretoze mame rodinny dom a vsade plav. podlahy na obidvoch poschodiach, takze plocha na umyvanie je velka. Vzdy pred umyvanim najskor povysavam a potom s jednou handrou poumyvam cele jedno poschodie. Kedze vzdy po umyti davam tu handru do pracky, kupila som si este jednu, aby som hned umyla aj druhe poschodie. Handry vzdy operiem v pracke, akurat sa vraj nesmie pouzivat avivaz, ale tu ja nepouzivam aj tak, takze no problem. Napln pouzivam len originalnu, ale kupila som mop aj svokre a ta po minuti originalu tam dava uz len obycajnu vodu s cist. prostriedkom na podlahy a vraj je to v pohode.
Je to velmi sikovna pomocka pri malych detoch - mame tri a nonstop je nieco povylievane. Mop mam stale po ruke v kupelni, iba to postieras a vybavene. Mopy som uz mala vselijake, dokonca aj parny cistic, ale toto je to najpohodlnejsie a najefektivnejsie, takze odporucam. 🙂

macamac
24. máj 2013

@jaja1979 a je to aj na podlahy-dlažbu s vysokým leskom?
lebo ja mám v kuchyni,obyvke,chodbe...a som na prášky z toho....nedá sa mi vyleštiť po umytí...doleštíme vždy chodením v ponožkách 😀 😀 😉

a hodíš mi link na ten mop prosím?
díky 🙂

jaja1979
24. máj 2013

ja mam dlazu v kuchyni, ale matnu a dost reliefnu - tam musim trochu viac drhnut, ale inak v pohode. V kupelke mam dlazbu pololesklu a tam sa mi to tiez dobre umyva. S vysokym leskom nemam skusenosti, to by som klamala.
http://www.bonaspraymop.sk/

jahody11
18. júl 2013

Od utorka v akcii v kika nabytok za 29,90 eur uz mám odlozene 3 ks.

tbaranek
22. dec 2013

Zlomena packa po dvoch rokoch - pouzivane 1 x tyzdenne. Nahradne diely nedostupne, tak kupuj nove. Gratulujem vyrobcovi.

zelenychrobak
4. jan 2014

no ved dlhsie nic nevydrzi moj roboticky vysavac SECOR vydrzal rovno 2 roky a putuje do smeti..nuz co uz,teraz sa vyraba len na 2 roky a potom treba vsetko nove BOHUZIAL

lenyy
4. jan 2014

a ako to funguje prosim vas? povysavam a potom staci uz len laminaty pretriet tymto mopom bez vymeny handry? len ju vlhcim tym davkovacom pocas umyvania? treba kupovat aj ten specialny bona pripravok? neviete kde ho najlacnejsie tento mop kupim?velka vdaka.lenka

maruska261
6. jan 2014

@lenyy tak toto iste zaujima aj mna 🙂 ak nieco zistis daj vediet budem ti vdacna 🙂

nikazuz
27. sep 2014

Ahojte, ja mám tiež doma tento mop už skoro 2 roky. Podľa mňa je super, netreba sa naťahovať s vedrom a podobne. Podlaha ostáva pekná, bez čmúh... Ja dávam do neho už len originál náplne, pretože som počula, že ked tam dáte vodu s dákym prípravkom, môže to zapchať ten rozprašovať a reklamáciu Vám neuznajú. Ale aj tak tie ich prípravky sú lepšie ako keď si tam niečo namiešate (priznám sa, skúsila som to raz) - nezanechávajú čmuhy a pekne stierajú špinu. Takže určite odporúčam 🙂
a čo ja ešte robím - pred umývaním handru trochu navlhčím, aby hneď nesala to, čo na podlahu nastriekam 🙂

syssa
17. okt 2014

Ahojte,
a stačí obyčajný BONA mop alebo je lepší ten s vibračnou technológiou?

deisinka1
18. okt 2014

@syssa no to by zaujimalo aj mna,nakolko sa prave rozhodujem,ktory z nich kupit 😒

syssa
18. okt 2014

Pytala som sa kamošky a tá má dva roky ten vibračný,ale že ani raz to nepoužila. Že stačí ten klascký.
Za dobrú cenu ho maju v KIKA aj so 4 litrovou bandaskou

dadka76
9. feb 2015

Ahojte, ja tiež práve uvažujem nad kúpou tohto mopu. chcem sa opýtať, ako dlho asi vydrží náplň? treba hneď kúpiť aj náhradné balenie? a sú rôzne náplne podľa druhu podlahy? my máme laminát a dlažby, môže sa používať jeden druh náplne na obe? ďakujem.

ika2020
16. dec 2015

Ahojte, zaujímalo by ma ako sa mop rozoberá....vôbec mi nejdú oddeliť ti dve hlavné tyče, ktoré sa spájali....poraďte prosím...dakujem

freeze24
19. dec 2015

@dadka76 ahoj prosim ta kupila si si nakoniec ten bona mop?kolko teda vydrzi ta napln?a mozem rovnaku pouzivat na drevenu podlahu aj dlazbu?vies mi prosim dat info? 🙂 dakujem 🙂

penelopa
22. dec 2015

My máme bona mop a spokojnosť,doposiaľ som umývala so sanytolom vysoké lesklé dlážky a teraz s bonom,fajn vecička,ale pokiaľ sa umyje nechodiť aby neostali stopy alebo podrážky od prezúvok:O))):

kodai
18. feb 2016

Az teraz som natrafila na toto forum, a potvrdzujem, mam ho uz vyse 2 roky, zatial som nic lepsie nemala, nenatahujete sa s vedrom, podlaha ostane krasna bez cmuh, nie ako predtym.. Kupujem len originalne naplne.. ja som sa o tomto mope prvykrat dozvedela tu. http://www.brusenieparkiet.eu/bona-spray-mop a ked som im pisala ci si mozem aj od nich objednavat, vtedy este nemali shop, tak mi zaslali s fajn zlavou 🙂 Uz ale chystaju novy shop, nie je spusteny este predaj, ale da sa telefonicky ci mailom objednat aj teraz, tusim www.napodlahy.sk - pozeram ze tam maju vsetky ceny so zlavou..
Ja som sa tiez dlho rozhodovala ci ho kupit ci nie, rozhodla som sa tiez pre ten obycajny a nelutujem..
Ide to lahko, ziadne cmuhy, nasledne lestenie, som vysoko spokojna..

martinakuklova
23. mar 2016

Ahojte,

ja sa chcem tiež pripojiť, pýtala som sa na fóre aj na modrej streche a mi len potvrdili, že je mop výborný. Zakúpila som ho teraz v Kike, ten klasický @deisinka1 a môžem len potvrdiť. @dadka76 @freeze24 Pýtala som sa konkrétne na náplne ako dlho vydržia a vraj tá 4l vydrží bežne aj rok. Moja plocha je cca 150m2 a tak nejak podobne aj ľudia mali a potvrdili dlhú trvácnosť prípravku. Ide o ekologické náplne, čo určite je zdravšie ako chémia a nechcem aby sa môj mal syn plazil po takej dlážke. Mám teraz dušu na mieste 🙂

dadka76
25. mar 2016

@martinakuklova Ahoj...ja som ho tiež potom kúpila. Mám už ho už niečo vyše roka a som max. spokojná. Niekedy používam originál náplň, niekedy si zarobím vlastnú, ak chcem , aby mi podlaha voňala. Tá origoš náplň sa mi javí ako taká neutrálna, bez vône...prajem len dobré skúsenosti s umývaním a verím, že nebudeš banovať! 🙂

jesetera
20. sep 2016

Ahojte mne zacala napln vykvapkavat samovolne ked ho mam odlozeny :/ myslite, ze mozem reklamovat?

floorzone
3. dec 2016

Ahojte, vidím že je tu veľa otázok ohľadom spray mopov. Pokiaľ by ste mali problém s tým že sa vám stiahne nádobka 0,85l stačí ak ju vyberiete zo spray mopu a nalejete do nej teplú vodu, sama sa roztiahne do pôvodného tvaru. Do spray mopu sa vám najviac oplatí používať náplne o objeme 4l, je jedno či si kúpite náplň na dlažbu a tvrdené povrchy alebo na drevené podlahy, použiť ich môžete na všetky druhy podlahy. Do 22.12. je na floorzone.sk akcia na xxl balenie kde výjde liter za 5,15. 🙂 Novinkou od Bony je čistsič na olejované podlahy s prídavnou zložkou oleja v čističi, teda pri umývaní zároveň dopĺňate olej do drevenej parkety, pri tomto čističi ho však môžete použiť iba na olejované povrchy. Nájdete ho tiež na floorzone.sk v sekcií čističe. Pokiaľ by ste uvažovali nad spray mopom ako darčekom na vianoce dostanete ho u nás za akciovú cenu spolu so 4L náplňou za 49,64€ a s poštovným zdarma. 🙂 Pokiaľ máte na podlahe veľa prachu pri čistení je dobré pred čistením povysávať alebo použiť bona dusting pad - biela utierka ktorá pritiahne na seba prach, avšak tento sa nemôže dostať do kontaktu s vodou lebo stratí svoj antistatický efekt. Bona cleaner pad - modrú utierku zásadne neumývajte avivážou. Do spray mopu nemôžu byť použité náplne s pridanou vôňou, nakoľko obsahujú v sebe látky ktoré môžu upchať rozprašovač spray mop-u. 🙂 Čo sa týka vykvapkávania, skúste vybrať zo spray mopu náplň, teda tú nádobku 0,85l a zatiahnúť ju pokiaľ, nepomôže vymeniť za novú. Toto sa môže stať ak pri umývaní stláčate spray mop príliš rýchlo za sebou, je potrebné aby tam bola nejaká pauza medzi každým strekom. Teda nastriekať podlahu, zotreť a znova. 🙂

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martina88martina
4. okt 2020

@floorzone neviete prosím vás preco mi tu handru špinavú nechce vyprať, používam ju pol roka, a keď ju dam prať síce je oprana ale vyzerá spinavo. A to som ju prala na 60 vzdy