Bolo skôr vajce alebo sliepka?

8. dec 2021

Čo bolo skôr vajce či sliepka? 🤣sú nejaké dôkazy?

levq
8. dec 2021

Matovič

enka81
8. dec 2021

Sliepka, viď Darwin 😊

dada0902
8. dec 2021
lienkashoppingqueen
8. dec 2021

Ch.Norris porodil sliepku a potom zniesla vajce. Takze spravna odpoved je sliepka. Ved uvazuj trochu ty vajco!
🐔🥚

ella_price
8. dec 2021

Ak si veriaca, tak sliepka a ak normálne a racionálne veríš na evolúciu tak vajce 😁
Vajcia sú staršie ako kurčatá, ale aj tak to je jedno, pretože v určitom bode evolúcie neexistovali žiadne kury, len nejaký druh vtákov, ktoré zniesli vajce, z ktorého sa potom vyvinula sliepka. Ak to nazveme, že toto bolo kuracie vajce, potom je jasné, že prvé bolo vajco 😁

sante81
8. dec 2021

Neviem či vajce alebo 🐔 ale ešte pred tým bola Zdena S.

ella_price
8. dec 2021

@sante81 Zdena je slepica sama o sebe 😆😆😆

sante81
8. dec 2021

@ella_price 😅👍

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
8. dec 2021

urcite sliepka, odkial by sa vykotulalo samotne vajce?

autor
8. dec 2021

@0silvia0 a odkiaľ sa vzala sliepka? :D

0silvia0
8. dec 2021

Ved priletela🤷‍♀️

panelacikova
8. dec 2021
bianca11
8. dec 2021

z krestanskeho hladiska sliepka, Noe zobral pri potope z kazdeho zvieracieho druhu par 🙂 cize sliepka a kohut. Bez kohuta zo slepacieho vajicka nikdy nedostanete kuriatko 🙂 Ale to s tou Zdenou ma pobavilo :DDD

zenazaba
8. dec 2021

Vajce. Dinosaurie.

breznica
8. dec 2021

Super téma 👍 minule to bolo v telke v nejakom programe ale ani zaboha si nespomeniem ako to vyriešili😃

marth16
8. dec 2021
kika831
8. dec 2021

Uz davnejsie som citala ze vedci potvrdili, ze prv bola sliepka.

kitycat
8. dec 2021

@marth16 konecne zodpovedane 🤣

petkasaurus
9. dec 2021

@marth16 ja som to nepochopila :D

marth16
9. dec 2021

@petkasaurus vajce bolo prvé ( orgazmus 🤣)

h2
9. dec 2021

16. novembra 2021 na koníku, diskusia "Perly našich detičiek...", môj syn:

anitka63
9. dec 2021

Toto je téma takto na ráno heh. Aká koľvek odpoveď bude podľa mňa tá správna

mackamizjedlaskrec
9. dec 2021

Darwinova evolucia hm hm hm Podla mna z nicoho nemoze nieco vzniknut To je ako keby ze boli uz strom v Edenovej zahrade uz sa aj had plazil dokonca strom uz mal aj jablko len ho nemal kto jest tak boh stvoril Adama a Evu aby sa mali navzajom s kym poskriepit o to jabko a odvtedy bolo veselo az po Covid 19 a vajcia v supermarketoch velkosti S,M,L XL ci behali sliepky po trave alebo sedeli na tyci poprisebe 3000 ks .No a ci bolo skor sliepka a ci vajce ? Sliepka .

zdenusa4
9. dec 2021

@h2 konečne to mám vysvetlené :D

rubinka
9. dec 2021

Ako môže vzniknúť vajce s kuriatkom bez sliepky treba fakt vysokú logiku na toto kdesi sa objavilo vajce a samo sa vysedelo asi 🤣

rubinka
9. dec 2021

Apropo aj sliepka potrebuje kohúta z jedného vajca asi nebudú vznikať ďalšie jedince, dospeláci filozofuju nad touto trapnou otázkou pričom odpoveď je jasná, malé dieťa ti to povie hneď. Chcela by som vidieť toho "mudrca" ktorý túto nezmyselnú otázku vymyslel 🤦

ella_price
9. dec 2021

@rubinka Mne to skôr príde ako zábavná otázka, ktorá vznikla popri Darwinovej vývojovej teórii a Mendelovej genetiky 🙂 Mutácia a genetika sa jedna bez druhej nezaobídu.