Boli ste niekedy obeťou stalkera?

karinpise
17. jún 2024

Stalo sa vám, že vás niekedy niekto stalkoval? Ako ste to riešili prosím vás? Ďakujem za všetky odpovede

egonsk
17. jún 2024

nie, nebol.

vanilkovazmrzka
17. jún 2024

Nie, aspon o tom neviem 🙈 takeho online nepocitam, to nepozvazujem za nic zivot ohrozujuce

fauko
17. jún 2024

@karinpise ano, ustavicne. Ber do ruky ruzenec a pros.. Vecny Otec, v Mene Tvojhi Syna Pana Jezisa Krista a Na prihovor Panny Marie prosim Ta, zachran ma a ochranu ma pref vsetkymi diabolskymi a nepriatelskymi ukladmi psychopatov, viditelnych aj neviditelnych nepriatelov... Takto pros pref ruzencom a za tym SA pomodli ruzenec. Modli SA kazdy jeden den, lebo diabli nikdy nespia.

tanyan
17. jún 2024

Čo presne myslíš pod "stalkoval?"
Fyzicky alebo online ťa niekto sleduje?
Alebo aj nejako narúša tvoje vzťahy či súkromie?

bellaa3007
17. jún 2024

@fauko to je čo za debilnu odpoved? Neni tomu tak dávno čo zabil stalker mačetou v Dubnici ženu..

pandorra
17. jún 2024

@bellaa3007 tiez ma to napadlo… nechapem ako si niekto po tych udalostiach moze robit srandu…som zvedava, ci by to robil, ak by sa to tykalo jeho manzelky alebo dcery…

dadka1997
17. jún 2024

@karinpise sice skusenost nemam, ale ako to vlastne myslis to stalkovanie? Ak mas strach o svoj zivot ze ten dotyčný si ta pocka pred robotou pred domom a pod ries to s policiou

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
baruska199028
17. jún 2024

@karinpise áno bola som od mája 2012 do septembra 2015 ale s tým že ten chlap bol môj priateľ od februára 2012 , tri mesiace bol v pohode a zrazu keď som prestala robiť to čo chcel a chcela som od neho odist teda aj som mu to povedala tak ma začal biť každý boží deň, zlomil mi prst na ruke, prenasledoval ma pri škole, dome, keď som bola u starenky aj tam si ma našiel a robil problémy , nútil ma robiť nechutné veci...
Veľa ľudí sa pýtalo prečo si s ním tak dlho bola ? Odpovedala som a aj odpovedám stále no preto lebo sa vyhrážal fyzickou likvidáciou mojích rodičov...
Týždeň na to ako sa vyhrážal že moji rodičia zhoria v aute že sa o to postará, deň na to nám auto ukradli z parkoviska, potom keď ma prenasledoval a čakal pri škole zavolal svojmu kamarátovi a dal to na hlasitý odposluch , podotýkam je bitkár jeho kamarát, opýtal sa ho či by zbil môjho otca , povedal že nemá najmenší problém 2 roky teda do 2014 sa mi takto vyhrážal že zničí moju rodinu ja som v 2012 mala 17 rokov a v 2014 nakoľko ma stále prenasledoval zamykal do garáže nebudem hovoriť čo chcel...., skoro do mňa aj tehlu takú menšiu ale hodil... uhla som sa chvalabohu, a v máji 2014 som už to nezvládla a išla som na železničné priecestie dobehol ma a odhodil , potom ma ťahal za vlasy surovo do zadu som až mala hlavu naklonenú kričala som a videli to aj policajti ale nikto nič neriešil....
V roku 2015 v auguste som spoznala terajšieho partnera a chvalabohu jeho mama robí na prokuratúre, 3 mesiace bol v base a potom ho pustili .
Odvtedy ma možno videl ešte 2x v meste ale iba mi povedal že ho všetko mrzí a že mi už dá pokoj .
Jeho otec dodatočne povedal mojej mame že je psychicky chorý a berie lieky no keď si ich nedá je nekontrolovateľný.
Dokonca keď som začala pracovať tak volal aj mojej nadriadenej kričal po nej aby mi dala voľno kvôli dovolenke , robil problém za problémom , bála som sa dosť dlhú dobu chodiť po vonku , raz spal pri dverách mojích rodičov aby mal istotu že som v byte , ráno ma čakal v pivnici a keď počul že idem tak hneď išiel so mnou , keď už vedel že policiu som spoločne s mamou kontaktovala osobne neváhal ani minútu a rovno doletel do našej bytovky moja mama chcela zatvoriť bytové dvere ale on jej tam vopchal nohu surovo ju odhodil do rohu skrine ktorú sme v tej dobe mali na chodbe a dosť škaredú modrinu jej spravil, polícia s ním nič neurobila iba ho poslala domov ...
Keď prenasledovanie neprestalo , išla som ešte raz na políciu kde sa mi doslova policajt vysmial že zajtra ten návrh aj tak zrušíte ako ostatné ženy..
Rozčulená som mu povedala: ak mi v tomto momente nepomôžete aj napriek tomu že viete čo všetko mi ten človek urobil a stále robí máte aj dôkazy ktoré som Vám poskytla tak v tomto momente idem na most a ukončím toto všetko trápenie raz a navždy!!!
Zľakli sa a v tom momente ma odviedli na mickiewičovú kde si ma nechali týždeň zo strachu že by som si ublížila...
Nakoniec ho zavreli iba na 3 mesiace ale vraj ani nie tak preto že čo mne robil ale vraj zistili že dlhšiu dobu kradol v potravinách kde pracoval a všetko doniesol do garáže či už múku cukor olej a podobne bolo to tam vždy od spodu do hora plné takže to najviac závažilo.
Môjho otca keď vypočúvali tak mu položili otázku: prečo ste ako otec nepomohli dcére ?? A on že ja by som ho rovno zabil a potom vy mi budete živiť môjho 12 ročného syna ???
Tak ostal hotový s otvorenou pusou a bol ticho policajt.
Takže som to začala riešiť až keď teda to bolo riadne neúnosné ale nevnímala som rodičov keď mi hovorili že on je stalker, psychopat, a že ma týra psychicky aj fyzicky ...
Nedajbože som nezdvíhala telefón tak v momente bol pri mojich dverách bytových...
Preto som sa odhodlala až po troch rokoch to riešiť s políciou aj keď najprv sa mi smiali do tváre takže som sa im musela začať vyhrážať aby ma brali vážne.

rozculena
17. jún 2024

nie

sashabb
17. jún 2024

@baruska199028 sila toto, no nerozumiem odpovedi tvojho otca. Tak silné reči mal, že by ho zabil, ale dcére absolútne nijako nepomohol?

baruska199028
17. jún 2024

@sashabb otec bol zo mňa nešťastný, nakoľko som sa bála o život svojích rodičov tak som ho obhajovala toho tyrana a otec mal také nervy z toho že začal po mne hádzať veci a rozbil mi topánkou nos mam tam jazvu teraz ho to mrzí a je to už dosť dlhá doba ale ja viem že to bolo emočné vypätie nikdy by mi neublížil.
Otec na mňa nikdy nedal dopustiť no aj mame povedal keď mu povedala že daj im po riti a on jednoducho nedal lebo on vie že ma strašnú silu a keby dostal pod ruku toho tyrana tak by ho mohol doraziť a skončil by v base ale je pravda že tri krát som s otcom bola sama vonku a ten tyran nás prenasledoval, otec sa za ním rozbehol a začal po ňom kričať a tyran utiekol a potom mi začal výhražné správy písať, no zanechalo to na mne také následky že sa bojím ľudí a skoro každého beriem ako keby mi chcel ublížiť v podstate v mojom živote mi len ľudia ubližovali alebo mali sladké reči a v skutočnosti to boli slizkí hadi , no moje dieťa je spoločenské až veľmi a ja viem že by ma to malo tešiť ale ja som radšej sama a nerada komunikujem s druhými keďže som sa veľakrát spálila