Bolesť pravej strany tváre

dubek
14. nov 2017

Už som zúfalá tak prosím o radu vás či nemal niekto podobný problém už druhý mesiac ma boli pravá časť tváre začalo to v v zuvaciom kĺbe by som povedala ako je licna kosť tak nižšie a prešlo to do ucha a zubov bola som na kŕčom všetko ôk u zubárky mam vraj len vymeniť dočasnú výplň za trvalú robili mi malý rtg na horné tri zuby ze vraj ok ale bolia ma už aj dolné vybrala som tri balenia ATB lieky od bolesti nezaberajú prosím vás poraďte mi

lilyianka
14. nov 2017

@dubek ja som totp vsetko mala z krcnej chrbtice...bolela ma cela jedna cast tvare..potom to preslo aj na druhu..pochodila som vsetky mozne vysetrenia- zubne, orl, ocne,3x neurolog, rehabilitacie, infuzie...
Ja som cele noci preplakala, aj v robote som plakala...zufalstvo, nevyspatost a neskutocna bolest...u mna to trvalo skoro rok kym som bola ako tak ok...
Inak uz pri konci som na tom bola tak zle, ze mi ani lieky na bolest nezabrali, a to som skusala hocijake..dokonca som nedbala ich uzivat aj kazdu hodinu, dve...mne to preslo az do trpnutia nosa a jazyka

dubek
autor
14. nov 2017

☹ a na koniec co vak pomohlo ja som na tom rovnako už ani neviem co ma. Boli

lilyianka
14. nov 2017

@dubek nakoniec mi pomohlo vymenit makky matrac za tvrdy a normalnu podusku za anatomicku..zacala som cvicit jogu na krcnu chrbticu, nesedela som na makkom, doma len na koberci, ziadny gauc..a hlavne masaze...chodila som raz do tyzdna, ale treba najst fakt dobru maserku

dubek
autor
14. nov 2017

@lilyianka to som zaskočená že bolesť tvare môže MT súvis z týmto mňa bolia zuby čeľusť trochu aj spánok... V júli ma bolela ľavá strana urobili mi zuby bola som aj na ct a teraz začala pravá strana tak riadne bolieť. Neviem kam sa podejem😢

lilyianka
15. nov 2017

@dubek skus co som radila ja..aspon s masazami a cvicenim toho krku...a ten matrac je dolezity

dubek
autor
15. nov 2017

Vyskúšam určite celú noc som oka nezažmúrila od bolesti :(

lindusss2016
15. nov 2017

Toto moze mat tolko roznych pricin, ze pochybujem, ze najdes odpoved na MK. Sestru takto bolela tvar, pod okom, zuvacie svaly, az k spanku - trojklanny nerv, zaver:nezhubny nador na mozgu. Ale trojklanny nerv mozes mat aj zapaleny alebo nejak zaseknuty. Ak ta uz videl neurolog, asi to mozes vylucit. Ale ked ti nepomohli lekari, neverim, ze ti pomoze nejaky prispevok tu 😕

dubek
autor
15. nov 2017

@lindusss2016 bola som u neurológa pred asi dvoma mesiacmi s t že. Ma. Boli ľavá strana tváre vyšetril ma urobili ct mozgu všetko ok ale teraz to začalo na pravej strane zajtra mam ísť ku krčnému a znovu u neurológa tak uvidíme ja som len prosila o radu ci si niekto niečím takým prešiel 🙂 nečakám že ma MK vylieči 😝

lindusss2016
15. nov 2017

@dubek
Jasne, ja to chapem, len to, ze pricin moze byt milion, aj ked symptomy su rovnake. Neurologicke problemy su podla mna najhorsie, tak je dobre, ze to si vylucila. Drzim palce, nech sa to co najskor vylieci.

dubek
autor
15. nov 2017

@lindusss2016 ďakujem pekne ťahá sa to so mnou už pol roka a som z toho dosť vyčerpaná vyskúšala som asi všetko aspoň na. Sviatky by som chcela mať pokoj :(

lindusss2016
15. nov 2017

@dubek
Och no to ma teda mrzi, to je najhorsie, ked to trva dlho a neda sa to nijak vyriesit.
Inak na neuro sa ti pozreli aj na chrbticu? Teda ja nvm, ake su tam postupy, ale mozno by ta mali poslat aj na magneticku rezonanciu, nie? Lebo ako ti vyssie pisala lilyianka, tak to moze byt aj z toho a nemali by sa dr zameriavat len na vysetrenie toho najblizsieho okolia.

dubek
autor
15. nov 2017

@lindusss2016 nie ohľadom chrbtice nič neriešil ale ohľadom tej magnetickej sa chystám opýtať lekára 🙂

dubek
autor
24. nov 2017

Zeny lekar, ma nakoniec poslal, na magnetickú rezonanciu a v papieroch píše, MR mozgu chcem sa opýtať al, by som mala nieco v tvarovéj oblasti nie, mozgu, zistí to, tá rezonancia???

jonszon
4. jan 2018

Ahoj.Ako si dopadla?

dubek
autor
5. jan 2018

@jonszon ahoj našli mi pol centimetrovu cystu v hlave ako je čelo v prednej časti a jednu v prinosovej dutine 1cm a ta mi spôsobuje bolesť v stredu idem do nemocnice idú mi ju vyberať a tu v hlave budú len sledovať :/

jonszon
5. jan 2018

Tak dufam ze budes ok.Ja mam podobne problemi.Ale mne na CT zistili zapal dutin.Takze 15.idem k ORL.Mna tiez boli spanok,oko,aj vrchne zub.Ale mna to boli hadam aj pol.roka.Bala som sa co to moze byt.Drzim Ti silne palce!!!

dubek
autor
8. jan 2018

@jonszon ďakujem krásne ja sa teším kedy ma toho zabavia že bude pokoj trpím skoro rok a neprajem to nikomu

jonszon
8. jan 2018

To Ti verim.Poznam to.Aj mna to boli od augusta.A lekari nic neriesili.Musela som sama behat po vysetreniach a sama sa pytatna ne.A samozrejme prosit ich o vysetrenie CT atd.....Strasne nieco....

jonszon
14. jan 2018

Ahoj dubek.Uz mas po zakroku?Ja idem zajtra k ORL

dubek
autor
16. jan 2018

@jonszon áno už som doma štvrtý deň z nemocnice necítim si ešte hornú Peru trochu ma pobolievaju zuby ale dá sa to vydržať uvidíme keď sa to zahojí ako to bude a ti prečo konkrétne???

jonszon
17. jan 2018

Ahoj.Tak som rada ze to mas za sebou a verim ze to budes mat ok.Ja na ORL v pohode.Mam kortikoidne kvapky a tabl.Celkom sa to ustalilo aj ked stale citim este ten tlak.Idem sa objednat k Neurolg...mozno to mam aj z krcnej chrbtice.Neviem.A Ty sa ako citis?

janka142
7. feb 2018

@lindusss2016 ako sestre doriesili prosim ta ten nezhubny nador na mozgu? Dakujem za odpoved

lindusss2016
7. feb 2018

@janka142 operaciou, ina cesta nebola, ale vybrali to cele, takze ziadna ina liecba nebola potrebna. No operacia bola velmi riskantna, nastastie dopadla najlepsie, ako mohla, nasledky sice ma, ale snazia sa to este zrehabilitovat. Ono tych nezhubnych nadorov mozgu je velmi vela druhov a od toho sa aj odvija liecba. Kamoskin otec mal tiez, tak isto operacia. Jeho operacia ale nebola az tak narocna, no nieco mu tam ostalo a dalej to rastie, nasledky ma hlavne psychicke.

janka142
7. feb 2018

@lindusss2016 dakujem za odpoved, ja som bola teraz na CT mozgu, ze vraj vsetko v poriadku len mam tam 11mm meningeom a doktorka mi povedala, ze sa nemusim bat, za to ma 3/4 ludi, len kvoli tomu, ze som mala zapal tvaroveho nervu, tak ma poslala na MR pre istotu a pritom mi toto ten zapal nespustilo a mohla som to mat dlho, ze o tom ani neviem, len sa chcu poistit....ale teraz si ma naplasila normalne.....

lindusss2016
7. feb 2018

@janka142 no sestra mala neurinom akustiku, ale vraj jej tam rastol aj 15 rokov. Tiez sa nie vzdy operuje, niekedy len sleduju, podla toho, ako rastie, ale jej bol ovela vacsi. Neboj sa, doveruj lekarom, asi to budu najskor len sledovat, akym tempom sa to bude vyvijat dalej, drzim palce

janka142
7. feb 2018

@lindusss2016 joj dakujem krasne...tak mi doktorka povedala, ze sa nemusim bat, len oni sa asi istia, ked som u nich bola...aj jedna znama sestra zdravotna to citala a ze to sa nemusim bat, ze to byva. Tak som sa normalne zlakla co si pisala ty....a sestra sa drzi?

lindusss2016
7. feb 2018

@janka142 ale hej, uz je na tom celkom dobre, este riesi nejake mensie problemy nasledkom tej operacie, ale verim, ze sa jedneho dna da do poriadku uplne. Teraz bude rok na invalidnom a potom sa uvidi. Ale zvladla to cele hrdinsky a to ona sa boji aj ihly

janka142
7. feb 2018

@lindusss2016 tak drzim jej silno palce, nech sa drzi...ved aj ja sa aj ihly bojim, staci, ze som zbadala biely plast a tlak som mala 150/110 a to mavam normalny....no hrozne je to.

klaudiadia711
23. dec 2018

No tak sa pridavam do klubu chronickych bolesti tvare. U mna sa to prejavuje hlavne bolestami v oblasti vrchnych zubov na pravej strane tvare, pukanim sanky, bolestami klbu /ale zuvat mozem/, bolesti sa tahaju do ucha a jeho okolia, na krk a siju. V podstate ma boli cela prava strana hlavy.
Mne to zacalo v septembri, ked sme boli v kine kde ficala brutalna klima. Myslela som ze mam ofuknutu tvar, ale po nejakej dobe to nepreslo tak som sla k zubarke, ktora vylucila ze by ma boleli zuby, no nakolko ma bolela licna kost, dala mi pre istotu atb. Tie mi nic nespravili, zacala som si vsimat bolesti v celustnom klbe, tak som v nasom meste skocila za celustnym ortopedom. Ten sa so mnou 1o minut rozpraval, povedal ze mam cvicit a ze ked to neprejde, mam prist a spravi mi dlahu. Bum, 4o eurova konzultacia.
Ziadna zmena, zhorsovalo sa to a tak som sla k zubarke zase, porozpravali sme sa a dosli k zaveru ze to bude asi klb, predpisala mi mydocalm na uvolnenie svalstva a poslala ma do ruzinova k mudr Zajkovi ktory ma byt odbornikom na tento problem. Medzitym mi zacalo hucat v hlave k comu sa pridruzili zavrate. Podla toho co som citala to moze byt aj od klbu, ale samozrejme aj od chrbtice. Zacala som intenzivnejsie cvicit a plavat, chodit na masaze kedze mavam stuhnutu krcnu chrbticu. Sla som na neuro skrz tie zavrate, doktorka v TT na mna pozerala akoby som si tie veci vymyslala a povedala ze mam prist,ked sa mi tie zavrate vratia. Dakujem pekne.
Den na to navsteva u Zajka, pozeral panoramatixky rtg, povedal ze nevidi dovod aby ma klb bolel nakolko neskripem zubami a nemam zlozvyky. Predpisal mi dlahu, ktoru mi budu robit az v januari a s nou mam prist potom na kontrolu. Najlepsie ale bolo, ze ked som u tych doktorov bola, tak som zrovna ziadne bolesti ani ine problemy nemala a na dalsi den mi to znova zacalo. Medzitym som sla este na ORL kde som konecne nasla schopnu doktorku co sa mi povenovala a poslala ma na MRI do topolcian aby vylucila neurinom. V ziadanke mi ale napisala sledovanie neurinomu, nejakej zadnej jamky a stredneho ucha, takze sa bojim ze ak by bol problem mimo tychto oblasti /napr nejaka cysta v dutinach/, tak si to ani nevsimnu, ale netusim... lebo ak budem potom musiet cakat na dalsiu mri na ktoru by ma poslal napr neurolog, tak ma od tej bolesti asi vystrie. Neviete ako to funguje? Zacinam byt na nervy, neviem sa skrz bolest na nic sustredit a prestava mi ucinkovat uz aj mydocalm.

tanika
12. feb 2019

@klaudiadia711 ahoj poptosim ťa sko si dopadla ja mám problém od klímy čo ti pomohlo ? Čo to bolo dutiny ? Som na nervy !!!!😪😪😪dik za odpoved