Bolesť hlavy - slabý otras mozgu

mamina321
24. jan 2018

Ahojte,
prosím vás tie čo ste sa niekedy v minulosti buchli do hlavy, či už pri páde, ako dlho vás bolela potom hlava, nemyslím z vonku zranenie ale vnútri, take akoby tlaky, bolesť stále.
Ja som sa šmykla na ľade a pri páde som si buchla hlavu o auto. Robili mi CT aj RTG čiže vnútorne zranenie či krvácanie nemám..,, len ma už 5 deň boli hlava, nie vždy rovnako, raz slabšie, silnejšie, niekedy vôbec... mám dodržiavať kludovy režim (snažím sa hoci mám 2mes babo).
V nemocnici sa teda len vyjadrili že to bol slabší otras mozgu. Neviem či ešte skočiť k neurologovi!?

caray
24. jan 2018

no neviem či 5 dní úplne v poriadku. ja som mala slabý otras mozgu ako decko keď som dostala pri sánkovaní riadnu pecku do hlavy a vtedy ma nejaké dva dni tuším pobolievala hlava. toto už je dosť dlho, možno by som šla znovu k doktorovi pre istotu

nelinka888
24. jan 2018

Asi, teda isto by som k nemu zašla. Ono to nie je sranda s takýmito úrazmi hlavy :/

mamina321
autor
24. jan 2018

Ach baby ďakujem, tak asi predsa len zbehnem k dr.

monkabohdalova
24. jan 2018

Ja som mala tiež podľa lekárov slabý otras mozgu...odpadla som a buchla som si hlavu, no hlava ma bolievala ešte aj dva mesiace dosť intenzívne, no podľa lekárov slabý otras.

mamina321
autor
24. jan 2018

@monkabohdalova a dali ti aj nejaké lieky? Mne povedali že kludovy rezim, žiadna hudba, tv, proste nechať hlavu odpočívať. Len som sa neopytala že koľko tak ma môžu trápiť bolesti hlavy :(

hvolkovamirka
24. jan 2018

ja by som asi tiez pre istotu isla, nemuselo tam byt hned nieco vidno ale nechcem ta strasit ani nic. proste pre istotu este chod ked to bude ok tak si davaj len nejake lieky od bolesti nech mozes normalne fungovat

mamina321
autor
24. jan 2018

@hvolkovamirka robili mi ctg a RTG na stvrty deň, čiže nejaký opuch alebo krvácanie tam nie je.... Našťastie! Lieky moc nemôžem lebo kojim 2mes bábätko.

monkabohdalova
24. jan 2018

@mamina321 nedali mi žiadne lieky, ale asi tri týždne som musela chodiť tak dvakrát do týždňa na kontrolu na urazovku,..ale ako vravím intenzívne bolesti som mala aj dva mesiace:/

sima.p
1. okt 2019

@mamina321 ahoj, za kolko Ta to potom preslo? Ja som si v stredu buchla hlavu, ani nie moc silno, ale po 2 dnoch sa mi zacala tocit hlava, tak som vcera bola pre istotu u dr., urobili mi rtg., nic tam nenasli a ze ani nic nepredpokladaju, ze teoreticky to mohol byt slabsi otras mozgu a ze tocaky mozem mat aj 2 tyzdne...

mamina321
autor
1. okt 2019

@sima.p asi tak dva týždne ma bolela hlava, postupne menej a menej. Ale treba fakt odpočívat, kludovy režim pre hlavu, nečítať knihu, nepozerať tv, do mobilu len obmedzene, žiadne rádio, jednoducho nechať nervy odpočívať, aby sa mozog oči nenamáhali. Mne to vysvetlili tak že keď si človek narazí koleno, tiež ho nenamáha, tak takto isto s hlavou. A kľudne aj PN ak sa ti dá.