Bojím sa, že ma Boh potrestá

szimi556
30. apr 2023

Bojím sa že ma Boh potrestá za moje hrozné vtieravé myšlienky že by som zabila alebo ublizila mojej mame, čo mám robiť nesúdte ma prosím, strašne sa hanbím, chcem najradšej umrieť, pred rokmi som bola uplne v pohode baba , ale depresie a stresy som mala už od malička, bojim sa že ma to neprejde, vraj mam OCD ale už ani sama neviem. Ďakujem

pribinak
30. apr 2023

@szimi556 chod zajtra k psychiatrovi. Nemusíš sa takto trápiť, lieky to pekne ošetria

domkakvet
30. apr 2023

@szimi556 tak sa zbav tych myslienok, povec si ze na to nesmies ani pomysliet a uz na to prestan mysliet.

sejbipi
30. apr 2023

Psychiater. Pomôže ti. Lieky utlmia takéto stavy a inak budeš úplne normálna ako predtým 🙂

radanna11
30. apr 2023

@domkakvet to je teda rada👍👍👍🙈🙈🙈🙈🙈

domkakvet
30. apr 2023

@radanna11 od teba som tu zatial nevidela ziadnu, tak urcite lepsie ako nic.

abbey1
30. apr 2023

Za týmto nebude OCD. Určite vyhľadaj odbornú pomoc a otvorene popis tieto svoje pocity.

estellas
30. apr 2023

@szimi556 Choď ku psychiatrovi, on ti pomôže. Potrebuješ odbornú pomoc.

ckocka
30. apr 2023

@domkakvet A už si niekedy skúsila povedať si že nesmieš myslieť na ružového slona?

szimi556
autor
30. apr 2023

@pribinak mam liekay aj terapiu som uz mala, asi treba tomu cas, dufam …

whatever1
30. apr 2023

@szimi556 Nemozes za to. Je to dusevna porucha sposobena nerovnovahou serotoninu v mozgu, psychiater ti moze predpisat lieky ktore ti pomozu.

https://www.youtube.com/watch?v=dkO8FmM89fw
miskakyska
30. apr 2023

..rady, ktoré si dostala pred pár dňami Ti nevyhovovali?

annamarin
30. apr 2023

@szimi556 Ja mavam nieco podobné a pomohla mi kus kniha teda myslienky od Eckhart Tole - Sila prítomného okamihu. Vlastne to, ze tvoje myšlienky a to čo ti napadne alebo na čo myslíš, to nie si ty. Ty si proste ty a rozhodnutia sú to na čom záleží. Myšlienky prídu a aj odídu. To nie si ty.

annamarin
30. apr 2023

Tiez odporucam appku NOCD ak vies po anglicky.

reanda
30. apr 2023

ziadny boh ta nepotresta, tymto strachom sa vobec nemusis zatazovat.. skor by som riesila to, preco mas chut zabit mamu

szimi556
autor
30. apr 2023

@miskakyska prečo by mi nevyhovovali? 🙂

ankare
1. máj 2023

@szimi556 treba navštíviť psychiatra, Ty za to nemozes

pribinak
1. máj 2023

@szimi556 áno, aj terapia aj lieky chcú svoj čas. Ale na kontrole môžeš konzultovať vysku dávky

ahhola
1. máj 2023

Boh netresta a karma neexistuje. Bud v pokoji a lieč sa🌞

domkakvet
1. máj 2023

@ckocka áno tiež som veriaca a istymi vecami aj myšlienkami som sa nechcela prehrešiť a jednoducho som si povedala nie a dost.

ckocka
1. máj 2023

@domkakvet Netušila som že existuje náboženstvo ktoré považuje myšlienky na ružového slona za hriešne.

domkakvet
1. máj 2023

@ckocka to som brala ako priklad.

alexnina777
1. máj 2023

@szimi556 máš nejakú blízku osobu, ktorej toto možeš povedať a podporí ta, možes sa o ňu oprieť? keď máš dobre nastavenú luečbu od psychiatra necítiš sa byť v pohode?

vendula13
1. máj 2023

@szimi556 pri sv.omši keď kňaz pozdvihuje kalich povedz Ježišovi: "Pane, vkladám Ti všetky svoje myšlienky" celý čas sa pozeraj na kalich. Keď mám nechcené myšlienky - ktoré viem, že pochádzajú od zla no niekedy sa im poddam, vždy ich potom odovzdám Ježišovi. A neskôr len zíram, že všetko je naozaj preč! A poďakujem. ♥️

Boh Ťa zato nepotresta, uvedomujes si to a bojujes s tým čo sa mu veľmi páči. Bojuj s ním, nie sama!
@szimi556

fotoarch
1. máj 2023

@szimi556 mas OCD, vtierave myslienky ...pomerne casty jav u uzkosnych ludi nejaka forma OCD . Pravidlo je ak mas OCD, tak to nezrealizujes - len mas v sebe taky samodestrukcny mod, ktory chce aby si sa ty sama citila nehodna .... Boh Ta miluje taku aka si, a vsetkych nas , neboj ... Lieky na to vymyslene su , psychiater ti ich predpise, ked sa ti zastabilizuje zivot, casom ich vysadis .. Psycholog ti pomoze s nejakou strategiou ako zminimalizovat OCD ked na teba bude naliehat 🙂 , je to docasne 🙂, si dobry clovek 🙂

teleskop
1. máj 2023

@szimi556 tie myslienky o tej mame su OCD? to ze sa bojis ze a boh potresta je bohuzial tiez znak OCD

szimi556
autor
2. máj 2023

@fotoarch len ten strach čo mam v sebe tak posilňujú tie myšlienky , vždy si poviem že druhý deň bude lepšie ale nie ešte horšie …

szimi556
autor
2. máj 2023

@vendula13 kiežby to pomohlo ďakujem

szimi556
autor
2. máj 2023

@alexnina777 ano mame som to hovorila, nie bohuzial sa mi to nezlepšuje, možno my fakt treba tu hospitalizáciu

jana_eyre_2
2. máj 2023

@abbey1 ocd má aj takéto prejavy, sú u každého iné a rôznorodé..

szimi556
autor
2. máj 2023

@pribinak uz berem vyššiu dávku, asi treba zmena liekov