Bojím sa gynekológa, idem k nemu prvýkrát

31. máj 2021

Dobrý večer mám 17 rokov pred mesiacom sme malý s priateľom prvý styk no a chcem ísť ku gynekológovi na prehliadku ale bojím sa idem tam prvý krát boli to ? Lebo niektoré baby mi hovorili že hej a dali im tam také veľké kliešte 🙄, pekne prosim blbé komentáre si nechajte ja sa slušne pýtam a prajem si aby ste boli aj vy slušne ku mne 🙂

ninusa221
31. máj 2021

Aj ja už musim a to mam 21 😒

pondelok01
31. máj 2021

Neboli, to kukatko vie byt aj plastove, hlavne nestresovat a nebyt v krci.

ella_price
31. máj 2021

Tak to máš ako so zubárom - jeden je nežný a odchádzaš s úsmevom a ten další je obyčajný sadista.
Ak máš dobrého gynekológa a ty budeš tiež v pohode, vôbec nemusíš čakať nejaké nenormálne bolesti.

lusittagi
31. máj 2021

Neboj sa a nebuď v strese. Mňa nikdy nič u gynekológa nebolelo, a to som tam chodila dosť často. Treba byť uvolnená 🙂

mattkapd
31. máj 2021

Nie vôbec to neboli.. Pre mňa lepšie bolo chodiť ku gynekológovi ako k zubárovi.. Nemáš mat z čoho strach.. Úplne sa mu zver.. Ak si mala sex len raz kľudne mu to povedz.. Ak sa hanbis tak kľudne zvoľ ženu miesto muža.. Proste všetko nové nepoznané nás veľa krát zbytočne desí.. Držím palčeky verím ze to zvládneš

kkovacovak
31. máj 2021

Mňa tiež nikdy nič nebolelo na kontrole. Neviem čo baby myslia. Osobne chodím na gynekológiu rada 🤷‍♀️ Záleží aj od dr. Pokiaľ ti bude nesympatický tak sa tam budeš zbytočne trápiť. Nemáš sa alr čoho báť 😉

zuzka1117
31. máj 2021

Ničoho sa neboj, za mňa radšej 5 krát ku gynekológovi ako raz k zubárovi 😂 ale nie, nestresuj sa, na prehliadky treba chodiť a je to od teba zodpovedne že ideš už teraz.

bagre
31. máj 2021

mňa bolelo jedine vtedy, keď som mala nejaký zápal... normálne to je len chvíľa, nepozerá spodok polhodinu, treba sa uvoľniť a hotovo

mikadooo
31. máj 2021

Mňa to vždy studí, ale bolieť to nebolí. Ak bude robiť preventívnu prehliadku, niekto to robí ultrazvukom, to je celkom ok. Moja gyn. nemá uzv, takže sa snaží prehmatať podbruško a to je skôr tlak ako bolesť. Čím viac som stiahnutá, tým je to neprijemnejšie, preto je dôležité sa uvoľniť. Mne sa to nie vždy úplne darí 😁. A možno bude brať vzorku z krčka na pap vyšetrenie, to sa robí v rámci preventívnej prehliadky, ale neviem od akého veku. To tiež nebolí, ale pre mňa tiež taký nepríjemný pocit. Trvá to len chvíľku. Držím palce🙂. A fajn že si zodpovedná.

trixi12
1. jún 2021

skús si najprv pozrieť na internete recenzie na gynekológov v tvojom okolí, alebo sa spýtaj kamarátok. Veľmi to pomôže, lebo si budeš môcť vybrať príjemného človeka s ľudským prístupom a nebudeš mať hneď prvú skúsenosť zlú. Inak sa nie je čoho báť, je to normálne vyšetrenie, možno trošku nepríjemné, ale bolieť by nič nemalo. A ešte jedna vec - nechcem, aby to vyznelo nejako blbo, ale viem že ten pocit musieť sa vyzliecť pred niekým cudzím je prinajmenej divný, ale gynekológ ako lekár vidí veľa žien každý deň, oni to tak neberú a neriešia, ozaj sa sústredia len na tú zdravotnú stránku veci. Neboj, bude to ok 🙂

3petka
1. jún 2021

Tak mu povedz že sa bojíš že aby ti opisoval všetko čo bude robiť... a nič neboli neboj sa...

betty_image
1. jún 2021

Ono, príjemné to nie je, ale vydržať sa to dá a ja mám vždy dobrý pocit, že sa o seba starám a dbám na svoje zdravie. Vždy lepšie zažiť ten chvíľkový nepríjemný pocit, kedy ti je trápne a aj občas nepríjemne, lebo to studí, trochu bolí či je nepríjemné, ako mať potom zdravotné problémy, nezachytiť ich včas alebo roky niečo zanedbať. A neboj sa, je to lekár/lekárka, on/ona sa na teba pozerá čisto z profesionálneho hľadiska a nič iné nerieši.