Bojím sa chodiť sama po ulici a po meste

12. sep 2023

Ako nemám mať strach chodiť sama ? Po ulici , po meste , či už v noci alebo cez deň? Určite ste postrehli čo sa deje, je mi z toho zle

anonymanonym
12. sep 2023

Kurz sebaobrany, nosenie paralyzeru, kaseru.. Nepomohlo by ti to?

tanyan
12. sep 2023

O čo konkrétne ide? Čo sa deje?
Počasie vyčíňa alebo lietadlá padajú alebo...?

elenka74
12. sep 2023

A prečo sa bojíš? Nemyslím si, že máš na okolí len samých úchylákov a masových vrahov

pralinka25
12. sep 2023

ja neviem co sa deje. a nebojim sa este chodim aj so sluchadlami v usiach.

viestta
12. sep 2023

Nedeje sa nic viac ako sa dialo pred rokom, dvoma, piatimi, desiatimi

pribinak
12. sep 2023

Tato téma je na vyvolanie nejakých vášni a hádok? Či čo?

miskakyska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kofa77
12. sep 2023

Slovensko patri medzi najbezpecnejsie krajiny sveta.
bat s achodit cez den, to uz zavana paranojou. daj si horcik na nervy a kup si pepr sprej

janulka1802
12. sep 2023

Cez deň nemám žiadne obavy, ale večer a v noci takmer nikdy nechodím sama. V nedeľu sme boli s manželom na zmrzline v meste a stretli sme zopár utečencov. Bolo mi extrémne nepríjemne, ako sa na mňa jeden pozeral. Aj manžel si to všimol. Opatrnosť je vždy na mieste bez ohľadu na čokoľvek.

kvetinka75
12. sep 2023

nie nemám a večer idem iba vtedy, keď musím. Už som vo veku, kedy nočný život v meste nie je pre mňa, takže bary, diskotéky nehrozí. Skôr sa bojím, keď ide dcéra a ešte o 24 hod. nie je doma. Nie som nadšená tým, čo/kto sa po meste potuluje

sabca99
12. sep 2023

Kolko krat si v takychto situaciach vravim, ze je fajnm ze mame velkeho psa. Ako nevravim, proste stat sa moze hocico, hocikde aj za bieleho dna, no v noci sa prechadzat bez neho proste nejde

bloger
12. sep 2023

Kúpiť si psíka napríklad z útulku. Bude ťa chrániť. Pokiaľ ide o nejaké veľké plemeno každý sa radšej vyhne oblúkom.

ankare
12. sep 2023

Dakedy som sa nebala, teraz sa bojim už aj ja.

kvetinka75
12. sep 2023

@bloger no to už mi je len rada. To s ňou ten pes bude chodiť aj do mesta alebo do práce?

belllinka
12. sep 2023

@kvetinka75 a večer do baru 😂

bloger
12. sep 2023

@kvetinka75 A ty si dala akú? Tak nedá sa to vždy. Ale existujú aj veci na sebaobranu. A hlavne kde je väčší počet ľudí si nikto tak nedovolí. Predsa ten potenciálny páchateľ nepotrebuje zbytočne pútať pozornosť.

cafelatte
12. sep 2023

Aj ja sa bojím a aj o deti, pred zotmením musia byť doma, lebo to ťažko prežívam.

zuzanka.zuzu
12. sep 2023

chodíš o 3.40 po strede petržalky? ak nie, tak sa nemáš čoho obávať nad rámec bežnej obavy, ktorú treba dodržiavať aj cez deň keď niektoré telce idú so slúchadlami v ušiach cez cestu

iwesska
12. sep 2023

Ja v Petrzalke byvam a sama by som von nesla ani po 21-tej bez psa. Viem,co v okoli nas byva a ist sama busom v noci a potom cez sidlisko/park nehrozi. Radsej by som vzala taxi a vysadil by ma rovno pred branou.

martul
12. sep 2023

@viestta Ja nie som konšpirátor, ani nič podobné, ale ja napríklad zmenu vidím v mojom okolí. A nielen ja. Proste u nás sa zotmie a vonku neni ani živej duši. Pár mesiacov dozadu decká dobehli o desiatej večer domov po tme a v pohode. Teraz mi volajú, že idú domov, lebo ochvíľu je tma a boja sa.

surama
12. sep 2023

Smejete sa, ale len par dni dozadu isiel manzel vecer uz po tme do obchodu a bol svedkom ako nasi spoluobcania obtazovali mladu babu na ulici a nabehol tam jej manzel a riadne im nalozil. Ktovie, ako by to inak dopadlo...a par mesiacov dozadu o 2 ulice dalej znasilnili babu, ked bola vencit psa. Kedysi som chodila behavat vecer, teraz ani za svet.

kvetinka75
12. sep 2023

@surama u nás sa tiež všeličo postávalo.

nikpa
12. sep 2023

Po zotmení nechodím uz sama von. Bála som sa aj keď som bola mladšia keď sme chodili večer do mesta a na diskotéky ale vtedy som mala trochu iné zmýšľanie a hlavne ma doma nečakali deti. To bola mladosť pochabost 😄 keď si spomeniem ako som sama nad ránom chodila z mesta až domov tú štreku, muselo mi hrabať. Teraz som posrata, nejdem nikde ani v zime o 18h keď už je tma, aj z parkoviska pobehnem do vchodu keď ma nikto nevidí 😅 cez deň sa ale nebojím...

viestta
12. sep 2023

@martul asi aj dost zavisi kde clovek zije. Ja som vyrastla 2 zastavky od LIX, asi som moc obrnena. Druha vec je, ze okolnosti ma nutia chodit po uliciach aj po tme, nebudem spavat v robote len kvoli tom, ze vonku sa uz zotmelo kym som skoncila

bluka2
12. sep 2023

Chod na vylet do Juznej Ameriky, potom mozes na Slovensku v klude aj spat v parku...

tramtada31
12. sep 2023

To kvôli tej znásilnenej a dorezanej študentke? Ja chodím všade autom, to mi dáva pocit bezpecia.

eliska13
12. sep 2023

Nechodím večer, alebo autom, taxikom

merrysa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martul
12. sep 2023

@viestta Ale samozrejme, že do roboty treba chodiť, ale je to rozdiel, poznám xy žien, ktoré chodievajú o 22.20 čakať pri zastávku ich muži, doteraz to nebolo.

belllinka
12. sep 2023

@martul akú zmenu si si všimla?? Áno, keď sa pred pár mesiacmi stmievalo až o pol desiatej, tak jasné, že deti boli dlhšie vonku, ako keď teraz je už o pol osmej tma 🙄
Či cím iným myslíš nastala tá zmena?