BMW servis

bilotti
11. jan 2024

Ahojte žienky, uvažujeme nad kúpou BMW 3 GT benzín. Muž veľmi po tom aute túži ale ja sa obávam servisu všetci nás varujú že servis bude veľmi drahý a takisto aj súčiastky v skratke že nemáme ísť do toho..Nenájde sa tu niekto kto by nám tu v tomto smere poradil..možno niekto kto má tiež BMW alebo ma známeho automechanika.
Ďakujem

beus1_8
11. jan 2024

@bilotti Oh😁 my máme bavorák, a vozenie príjemne a auto vyzerá dobre , ale koľko ide doňho peňazí už radšej ani nekomentujem. Opraví sa jedno, pokazi sa druhé .. a to teda ozaj nemáme starý ročník.. a odhliadnuc od nečakaných výdavkov aj bežne servisovanie čo sa robí na iných autách tu vyjde niekoľkonásobne viac . Stále vravím mužovi, nech to predáme, ale argument “ už som toľko peňazí doňho dal, že mi to je ľúto predať a niekto sa bude voziť na hotovom” a ani my sa nevozime na hotovom 🤣 takže neviem, nechcem ťa nejako odhovárať, možno máme len my smolu, ale smoliari mi pri bmw prídu viacerí🙂

bilotti
autor
11. jan 2024

@beus1_8 veď presne toho sa bojim že dáme do neho ako do kúpy kopec peňazí a každú chvíľu ešte niečo vyskočí na opravenie. Všetci v našom okolí sú presvedčení o tom že robíme chybu. Ale muž veľmi na tom aute trvá. No nič skúsim sa ešte opýtať na nejaké skúseností so značkou KIA 😀

muchotrafka298
11. jan 2024

BMW ma drahe nahradne diely a tiez autorizovane servisy. Ak nechces do auta vela investovat v pripade opravy, tak si vyber ine auto. Vela ludi si ho kupuje s tym, ze chce mat pekne a dobre vyzerajuce auto, dalsia vec je uz to, ze co za tym stoji a co to obnasa v pripade poruchy.

zuzubb007
11. jan 2024

Ano, ked sa pokazi len somarina nahradne diely su drahe, ked daco vacsie opravy idu v tisickach, s tym treba ratat, ale ked muz chce take auto nech si kupi, vzdy sa da predat neznamena to, ze ho musite mat 10 rokov

minenkak
11. jan 2024

@bilotti mi máme BMW 320d teraz štvor ročne a Ford fiesta 8rocne ,servis nás stojí skoro rovnako,myslím,že ten Ford bol dokonca tento rok drahší

tanyan
11. jan 2024

Nie som fanúšik BMW, ale keď sa muž zamiloval, tak nech ide do toho. On ho bude používať a milovať, na reči okolia nech sa vykašle... Poznám viacerých majiteľov BMW a aj keď sa niekedy posťažujú, aj tak by nevymenili za inú značku. 😉
Ale v žiadnom prípade by som sa ani nezamýšľala nad Kia a pod.

timea301196
11. jan 2024

Máme BMW x1 a sme spokojný ano diely sú drahšie ale manžel robí s autodielami. Zatiaľ klop klop auto ide ako hodinky! Klasika olej, filtre a brzdy ale to je bežne pri jazde. Manžel ale kúpil toto auto po búračke. Sám ho opravil (automechanik)

jovka
11. jan 2024

ano autorizovany servis je drahsi , takisto nahradne diely , ale ak kupujete nove par rokov je to takmer bez investicie okrem oleja , pneumatik ..maju fajn zaruky , ale teda stale treba ratat s tym , ze urcite don date viac penazi nez do kii 🙂 alebo lising a po 3 rokoch vymenit . nase sluzi zatial klop klop ale mame len 30000km najazdenych uvidime neskor:D

bilotti
autor
11. jan 2024

@minenkak aj vies povedať približne v akej cenovej relácii sa to pohybuje, je to ročnik 2017 a tuším že tam niečo vypisuje s brzdnou kvapalinou.

bilotti
autor
11. jan 2024

@tanyan áno, práveže to, zamiloval sa do neho na prvý pohľad 😀 Samozrejme naša rodina a okolie nás doslova presviedčaju o tom že robíme hlúposť a budeme to ľutovať že za 18 000 môžeme mať nové auto a nie 7 ročne BMW.

bilotti
autor
11. jan 2024

@timea301196 o koľko sú asi drahšie? Napríklad od škody alebo od kia? Neviem si to vôbec predstaviť čo koľko môže stáť.

bilotti
autor
11. jan 2024

@jovka no práveže nie je najnovšie ale zase ani najstaršie ročník 2017. Už teraz tam píše niečo s brzdnou kvapalinou a neviem si vôbec predstaviť koľko môže stáť oprava hoci aj v neautorizovanych servisoch. No stále tam budú drahšie súčiastky.

natall113
11. jan 2024

Máme BMW akože nemenila by som ho ale ten servis sú fakt pecky, pred tromi mesiacmi sme robili taku komplet udružbu plus výmena kvapaliny v prevodovke a 1600€ teraz sa nám pokazilo turbo tak ani nechcem vedieť koľko zas vypýtajú. Servis je naozaj dráhy.
Máme ešte Ford a firemnú škodu a tam je podstatné nižší servis

tanyan
11. jan 2024

@bilotti Ak sa zamiloval do BMW, tak je pre neho Kia niečo ako keby ty si chcela diamantový prsteň a dostala by si plastový z hračkárstva... Škoda je tiež o pár tried nižšie.
Ja milujem moje auto a manžel sa už niekoľkokrát musel zmieriť s väčšou "investíciou." Dnes bol dokonca objednávať filtre na najbližšie dve výmeny, lebo sa bojím, že čoskoro už nebudú, keďže moja lupačka je rv 2000, od 2010 moje zlatíčko. Nie som ochotná ani pomyslieť na iné...

jovka
11. jan 2024

@bilotti ah tak to ti neviem poradit , je to trosku ako s mackou vo vreci s tymi jazdenkami , ak tomu rozumie ,alebo mate niekoho kto rozumie autam , alebo zbehnut s autom v raci predvadzacky do servisu nech to vycislia a pozru a nasledne nech vam daju zlavu , kamo kupoval tusim 5 ci 6 rocne a odisiel mu komplet motor do roka , to bola ina palka, tak si to auto radsej riadne preklepnite pred kupou..

draculla
11. jan 2024

@bilotti nekupuj! Mala som BMW a nikdy viac. Strasne auto a drahe suciastky. Ako poliaci hovoria na znacku BMW "będziesz miał wydatki". V preklade "Budes Mat Vydavky" 😁

minenkak
11. jan 2024

@bilotti servis na BMW je každé dva roky,olej sa mení tak isto každé dva roky alebo po 30000km,teraz sme platili len nejakých 700€za dva roky,ale prvý servis bol okolo 2300€,menili sa aj brzdy,na tom začiatku sme veľa najazdili a teraz nám idú niečo meniť ale to bude BMW platiť,Ford je každý rok nejakých 500€ plus každý druhý rok treba niečo veľké vymeniť a teda medzi súčiastkami nieje až taký veľký rozdiel

tanyan
11. jan 2024

@bilotti Ak si chceš dať preveriť konkrétne vozidlo, tak odporúčam https://autopomocnik.sk/
Pred kúpou preveril manželovi minulý rok 4-ročné auto a bola to dobrá investícia. Jeho kontrola je naozaj komplexná. Manžel skonštatoval, že v budúcnosti pri kúpe auta určite opäť využije jeho služby.

dominika415
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alenamihal
11. jan 2024

My name BMW X5 A GT ,ale opravy/servis su nenormalne drahe...nas len kotuce na GT vysli 1500 eur a to nehovorim dalsie veci...su to pekne a aj mocne auta ,ale niekedy mi to pride,ze platime len za znacku hahaha..ja na 100% buduce auto nebude BMW.

muchotrafka298
11. jan 2024

Ja som si vsimla, ze vela ludi chce BMW len preto, aby ukazali, ze oni maju na take auto. Detto Audi alebo Mercedes. A potom pride realita, ze diely su drahe, servis je drahy. A “Fero od susedov co auta opravuje” uz s tymto nepomoze napriklad. Tvoj muz sa zamiloval do BMW, tak nech si ho teda kupi, lebo sny sa maju plnit.

bilotti
autor
11. jan 2024

@tanyan to si sa s tým príkladom riadne trafila 😀 dávame ho overiť priamo v BMW servise, respektíve niekto z BMW sa vraj na neho pred kúpou pozrie. A aké máš autíčko?

bilotti
autor
11. jan 2024

@dominika415 možno to záleží aj od toho o aké BMW ide

timea301196
11. jan 2024

Len pozor na tie originál servisy tiež tam radi odrbavaju... no neviem ti povedať o koľko ale sú. Ale manžel je zvyknutý keďže sme boli vlastníkmi Audi značky 🤣 on by nechcel činu a podobne keďže tie autá často opravuje. Je verný Nemecku. 🤣 aneb Volkswagen konceptu 🤣

bilotti
autor
11. jan 2024

@alenamihal to máš pravdu BMW sú krásne autá, mňa len odrádzaju tie názory ohľadom cien servisu, prv sme boli presvedčení že ideme do toho len spŕška od okolia nás trochu odradila, respektíve skôr mňa ako muža on si ide ďalej za svojím snom :D a je mu jedno koľko čo stojí ale to vraví len teraz keď sa niečo nebodaj naozaj prihodí ach nechcem radšej na to ani pomyslieť

bilotti
autor
11. jan 2024

@timea301196 no do čerta tak kde neodrbavaju, hneď tam pôjdeme :D veď moj nechce o Hyundai a Kia počuť ani slovo je na nich doslova alergicky :D a mne sa zase značka škoda nepáči, aj keď samozrejme nič proti nim určite sú to spoľahlivé autá.

timea301196
11. jan 2024

@bilotti tak určite ako ktoré ale tie čínske značky no manžel nemá s nimi dobre skúsenosti.. to už opravoval aj funglice. Tam ide zväčša elektronika... neviem kde ale chlapov známi sa súdi keďže platil za výmenu filtrov plus oleja okolo 1000€ a zistil že neboli menené.. mechanik pred tym si značil všetky filtre a ked prišiel po ďalšom čase z toho autorizaku k mechanikovi zistili že filtre sú stále poznačené. 🤣 nehovorím o tom ako niektorý prevalcujú lacné filtre a súčiastky do drahších krabičiek 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

bilotti
autor
11. jan 2024

@timea301196 preboha to myslíš naozaj vážne? Toto niečo sa môže stať v takýchto servisoch? A ako to nakoniec dopadlo, ak sa smiem opýtať

tanyan
11. jan 2024

@bilotti Ja mám VW Lupo - hladký diesel (bez turba) s minimom elektroniky (aj okná sú so švihadlami)... Minulý rok sme vymenili predné blatníky, tento rok sme dali vymeniť podbehy (na fotke ešte staré) a našla som si aj inú kapotu.
Chvíľu som sa bála, keď mi v lete strelila hadica od serva a zistila som, že sa už nedá kúpiť. Našťastie mi manžel dal vyrobiť náhradu podľa vzoru starej a jazdíme ďalej.
Dcéra má 9 rokov a chcela by na ňom jazdiť, keď dostane vodičák. 😀