Blokovanie ovocia v obchodoch pokladničkou

2. nov 2023

Stalo sa vam, ze vam namiesto hurmikaki nablokovali jablka gala? Pridem domov a pozeram, ze mam na nloku medzi inymi polozkami za dve hurmikaki 2x vaha jablka gala za 3,80. Ale ved to nevyzera ako jablka....

martinkatinka
2. nov 2023

Mohla si pomylit kod. Treba skontrolovat v obchode a pytat sa

h2
2. nov 2023

Takéto veci sa stávajú a nesúvisí to s tým, či sa to podobá, alebo nie. Mohla si pomýliť kód. Treba si po nákupe, ešte v obchode, skontrolovať blok, ja to robím vždy.

dadka128
2. nov 2023

Raz sa mi to stalo, myslim si , ze kazdy sa moze pomýliť.. treba si bločok skontrolovat ked ides od pokladne ..

miskakyska
2. nov 2023

Mohlo to byť zámerne a nemuselo..v Kauflande sa mi tri x po sebe stalo, že si brigádnik nablokoval pečivko , ktoré som ani nemala..to náhoda už určite nebola...

autor
2. nov 2023

Mala som dlhy blok, tak som ho nepozerala, az doma som si vsimla...nevravim, ze naschval, ale pani bola starsia, v ten moment ako to blokovala aj zalistovala v tej knihe kodov a aj keby jablka dala to ako dva kusy x vaha tych kusov, pomilila sa, poplietla to

kate_cs
2. nov 2023

Roky som robila v obchode. Nejde o to, že by nevedela ako vyzerá jablko. Ale mohla buď zle ťuknúť na dotykovom monitore, alebo majú podobné kódy a zle ho zadala. Hoci zadávanie kódov už často majú pokladničky zakázané kvôli tomuto. Ja si vždy kontrolujem monitor pre zákazníka hneď ako pokladníčka blokuje aby som ju vedela stopnúť. Človek je tvor omylný.

luccija
2. nov 2023

Pomýlila sa ..to kde majú gala jablká za 3,80?mne sa tento týždeň 2 x pomýlili v obchode tak už si dám pozor a budem lepšie kontrolovať blok

vanilkovazmrzka
2. nov 2023

Urcite to nespravila zamerne 🙂

tosomja
2. nov 2023

To koľko stálo kilo jabĺk, keď za 2ks si zaplatila 3,8? Veď to by bola váha za 2ks asi tak 300g, alebo 400g. Viac určite nie.

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
h2
2. nov 2023

@luccija Za 3,80 boli 2kg, lebo autorka mala 2x hurmikaki. Čiže za kg to potom vychádza 1,90.

h2
2. nov 2023

@tosomja Namiesto 2ks dala 2 kg.

tosomja
2. nov 2023

@h2 no keď sa dá na pokladni dať 2kg, tak áno. Ináč som nevidela nikde gala jablká balené po 1kg. Ale nehadam sa. Môže byť.

milanemila
2. nov 2023

No ja neviem, ale mozno naozaj nepoznala hurmikaki 🤷🏼‍♀️ mne raz nevedela nablokovat pokladnicka baklazan, sa pytala ze co to je. Cize mna uz nic neprekvapi 🙈

h2
2. nov 2023

@tosomja Ja neviem, len tipujem. Toto mi vychádza, ako najpravdepodobnejšie, vzhľadom na tú cenu.

226lenka
2. nov 2023

Už sa mi to stalo veľakrát. Minule mi pokladník nablokoval mandarinky za 3 eurá namiesto akciových banánov. Treba kontrolovať bločky

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tosomja
2. nov 2023

A ako to máš na bločku? To ma normálne zaujíma.

autor
2. nov 2023

@tosomja uz som ho zahodila

tosomja
2. nov 2023

Tak potom načo riešiš? Áno, stáva sa to. Či mladým, či starým.

joesvk
2. nov 2023

@tosomja V Kauflande majú bežne Gala - balené v sáčkoch po 1kg.

tosomja
2. nov 2023

@joesvk ale je tam čiarový kód, na sáčku.

simca06022011
2. nov 2023

no neviem, oprav ma ak sa mylim.. ona dala 2x a potom dala na vahu tie hurmikaky, odvazila ich... ale kod dala z jablk ? na bloku si mala vahu aj pocet kusov? to sa mi velmi nezda... ja ked hadzem do pokladne, aj samoobsluznej napriklad, tak bud hmotonost alebo pocet.
no v kazdom pripade, mylit sa je ludske :D mne takto raz vianocny darcek nablokovali 2x s tak vysokou cenou. Aj som sa cudovala, co ten riad tak vela stoji :DDD nastastie to vyriesili a rozdiel mi vratili, ale keby som si nevsimla doma, tak neviem.. bola by som o 80EUR lahsia :DD

michellemary
2. nov 2023

@milanemila u nás hurmikaki nepoznala staršia predavačka v zelovoci, takže stať sa môže všetko...

vso10
2. nov 2023

Asi sa pomýlila, mýliť sa je ľudské. Raz mi predavačka nablokovala 40 sójových jogurtov namiesto 4ks. Suma na účte ma šokovala (sójové nestoja 50c) a chybu som si všimla pred pokladňou, takže mi rovno aj vrátili peniaze. A raz sa predavačka pomýlila s kódom a nablokovala mi 10 2kg vriec zemiakov namiesto 10rozkov. Všimla som si to až doma. Vrátila som sa do obchodu reklamovať. Vedúca si bola pozrieť kamerový záznam a vrátila mi peniaze, ospravedlnila sa, že tie zemiaky a rožky majú v kóde rozdiel jedno číslo 🤷 stáva sa

skeblicka77
2. nov 2023

Dávno, ešte za koruny som brigádovala v Tescu za pokladňou,bolo to v období vianoc. Dodnes si pamätám, ako som nablokovala 10x fľašu za 500sk🤭. Ten výraz zákazníka, keď mal platiť 10000sk namiesto 5000🤣. A naoplatku v jednote bola jedna pokladníčka, ktorá permanentne blokovala veci navyše, keď sa mi to stalo tretíkrát,nikdy viac som knej nešla. Ono sa to stáva, treba kontrolovať blok hneď v predajni

mamatroch
2. nov 2023

Ja som raz davnejsie kupovala patizon a pokladnik si to obzeral zacudovane ako keby to bol kus meteoritu... Neviem co cakal, ze najde usta a to cudo mu povie: "Ahoj, volam sa patizon!"? A ked sa nic nedialo, pozrel na mna ze: "A toto je co?" Som mala chut mu povedat: "Rozok za 6 centov!" 🤪 ...ale nechcela som ho stresovat 😉

tosomja
2. nov 2023

@mamatroch tak zase nie každý pozná všetko. A možno aj keď pozná, nepríde hneď na rozum.

martinkatinka
2. nov 2023

@mamatroch a nechala si ho vydusit. Naco? Ved ked vidim, poviem mu, to je patizon.

mamatroch
2. nov 2023

@martinkatinka ved som povedala. Som napisala, ze som len mala chut mu povedat ine, ale nechcela som ho stresovat 😉