Blikanie v premávke

12. dec 2023

ahojte, neviem si vysvetliť to, prečo na mňa niekto neustále bliká... nechodím rýchlo ani pomaly a nikomu v ceste po rovnej dráhe nebránim... stáva sa to aj Vám?

pribinak
12. dec 2023

Nie, nikto na mna nebliká

Evidentne niečo robíš zle ….Máš dobre nastavené svetla?

kikiballa
12. dec 2023

Nemáš zapnuté svetlá/máš zapnuté diaľkové, alebo hmlovky.

autor
12. dec 2023

@pribinak áno

autor
12. dec 2023

@kikiballa pred rozjazdom si to stále skontrolujem

guiseppinka
12. dec 2023

Ani nie... Raz po mne blikali, lebo som mala zapnutu zadnu hmlovku - omylom som ju zapla kolenom pri nasadani... Ja vacsinou blikam, ked ide clovek v strednom pruhu, pravy volny a vlecie sa tam... Vtedy mam chut ho zabit. A tych exotov je neskutocne mnozstvo...

guiseppinka
12. dec 2023

Tebe sa mozu zdat dobre nastavene, ale mozu byt vysoko a oslepovat

tiezjedna
12. dec 2023

niektoré svetlá na novších autách pri nerovnostiach akoby prebliknú, všímam si to často, hlavne na retardéroch. Nemôže sa ti diať skôr toto?

guiseppinka
12. dec 2023

@tiezjedna neprebliknu... Ale ako vylezu na retarder, tak sa dvihnu svetla dohora... Ale to aj tvoje... Len tym, ze su na vyssich autach a su biele a silnejsie, tak to tak vyzera

tiezjedna
12. dec 2023

@guiseppinka píšem "akoby prebliknú"...

kikiballa
12. dec 2023

Počas jazdy si to môžeš zapnúť. Aké máš auto? Môžeš mať svetlá vysoko nastavene

janai1
12. dec 2023

a blikajú na teba zozadu alebo oproti auta?

ankare
12. dec 2023

To sa Ti môže len zdať,keď auto sa trošku nadvihne, svetlá akoby prebliknu.

stanislavicenka
12. dec 2023

@guiseppinka naposledy som blikala vodicom, aby boli pozornejsi, cesta bola plna vysokej zveri, pri oboch stranach
Blikam tiez takym, ktori maju zapnute fialkove svetla, alebo svetla zle nastavene. Je to velmi neprijemne. Urcite si to daj skontrolovat, nie kazda STK bude Mila ochotna ti ich nastavit, napriklad

sasa1310
12. dec 2023

ja blikám, keď oproti idúce auto nesvieti

guudy
12. dec 2023

Ja blikam, ked oproti iduce auto nesvieti, alebo naopak oslepuje. Pripadne ked ma nejaky iny problem s autom. Ak sa ti to deje pravidelne, mas nejaky problem s autom.

wade
12. dec 2023

Aké staré mas auto? Ak blikajú a často, tak najpravdepodobnejsie kvôli svetlam a že ich mas zle nastavené. Napríklad ak mas vzadu 2 dospelých ľudí, mala by si svetla znížiť. Ak teda nemáš automatické vyrovnávanie. Ak jazdia sama tak môžu svietiť vysoko a treba ich nastaviť v servise (robia to aj na STK).

monika2012
12. dec 2023

Na mňa blikali, keď som mala defekt a nevedela som o tom. Alebo keď niekde merajú rýchlosť alebo zastavujú policajti, tak Ťa možno iní šoféri varujú na tom úseku.

bloger
12. dec 2023

Niekedy tak upozorňujú aj na policajnú hliadku, že niekde smerom ako ideš merajú.

marcellka32
12. dec 2023

Blikať môžu ak:
Máš/nemáš zapnuté svetlá
Bliká ti smerovka a dlho ideš rýchlo rovno
(Predbehne ťa vtedy a blikne ti)
Ideš pomaly (aj keď myslíš že nie)
Zavadzias v ľavom pruhu
Je na okolí policajná kontrola

euka210
12. dec 2023

Blika sa...ked niekto nema zapnute svetla, ked ma zapnute dialkove, policajti meraju.
Aj mna casto oslepuju auta hoci nemaju dialkove...preto nerada soferujem po tme.
A mozu byt len nerovnosti na ceste a tym ze auto "skace", sa moze zdat, ze blika...aj ja som par x mala taky pocit, svetla som si porom skontrolovala a boli ok.

basulaak
12. dec 2023

Dovodov moze byt hned niekolko. Mala som nove auto a po 2 rokoch mi xy ludi blikalo. Problem bol v zle nakalibrovanych svetlach (mali sa sami stelovat ale nevyslo). Mozno ti nesvieti nejake svetlo, alebo ti moze z podvozku nieco trcat. Aj ja niekedy blikam autam ked maju zle nastavene svetla a oslepuju ma. Alebo ked pani na dialnici minule v tme nemala zapnute svetla. 🙈
Mozu merat policajti, byt nehoda na ceste - bliknem v zmysle “pozor, spomal!”. Kadeco

simsalabim
12. dec 2023

Na mňa blikajú, len keď sú na ceste policajti...

martinkatinka
12. dec 2023

Tak mozno sa ti zda, ze ine auta blikaju. Ak je nerovná cesta, nadhadzuje to, tak sa ti moze zdat, ze oprotiiduce auto blika...

macekovam
12. dec 2023

a nejazdis pocas celej jazdy na dialkovych? ak ano tak ich mas prepnut.. ved pslepujes ostatnych..mozu blikat aj ak je v okoli zver pri ceste alebo napr. policajti...alebo.. svietia ti obe svetla?

vanilkovazmrzka
12. dec 2023

Tak nechaj svoje auto soferovat niekoho ineho a uvidis, ci blikaju aj nanho. Mozno si to len nahovaras a mozno mas naozaj nieco s autom zle.

tramtada31
12. dec 2023

Nemas auto po búračke, alebo zle nastavene svetla? Niečo máš s autom, keď vyblikuju

13valusik13
13. dec 2023

Niektoré nové autá majú svetlá na automatiku. Ak sa vzdiališ automaticky sa im zapnú diaľkové a ak sa priblížia vypnú sa. Je to veľmi nepríjemne.

guiseppinka
13. dec 2023

@13valusik13 toto je des... My mame xenony na jednom aute a druhe ma stare halogenky... Ked idem s tym starsim, tak mam pocit, ze na dialkach nevidim ani tolko, co na xenonoch parkovackach🤣 a ledkove ci ake to su su mega silne... Totalne oslepuju...