Bitka psov

forisena
7. feb 2016

Dobry den.
Rada by som sa spytala ci tu nema nahodou niekto skusenost s podobnou situaciou:

Vencenie, skupinka cca 6-7 psov, pekne sa hraju asi 15 min, zrazu sa dvaja do seba pustia. Preco a ktory skocil prvy sa neda zistit, kedze majitelia stali v kruhu a rozpravali sa. Prvy pes vyviazol bez ujmy, druhy prisiel o dva zuby. Majitel prveho psa ponukol majitelovi druheho psa, ze mu uhradi polovicu nakladov v ramci dobrych vztahov, kedze sa nevie zistit co a ako sa presne stalo. Ten to najprv prijme a potom odmietne s tym, ze sa ide poradit so svojim pravnikom. Otazka znie aky by bol podla Vas najhorsi verdikt? Prvy pes sa v podobnej situacii nikdy neocitol, nie je agresivny ani utocni voci iny psom... Vdaka

dominika6
7. feb 2016

@forisena
Majitel poskodeneho psa je debil..
Riesit vybite zuby cez pravnika je na psychiatra...

forisena
autor
7. feb 2016

No to mame rovnaky nazor... len kedze sa jedna o mojho psa mam naozaj obavy co z toho celeho moze nakoniec vzniknut...

dominika6
7. feb 2016

@forisena
Tak potom si dost na omyle ze mate dobre vztahy...

sissy27
7. feb 2016

@forisena na toto právnika? neviem či sa mám smiať alebo plakať... som zvedavá, ako bude dokazovať, že pes o tie dva zuby prišiel práve pri tejto bitke a dúfam doloží aj doklad o 100% stave chrupu svojho miláčika nie starší ako deň pred týmto incidentom...
najhoršie, čo sa môže stať, že dostanete všetci zúčastnení pokutu za to, že ste mali psov pustených a bez náhubkov... ak to teda nebolo v rámci nejakého priestranstva pre voľný výbeh psov...
pán sused má asi napozeraných veľa seriálov zahraničnej a nenáročnej produkcie, že? 😅 nakoniec zrejme prikvitne s tým, že pôvodnú ponuku prijíma, ale na tvojom mieste by som mu vieš čo... aj keď teda čo - spravia psovi korunku? alebo zubné implantáty?

forisena
autor
7. feb 2016

@dominika6
nemyslela som tymi dobrymi vztahmi to, ze sa kamaratime, ale ze sa nejak rozumne dohodneme a spor tych nasich stvornohym normalne doriesime aby sme nemuseli na seba zbytocne zazerat a nadavat jeden na druheho.... moja chyba asi som sa zle vyjadrila...

sardinka335
7. feb 2016

@forisena nemyslím si ze toto tu niekto fundovane ,,rozluskne,, A najhorší verdikt? Bude to povazovane za priestupok a dostaneš pokutu.. ale chyba bola na oboch stranach...nemate čo venčiť psov bez nahubkov a v takej svorke. Zviera je stale zviera aj ked x rokov nič neurobi a nikomu neublizi. A to je problém dnešných psičkarov vo všeobecnosti - stratili ostražitost a svojmu milačikovi priliš veria len zabudli ze to je zviera tu pride ku mne pes ani neviem poriadne od kade, onuchava, otravuje....len majitel kričí ze ,,on nič neurobí, ani nahubok....no pekne. A ked toho tvojho znameho pošle pravnik do hája lebo niesme v Amerike a pride ze teda ponuku prijima tak by som mu povedala, ze ponuka uz neplati a ukazala ,,fakera,, a zabudchla dvere pred nosom. S takým človekom by som uz nemohla byt kamaratka.
Mrkni sem: http://www.zakonypreludi.sk/zz/2002-282#p7

forisena
autor
7. feb 2016

ono aj mne je to trocha na smiech priznavam no na svoju obranu - "stressmejtka" co zboznuje svojho stvornoheho milacika... 😅

forisena
autor
7. feb 2016

@sardinka335
ano uznavam chybovali sme vsetci - s tou vodzkou aj nahubkom... len skoda, ze som z tychto dvoch ludi asi jedina kto si to uzna....

sardinka335
7. feb 2016

@forisena hlavne ze sa horšie nestalo, ze nenapadli človeka...Ty si si chybu uznala, ponukla si aj riešenie takze z tvojej strany to povazujem za fer hru. Ty sama vieš resp. poznáš toho znameho či ma ,,gule,, na to aby to ťahal po pravnikoch a sudoch alebo to bolo len nejake jeho taranie...Sudiť sa o 2 psačie zuby nie je len tak. A vo vysledku to moze stat ovela viac penazi aj dotyčneho ,,machra,, ako samotna dohoda...
Ale ako vravim....neviem či by som sa s nim potom uz chcela dohodnut, nech si to vyžere chlapec.

bonaqa2013
7. feb 2016

už aj psa riešiť cez právnikov.... Ešte som to nepočula, ale však právnikov je toľko že čakajú ako supy len aby mohli zbohatnúť na hlúposti ľudí....
Na mňa sa hneval jeden pán niekoľko mesiacov, pretože môj pes chcel zviesť jeho fenku.... Jeho pes behal po ulici a náš po dvore..... zaňuchal fenku a už aj bol pri nej.... 😀 😀 😀

forisena
autor
12. feb 2016

Pani nam dnes rano oznamila, ze mame poslednu sancu jej vsetko do bodky preplatit inak to dava na sud lebo pravnik jej vraj povedal, ze to urcite vyhra lebo je to jasny pripad.... no uvidim ako to dopadne... ci to bolo z jej strany len bububu alebo nas caka nova skusenost, kedze sme sa este s nikym ani o nicom nesudili... Cudujem sa, ze sa jej chce platit pravnika, poplatok za podanie na sud miesto normalnej dohody...

simonnka2014
12. feb 2016

@forisena osobne si myslim ze zastrasuje,nikto nikdy nedokaze ktory pes vyvolal bitku,to by ste aj vy mohli podat na sud ze vas pes ma teraz z toho ujmu na zdravi 😀 snazili ste sa dohodnut,sami ste hned navrhli ze zaplatite polovicu a myslim si,ze keby to aj islo cez sud tak vam daju zaplatit tu polovicu ktoru ste aj zaplatit chceli.inak strasne by ma zaujimala reakcia sudu,pretoze u nas to nefunguje ako vo svete.

forisena
autor
15. feb 2016

tiez som zvedava ako to dopadne... uvidim ci dnes pride nieco v poste... v kazdom pripade sme poslali doporuceny list aj peniaze cez postu nech pridu danej osobe sekom, to ci to prevezme alebo nie je uz na nej no ak by doslo k sudu mame aspon nieco v rukach... drzte palce nech prijme ponuku a da pokoj... ako keby clovek nemal co ine riesit len taketo hlupe natahovacky

simonnka2014
18. máj 2016

@forisena Dobry den,mozem sa opytat ako ste nakoniec dopadli?

natuska87
19. máj 2016

@forisena U nas detto...Skupinka psickarov chodime niekolko rokov vencit svojich milacikov.Tiez doslo ku konfliktu medzi dvoma psikmi.Zatial, co zodpovedna majitelka sa snazila svojho psa spacifikovat / co ide velmi tazko/ , majitel vacsieho, a neustale utociaceho psa, sa "neobtazoval" svojho psa usmernit...Ani v ramci "priatelstva" sa neospravedlnil, ale sa ofrnel a hneva sa skoro na celu skupinu psickarov.Neospravedlnuje ho ani to, ze je mlady a hlavne sprosty...ON skratka ide, v celej svojej "krase" a kultu tela a ostatni nech sa prispôsobia.Denne posilnuje, ale mozog mu nenabehol...Skratka, ON je "krasny", a tak, môze si dovolit viac, ako "sedivy priemer" spoluobcanov...

natuska87
19. máj 2016

@dominika6 Dovtedy asi mali...Primitivny jedinec dokaze "prehodit" aj kvôli banalite...

forisena
autor
19. máj 2016

Zdravim... pardon uplne som zabudla tu nechat reakciu... nakoniec to dopadlo tak, ze list bol prevzaty, sek tiez a nikto nas viac nekontaktoval.... poculi sme len, ze pani bola nasrdena, ze sme ju predbehli tym listom a sekom lebo pravnik jej povedal, ze teraz uz sa z jej strany neda nic robit a zatial je pokoj... dokonca sa nam vyhyba tak, ze naposledy sme ju videli asi cca pred 2mesiacmi....

natuska87
19. máj 2016

@forisena Ocenujem vas zodpovedny pristup..Takto sa maju ludia "postavit problemu"...