Bitie psa

janka458
30. sep 2013

Caute, potrebovala by som pomoct, moja babka nenavidi moje steniatko- fenku cane corso, nenavidi vlastne asi ziadne zviera, proste clovek bez chrbtovej kosti...vzdy ked sa k nej fenka priblizi udrie ju nejakym predmetom..co mam s tym spravit?..slovne dohovaranie nepomaha :/

maria1989
30. sep 2013

@janka458 a musí sa so šťeňaťom babka stretávať? to by bola najjednoduchšia cesta... neviem, koľko máš rokov... ak žiješ s rodičmi, povedz o probléme im, a ak si samostatná, tak ho k nej nenos... ja by som nezniesla aby môjho psa niekto udrel... aj keby to mala byť vlastná mama 😠

sissy27
30. sep 2013

@janka458 snáď len držať ich čo najďalej od seba...

stardust
30. sep 2013

zaistit, nech sa stena ku tvojej babke nepriblizuje.

zita19
30. sep 2013

Naozaj ich drzat daleko od seba. Ono jedneho dna to tomu havosovi dojde, ze to je ta co ma mlati a zautoci. A samozrejme babka bude v prave a pes agresivny. Uz nikto nebude (teda hlavne babka) riesit pricinu a dosledok.
My mame v susedste taku jednu "choru" pani co zakazdym ked ide okolo psa tresne ho francuzskou barlou a nezalezi ci civava alebo labrador. Vsetci so psami sa jej z dialky vyhybame, ale su taki psi cou ked ju z dialky zacitia startuju... Aspon ju poriadne vystekaju, lebo priblizit sa im ku nej nikto nedovoli. A kde je chyba? Psi na nu utocia. Preco utocia baba neriesi!! Nasho Maxa svacla raz. Tak som sa zlakla, ze na nu skoci, ale ten nastastie usiel. Nastastie pre nu, Max ma 20 kil a ked sa rozbehne mam co robit aby som ho udrzala.
Na druhej strane mame vo vchode susedu, ktora sa boji psov. Teda ako povedala, ze nie ze by pred nimi otekala ale nema rada, ked sa jej dotykaju (no vysvetli psovi, ze pani suseda sa neonuchava). Tak ked by sme mali ist vo vytahu spolu necham ju odist a je idem "dalsim spojom". Nebudem ju zbytocne stresovat a tak vychadzame uplne v pohode.

macamac
30. sep 2013

@janka458 povedať babke, že pes si to zapamätá a keď podrastie a zosilnie, bude útočiť na ňu
a nech sa potom nečuduje 😝

janka458
autor
30. sep 2013

Najhorsie je, ze takto to robila s tym psom co je stale zatvoreny..a on sa ubranil a pokusal ju raz.. nasu cvicime a chcem s nou robit ipo, fci, obranu a pod..je velmi bujava, na noc ma vacsi vybeh z budou, pol zahrady, a uz rano vyknucava pri dverach aby mohla byt pri ludoch, je hrozne maznava a kotec neznesie... je mi 17, verte, keby mozem, uz ma doma neni..aky mate nazor na zatvaranie psa v koterci?.. nas starsi havo sa pusta len na noc, a vtedy je ako z divich vajec, neda sa zastavit

zita19
30. sep 2013

@macamac Babka nepochopi! Obvzvast ked uz ma zazite, ze zvery su zle, tak budu zvery zle. V tomto smere fakt "mudrejsi ustupi"
Ak to teda Janka viete zariadit...

janka458
autor
30. sep 2013

Koterecpostavit vieme, aj psa don zavriet, ale pocas mojho pobytu v skole ked budem vediet ze mala mi tam pisti...urve mi to srdce..ja som za to ze ked je oploteny dvor, pes ma mat volny pohyb!!.. a nie ze niekto si zamane a ja hned ustupim na ukor mojej fenky..ale nechcem aby ju bila, ide to psovi na psychiku..

zita19
30. sep 2013

Skus sa na www.havko.sk spytat Wendy1, ci by Ti nevedela poradit ako steniatko cvicit v tom aby sa babke vyhybal. Nebude to hned, ale asi ina sanca nie je.Je to celkom dobre psie forum aj ked teraz trosku zaspate, ale ked napises Wendy sukromnu spravu odpovie Ti.

linda81
30. sep 2013

@janka458 ako pises....pes nesmie byt na retazi ani stale zatvoreny v malom priestore......navyse v DE ma pravo raz tyzdenne sa stretavat so svojim zivocisnym druhom , ak zije sam...teda s inymi psami.....my chodime s nasou do psej skoly a vzdy na zaver dostane na hranie nejakeho psika....ale bohuzial na SR je to este stale otras...v DE je to uz tresny cin ublizovanie zvieratam , tu bohuzial len priestupok aj to v extremnych pripadoch...

janka458
autor
30. sep 2013

práve som sa rozprávala s ocom, povedala som, že koterec postavím, pes sa na deň zavrie, ale hneď ako prídem domov sa púšťa, a podmienka: ak budem doma nejaký iný člen rodiny (okrem babky), pes bude pustený...musel mi dať jeho slovo, tak dúfam, že to našej malej velmi neublíži byť cca 8 hodín zatvorená a snáď mi to odpustí, je mi to proti srsti, ale svoju malú lásku si mlátiť nenechám...baby držte palce 🙂..a zita19.. napísala som tam, uvidíme, či sa mi dostane odpovede, ďakujem ti 🙂

stardust
30. sep 2013

@janka458 on ten pes vacsiu cast dna aj tak prespi, ak sa mu budes mimo tych osem hodin venovat, tak by to nemal byt problem.

m_ij_ka
30. sep 2013

babku a psa držať asi čo najďalej od seba. Prečo tak nenávidí psov? 😉

janka458
autor
30. sep 2013

Ona nenávidí všetko, všetkých, všetko jej vadí...ona si myslí, že keď má doživotné právo tak môže všetko, ona si povie, že dačo doma nechce tak to tu proste byť nesmie...jej sa nikto ničím NIKDY nezavďačí..ďakujem, prosím..to ona nepozná..malo by sa toto, musí sa hento..všetci robia ona si rozkazuje..to je ona...bezočivá, zlá...nechcem ju tu ohávarať, to snáď na jej opis stačilo

janka458
autor
30. sep 2013

Ešte pridám fotku, toto je moja fenočka so mnou, z nedeľného cvičenia 🙂 ..snáď je z toho spoznať, že nie sme zlé a nechceme si navzájom ubližovať 🙂

zita19
30. sep 2013

@janka458 Sikovna! Myslim, ze taka velka uz vydrzi byt vo voliere aby ju babka nemlatila. Bude to pre nu lepsie. Aj pre Teba. A babku neries. Bude to s nou este horsie.
V zivote treba vzdy najst silu zmenit veci, ktore zmenit mozeme a naucit sa zit s vecami, ktore zmenit nemozeme. A najvacsi dar je vediet tieto veci rozlisit.
Urcite si dobry clovek ak mas psa a robis si starosti o to aby mu nebolo ublizovane. Drzte sa!!! Ja vam drzim palce.

zita19
1. okt 2013

@janka458 V inej teme som sa dociitala, ako to vlastne u vas je. A co ten druhy pes? Dufam, ze nie je cely den v base. Venuj sa aj jemu ako mozes, ber ho na vychadky so svojou, nechavaj ich spolu sa hrat. Je to pes? Aky srary? Uz mate vymyslene ako budu ti dvaja spolu ked sa bude mlada slecna harat? Ak nie je urcena na chov, asi by ste ju mali dat sterilizovat, lebo to este len bude cirkus, ked sa zacne harat!!!

janka458
autor
1. okt 2013

Ahoj, samozrejme dame kastrovat..druhy pes uz ma 6 rokov, s nim sa velmi nechodilo ani predtym von, lebo mal vo zvyku utekavat, nema rad inych ludi, inych psov a take..on je skor taky samotar..a navyse hrozne taha a na mna je moc tazky ja by som za nim lietala ako pierko..inak ziti..dnes sa vyakytol novy problem, trva to u mojej malej uz dlhsie, asi tyzden...najprv to bolo mozno tym, ze som s nou po dedine chodila zo stahovacim obojkom, ked sme koncili prechadzku zacala odomna utekat a trochu akokeby zarypovat, tak som zmenila na obycajny obojok, no posledne 3 dni je z nej doslova satan..z nicoho nic na prechadzke zacne do mna zarypovat, okriknem ju-zacne viac, nevsimam si ju-zacne viac.. chodim do kynologickeho klubu, bolo mi poradene este davno , chytit vzadu za kozu a pritlacit ku zemi, pekne mi teda dokusala ruku ked sa mi vysmykla..proste zacina to u nej tak ze zacne okolo mna bujarit, skakat po mne, vrcat, stekat, cerit zuby..chcela som to vyriesit milou cestou-pamlsky, utesovanie..a zrazu neviem akym cinom sa mi nabrala na chrbte a kusala ma do vlasov..ako to mam riesit ked to bude robit zajtra znova?..prosim poradte, nechcem byt k nej zla!!.. ale co ak sa nebude dat riesit peknou cestou a budem jej musiet ukazat kto je tu panom?..

zita19
1. okt 2013

Je pŕi tom vyskakovani cela vytesena alebo skor nasra... Mna sa zda, ze asi skor vytesena ako opica z chvosta.
Asi skusa co si moze dovolit. Kolko ma? Viac ako pol roka vsak?
Ked zacne na Teba skakat, stlac jej labu, tak aby ju to zabolelo a razne zavel DOST. Dost pouzivaj, len vtedy, ked sa ma ukludnit. Moze sa pokusat o to aby ona bola panou situacie ale to jej prejst nemoze. A ked ju ukludnis, nech kraca pekne pri nohe, ziadne dalsi vytesovanie ani ziadna zabava. Odmena len vtedy, ked nieco spravi dobre. Ked neposlucha, vyhresit a ignorovat.
Nebol by lepsi postroj? Max ma postroj od stenata, lebo zo zaciatku sa vsetkeho bal a utekal (z prveho obojka sa mi vyvliekol a nahanala som ho ako debil a ked som ho konecne dohnala ani som ho chytit nevedela) a potom zas zacal tahat ako furmanskz kon v lese a ja som za nim povievala ako handra vo vetre. Mne sa zda, ze s postrojom ho vuíem lepsie ovladat a aj ked sa zacina pustat do cudzich psov (teda nie cudzich, ma v nasom okoli asi piatich, ktrorych naozaj nemusi a tak sa im vyhybame, ale nie vzdy to ustriehnem) tak ho chytim pevne za postroj, pritlacim k mojej nohe a do nekonecne opakujem DOST. Vrci si, pokusa sa vysmyknut ale na nic ine sa nezmoze. A po takom konflikte sa ide najkratsou cestou domov na kratkom voditku pri nohe a ani sa s nim nebavim. Sklopi usi, stiahne chvost a kraca ako baranok.
Skus si sete na havkovi precitat clanky a nejake starsie fora. Tam sa uz popreberalo kadeco.

janka458
autor
2. okt 2013

Nasrana ...kuse jak sprosta a nie a nie ukludnit..postroj ma...len na cvicaku chodime na obojkuu a tsk ma postroj, obojok..a ked beha tak ma len postroj, keby sa mi nahodou niekde rozbehne aby som ju vedela zlapit..ona vobec netaha..akyrat vcera jak ma nahnevala som juv polke pola zapla na voditko a sup sa domov pri nohe..tam troska tahala asi kvoli vysokej trave ale po ceste ok..ona mi vie ze tahat sa do predu sa jej pri mne nevyplati..dnes ksusim si jej proste nevsimat..alebo ju dacim zabavit, este uvidim 🙂.. dakujem

zita19
2. okt 2013

Tak tu uz moje rady koncia. Skus dogforom, havka alebo nejake psie foriúm z Ciech (najde googel)

emanka
3. okt 2013

@janka458 ahoj, ja len ohľadom toho cvičenia, obrany - do 1. roku života by si nemala cvičiť obranu ani nič podobné, zaťažuje to kĺby a Cane Corso majú dosť problémy s kĺbami. Ak to teraz preženieš, môže na to fenka doplatiť. Máme chov. stanicu Cane corso a prešlo mi ich rukami veľa 🙂

janka458
autor
5. okt 2013

Ja obranu necicim..chcem cvicit, ale ur ite nie zo 4 mesacnym stenatom niesom spro.ta