Biela farba varnej dosky

danii2
6. mar 2017

Vyberam varnu dosku do noveho domu.Budem mat kremovu pracovnu dosku aj drez.Teraz som mala ciernu varnu dosku,ale ta je vkuse spinava.Viem,ze by to trebalo zakazdym cistit,ale nestiham.Inak ta doska je plynova.Rozmyslam mad svetlou.Mate skusenost?

zuzkabreza
6. mar 2017

Ahoj, ja mam bielu plynovu gorenje ora-ito. Som spokojna ale tiez ju stale treba cistit...🙂

danii2
autor
6. mar 2017

@zuzkabreza A cim ju cistis?

celasapremenim
6. mar 2017

ja mam bielu a cistim ju cifom a je super

zuzkabreza
6. mar 2017

Je to sklo, takze klasickymi pripravkami. Savo kuchyna, cif, jar a niekedy len ocot a voda...

jeennyv
6. mar 2017

Mame klasicky biely sporak..cize obycajne cif, umy prasok a obycajne pripravky co sa pouzivaju

danii2
autor
6. mar 2017

@jeennyv Ale to je asi zelezny ze? Lebo tie sklenene prasky asi nemozu.

danii2
autor
6. mar 2017

@zuzkabreza No mam taky problem,ze tam bude pracovna doska z umeleho kamena a nemozem pouzit Savo ani ocot,aby to nekvaplo na nu.

jeennyv
6. mar 2017

@danii2 neviem to je uz novsi druhy...ale nikdy sme nic okrem nejskeho cifu nepouzili s nim ide vsetko a ziadnemu materialu sa nic nestane najlepsi je ten obyc..biely alebo zlty

vroni
6. mar 2017

Ja mam bielu sklenenu a ocot jej nijako nevadi. Mozno by jej ani Savo nevadilo, ale mne ano 😀 Ani bielemu mramorovemu kamenu (umelemu) ocot nevadi. Ani cif a ani nijaky iny cistiaci prostriedok.

celasapremenim
7. mar 2017

ach varnu dosku, sorry, tu mam ciernu
inak ked si mala predtym zadrbanu varnu dosku, tak asi preto, lebo si ju mala elektricku, kup si indukcnu a budes ju mat cistu a bude sa ti dobre cistit po vareni...nic sa tam nepriskvara, je to dobre a mozes ju mat akejkolvek farby potom

ovela dolezitejsie je, ci je elektricka alebo indukcna, ako akej je farby, z hladiska uchovavania cistoty

danii2
autor
7. mar 2017

@celasapremenim Ale ja mam aj chcem mat plynovu.

alaguema
7. mar 2017

@danii2 dobré rozhodnutie. Plyn je z dostupných asi najzdravší spôsob varenia. Mala som tmavú dosku, momentálne nerez a čistiť treba všetko denne. Ale bielu podľa mňa najviac. Navyše, okolo horákov to bude zachádzať. Do bielej by som nešla.

vroni
7. mar 2017

@danii2, ja by som rozhodne kupila sklenenu varnu dosku (su aj plynove), odhliadnuc od toho, ze lepsie vyzera, da sa aj ovela lahsie cistit. Tiez by som brala plynovu, ale nemame v kuchyni plyn zavedeny, tak by som na nej vela neuvarila. A indukciu nechcem ani omylom.

andrea1985a
17. sep 2017

@vroni dobry den chcem sa spitat mam bielu varnu dosko sklokeramicku a po vareni sa mi spravili take cierne flaky nejde to nicim dat dole je to ako keby uz vtom skle ci co. Nemali ste take nieco este ??

vroni
17. sep 2017

@andrea1985a, mne zatial vsetko zliezlo Cifom. Natriet hrubsiu vrstvu, nechat postat aj pol hodinu a potom tou drsnou stranou z hubky na riad odrhnut. Zatial vzdy pomohlo...

andrea1985a
20. sep 2017

@vroni skusim tak dlho som este cif nenechala skor som hned utierala. Dufam ze to zide lebo to na tej doske uz neukazuje hned pekne :(

andrea1985a
4. nov 2017

@vroni takze skusam cif vsetko mozne a nie a nie zist dole robi sa to pri kazdom vareni a uz to je ovela skaredcie

andrea1985a
4. nov 2017

Poradte co nato pouzit som zufalaaas

zuzkabreza
15. nov 2017

@andrea1985a to vyzera ze je to skor vada materialu... aka je to znacka?

andrea1985a
16. nov 2017

@zuzkabreza bosch myslis ze by som to mohla reklamovat v andrea shope?

vroni
16. nov 2017

@andrea1985a, toto je urcite vada materialu. Ja mam moju uz styri roky a taketo som to nemala nikdy - a teda uz vyzerala vselijako. To je aktualny stav po pouziti detmi (robili si na ranajky vajicka a opekali chlieb 🙄 )

andrea1985a
16. nov 2017

@vroni no dakujem teda velmi pekne uz toto bude teda 3vec co budem reklamovat vsetko sa nam kazi najprv nova mikrovlnka tej sa vypalili poistky potom ponorny mixer a teraz toto. A to vsetko zakupene v andrea schope 😖

patris5000
14. dec 2022

@andrea1985a dobrý deň, viem, že je to stará diskusia ale chcem sa spýtať ako ste to následne vyriešili ? Vyreklamovali vám ju ? My máme podobný problem, stačí jedno varenie a moja doska vyzera takto. Umyť sa to da len čiastočne, vyskúšala som už všetky možné prípravky, zrejme to bude tiež chybný kus

levkaa
17. feb 2024

@patris5000 prosim vas, toto je indukcna alebo elektricka varna doska? A znacka? Boli ste reklamovat? Dakujem