Biela farba na aute

swwan
1. apr 2018

Ahojte,plánujeme kúpiť nové auto a naša dilema je farba auta. Chceli by sme biele,všetky doplnky budú chromove,no neviem ako sa biela farba "chová" po rokoch. Viem,že technológie sú na inej úrovni ako pred 30 timi rokmi,no keď si predstavím tie biele hrdzave embéčky😅....Predajca nás samozrejme ubezpečí,že nehrdzavie,no radšej by som vedela názory a skúsenosti od tich,ktorí biele auto majú.

dominika6
1. apr 2018

@swwan vsimaj si na cestach biele auta.. otras

swwan
autor
1. apr 2018

Dakujem😉,každý má na bielu farbu iný názor.

littledevil
1. apr 2018

@swwan Mne sa biela veľmi páči, už mám tiež vyhliadnuté v bielej ☺

pribinak
1. apr 2018

Biele auto by som si nekúpila. Hned vyzera špinavé. Mam vinovo červene a nevidno na nom ani škrabance

buba1993
1. apr 2018

Nehrdzavie farba ale auto...

sasesoe
1. apr 2018

@swwan pri vybere auta bola farba to posledne co som riesila. Vzali sme predvadzacie so zlavou vo farbe v akej bolo s par km

ankare
1. apr 2018

Biele auto je pre mňa topka 👌

elysiacik
1. apr 2018

Záleží asi aj od toho ako sa o to auto staráte. My sme doteraz mali všetky tmavé takže to nejako neviem porovnať ale takto ešte novšie keď je, to vyzerá veľmi pekne podľa mňa 🙂 Možno by nebolo od veci sa spýtať aj na nejakom chlapskom fóre o autách 🙂

mirola
1. apr 2018

My mame jedno biele auto a ze by malo hrdzaviet nemam strach. Jedine chodime teda do umyvarky rucnej a ked to odflaknu su flaky. No podla mna je krasne. Druhe auto mame bleda strieborna a tam neni vidno vobec spina..

skumavka
1. apr 2018

My máme prvý krát biele, a som veľmi spokojná. Údržba ako u každého iného. Čo sa mne ráta, že sa mi táto farba zatiaľ akosi "neprejedla", teda stále sa mi páči, ako keď sme ho kupovali. Mali sme predtým rôzne metalízy, ale všetky sa mi po čase prestali páčiť 😁 Plus - biele auto vyzerá opticky väčšie, mohutnejšie.

laura0
1. apr 2018

biele auto vyzera velmi elegantne a vobec na nom nie je vidiet tak spina a prach ako na ciernom alebo nejakom tmavsom...je to od vkusu cloveka,my mame dve biele auta a sme spokojny....

renata1973
1. apr 2018

Mam biele, ktore predavam. Udrziava sa ok len je male pre nasu rodinku uz. Posudte sami. Myslim, ze vyzera elegsntne.

katrin21
1. apr 2018

dnes su vsetky auta vacsinou biele na cestach, vsimnni si.. kedysi to bolo out, dnes je to OK, naco 500E priplacat za farbu...
ja mam tiez biele, 5rokov, uplne OK....co sa tyka hrdzavenia, tak neviem, co ti tam ma hrdzaviet, auta nie su ako kedysi... vacsina veci je plastova dole nad zemou a co je kovove, tak hrdzu vidno na kazdom...

swwan
autor
1. apr 2018

@katrin21 práve,že pri aute,kktoré máme vybraté sa za bielu pripláca 550€. Bez príplatku je iba modrá. Biela je momentálne TOP najpredavanejsia farba,tak výrobca asi využil módny trent🙂

soldi
1. apr 2018

@swwan trend 😉

a my mame jedno biele a jedno ciernu metalizu a to biele, ked je spinave vyzera menej spinave, nez ked je to cierne spinave 😂 mne ale inak na farbe extra nezalezi, biele som zvolila z dovodu, ze chcem byt na cestach dobre videna 🙂 z mojich skusenosti su najhorsie viditelne sede metalizy, tu farbu by som z bezpecnostnych dovodov nikdy nevolila, aj ked je pravda, ze na nej spinu nevidno takmer vobec.

swwan
autor
1. apr 2018

@elysiacik už som skúšala,no nikto z chlapov zatiaľ nereagoval,asi ich také somariny nezaujímajú😀
@elysiacik

danusskaaa
1. apr 2018

Biele sa špini rovnako ano ine... dokonca vyzera spinava biela lepsie ako spinava cierna. Na udrzbu je to uplne jedno aku mas farbu!!!! Ak sa ti paci biele, tak kup biele.

wind123
1. apr 2018

Mame bielu perletovu metalizu so striebornymi prvkami uz8 rokov....naposledy som ho bola umyvat pred 3 rokmi 😁...vyzera v pohode aj ked je spinave a prach na nom nevidno...tiez Ti ho umyje aj dazd a sneh ak nevyzadujes tip top lesk a zrkadlo...a biela je jedna z najbezpecnejsich farieb a v lete aj najprijemnejsich, nenahrieva sa a v zime na nom nevidiet vrstvicku snehu, takze sa nemusis drbat s odpratavanim snehu z celeho auta kvoli policajtom...proste same vyhody😁...isla by som do tej farby v pohode znova.

sissy27
1. apr 2018

@swwan ak biele, tak perleť / metalíza, ak teda ide o to, že na farbe záleží. Základná biela je proste základná, neurazí ale určite ani neohúri. Či bude auto hrdzavieť to od farby nezáleží. Ale ja osobne ak by som už mala priplácať za farbu, tak za nejakú atypickú, určite nie za bielu, a to bielu farbu milujem.

ellaafi
1. apr 2018

Biela farba je aj z hľadiska bezpečnosti z tých bezpečnejších, áno je aj módnym trendom a čo sa týka údržby v pohode. Myslím že keď kupujete nové, bez ohľadu na farbu starať sa o údržbu budete rovnako. A pokiaľ má zhrdzaviet tak to urobí bez ohľadu na farbu

marsmykkok
1. apr 2018

aj ja mám biele som rada 🙂 pôsobí väčšie, neprehrieva sa tak v lete, pôsobí elegantne. šedá sa mi nepáči vôbec a okrem toho je aj nebezpečná, tmavé farb nemám rada-takže čierna, tmavomodrá nehrozí, veľa červenej a teda ja aute pôsobí na mňa agresivne, pastelové/krikľavé farby na autách rada nemám, takže by som znova šla do bielej. akurát jediné mínus že je teraz in a na parkovisku sa trocha ťažšie auto hľadá kedže bielych je veľa

lumma
1. apr 2018

Ja som mala biele, teraz mám čierne a na tom je veru ešte viac vidieť špina ako na bielom, za mňa, ale obe farby top.

gabika53
1. apr 2018

My mame cierne aj biele...na ciernom kazda kvapka vidno, spina. Viac ako na bielom..v lete rozpalene ako kachle...biele viac vidno za sumraku ci v horsom pocasi...co sa tyka skrabancov z parkovisk, na bielom viac vidno...ale za mna biele😉

zuzana76
1. apr 2018

ja jedine bielu, elegantna farba, viditelne, mame dve biele auta

diablikovci
1. apr 2018

Ak sa budete starať o auto a používať kvalitne materiály na auto tak vydrží dlhšie Ale základ je ako ju naniesli či dali dobrú zakladovku 🙂. Ale biele pôsobí vacsie 🙂 a hrdza je v móde...

d_ika
1. apr 2018

@swwan ahoj my sme pred časom kúpili tiež nové auto a spravili sme chybu, že sme neinvestovali do farby. Biela je fajn len pokial je umyta a čistá 😀manželovi to špinavé auto pravidelne dvíha tlak,preto za nas jednoznačne farbu doplatiť ( predtým sme mali antracitovu a vyzerala super ) 😎

ninusa7
1. apr 2018

@swwan je uplne jedno aka farba.Hrdzavie auto a nezavisi od farby 😀 A co sa tyka spiny.Na tmavom vidno taktiez o prachu ani nehovorim

eeffka
1. apr 2018

@swwan presne tak.chlapov povacsine farba nezaujima. Moj vybral vybavu ja farbu. Biela metaliza.Povodne som ho nechcela. Predajca ma posadil do takeho ake som chcela a do bieleho.rozdiel v teplote 5st. Rychlo som sa rozhodla. Klimu mam keby chcel niekto namietat.

laurika173
1. apr 2018

Ja som sa bielej farby velmi bala,ale som spokojna...udrzba rovnako ako na inej farbe,dokonca si trufam povedat,ze na tmavsej je viac vidiet prach ako na bielej. A auto vyzera v tej farbe naozaj luxusnejsie :;

deti95060810
1. apr 2018

asi ako ktorý výrobca, ale väčšina výrobcov dáva bielu a čiernu farbu bez príplatku, všetky ostatné farby sú za príplatok 500e...
a preto podľa štatistík sa najviac vyrába na SK bielych aut... neplatí to pre vývoz....
Farba ako farba, hlavná vec že to jazdí...😉