Bezohľadní susedia v paneláku

baklik
10. nov 2013

Mate aj vy take problemy s bezohladnymi susedmi v panelaku??
Prestahovali sme sa do noveho, pricom cely zivot som byvala v bytovke, ale toto som este nezazila! Suseda nad nami kludne pusti zmykacku o 22.30 v noci, co sa nenormalne rozlieha po tych zelezobetonovych konstrukciach, slusne ju poziadam, ze nas to vyrusuje, slubi, ze to bude akceptovat, ale ze ju mrzi, ze sa musi kvoli nam obmedzovat!, ze vraj doteraz to nikomu nevadilo! To, ze ona a jej 15 r. dcera dupu nenormalne ako kone a viem o kazdom ich jednom kroku, nebudem ani specialne rozoberat...
Na druhy den nam zvoni pri dverach sused, ktory byva pod nami a zjavne sa mu postazovala, a s velkym vreskom, ze my sa nemame co stazovat, nakolko sa u nas trieskalo a buchalo (dovolili sme si na komplet prerobit stary panelakovy byt, v ktorom bolo uplne vsetko v povodnom stave, podotykam, ze so suhlasom susedov, vsetkymi povoleniami a prerabky od 8.00 do 17.00 okrem vikendov, cez obed hodina - dve pauza, aby deti v panelaku mohli spat, ale neda sa vyhoviet vsetkym a nemozem za to, ze niekto pracuje na smeny a bezhlucne prace este, bohuzial, nevymysleli) a menit nieco, co tu vraj roky funguje a nikomu nevadi (rozumej porusovanie nocneho kludu?, co sme si my v zivote nedovolili a ani nikto, kde som doteraz byvala!).
Nasho 2r. syna nazval sopliakom, ktory reve atd. - vrchol drzosti! porovnavat male dieta s dospelymi, ktori maju mat rozum! Nehovoriac o tom, ze sopliakom si moze nazvat nespratneho pubertalneho vyrastka a nie nevinne 2r. dieta! Ku koncu akoze diskusie (pricom o diskusiu vobec neslo - ten hulvat sa prisiel len vyziapat a demonstrativne odkracat ako vitaz) som uz bola sopla aj ja a tykal mi!
Takze nam teraz nad hlavami mozu strielat aj delobuchy v noci a my to mame akceptovat, pretoze sme si dovolili prerobit byt! A to je dotycna osoba nad nami dokonca bytovou dovernickou....
Podotykam, ze nikdy sme nemali negativne vztahy so susedmi, max. tak neutralne, takze toto ma dost vyviedlo z miery.... :-/

eeffka
10. nov 2013

@baklik kkso vy ste vrtali a ty si sa bola stazovat na pracku ??? 😀 😀 😀 bezne periem v noci, zasa nemam tatramatku a keby chodili ludia s takymito prkotinami, no koniec... predpokladam ze mas 2r bezne dieta, takze reve, bucha, trepe vecami... trosku beznej panelakovej tolerancie.
a co sa tyka spodneho suseda, naco sa s nim vybavujes, ked je hruby? dovi, dopo, dopi... zabuchnem dvere, ci....?

havana_frost
10. nov 2013

Takze hluk mozete vyrabat len vy a ocakavas ze vsetci to budu tolerovat, ale susedia nad vami aby chodili najlepsie po spickach 🙂 Prepac, mne prides ako precitlivena hysterka, z opisu situacie. Nechcem urazit, len mam z toho taky pocit.

zahradka76
10. nov 2013

joj ked to citam, tak som rada, ze nebyvam v panelaku 🙂

tiny21
10. nov 2013

No susedia nad nami su tiez taky pripad. Robia bordel na cele sidlisko. Policajti su tu pomaly kazdu.noc a to ich volaju ssedia co byvaju dve poschodia pod nami.

baklik
autor
10. nov 2013

@eeffka robis si srandu?? hovori ti nieco domovy poriadok a nocny klud? t.j. po 22.00 hod, ze ma byt klud v bytovom dome? my sme nebuchali v noci... je rozdiel veci, kt. ovplyvnit mozes (pustanie zmykacky mimo noci) a ktore ovplyvnit nemozes - hluk pri prerabke. rozumies tomu??? ci?

eeffka
10. nov 2013

@baklik ja tomu rozumiem, ty sa vydychaj a mysli na to ze si kupila byt kde budes byvat roky, takze takymto "prosusedskym" postojom sa vam tam bude isto velmi dobre byvat.
ja osobne neperiem v noci kazdy den ale stane sa, sused o 2p nad nami si pusta jakuzzi abo co, susedia pod nami su hluchi madari, nad nami byvaju kone a co??? mam tu prskat na vsetky strany?
Ja len dufam ze tvoj syn nebyva velmi chory, a v case nocneho kludu a najma vo sviatky nereve, nebucha, nehysteci, nebudete musiet o polnoci zapinat vysavas a odsavat sople.... OMG jak dobre ze nebyvas u nas.

a uz len dovetok, ked si chcela ticho chod byvat na samotu. Lebo ani RD nie je zaruka bezproblemoveho suseda.

romanovic
10. nov 2013

Inak ja tiez pustam bezne pred spanim pracku a kedze sa nikto zatial nestazoval, predpokladam, ze ostatni to tiez tak robia. Nebyvame sice v klasickom panelaku, ale v bytovom dome 12-rocnom z trochu inych materialov.
Tiez dupeme, deti sa hadaju a behaju po schodoch, proste klasika 🙂
Ked bola dcera mala a sused slobodny, byvali u neho strasne zury do rana a obcas mala v noci plakala, ze "zase prisla burka". No preslo par rokov a sused ma dieta a minule sa snazil zdrbat moju dceru, ze vecer o 8 cestou od vytahu piskala na flaute, ze zobudi jeho babatko, tak som mu pripomenula jeho par rokov divokeho zurovania do rana bieleho a predpokladam, ze si uz nikdy nedovoli sa ozvat....
Ziapat do sebe nedovol, husi ste spolu nepasli, zavri dvere pred nosom a ked bude nadalej pindat, staci mu len ukazat par kamaratov tvojho muza pred dverami...na niekoho normalna rec neplati....

baklik
autor
10. nov 2013

@havana_frost tak neviem ako by sa tebe pacilo, kebi tie niekto nad hlavou v noci pustil zmykanie -dB a vibracie rozliehajuce sa v noci po celom byte. ja sm to v zivote neurobila, neviem ako ty. odkedy sme tu, maleho sa snazim usmernovat, ale po tomto vystupe nemam najmensiu snahu. a teda budem taka svina s prepacenim a pustim aj ja tu zmykacku v noci, nech si cholerik pod nami uzije, az mu to pride normalne. ved mne to v byte nebude robit taky hluk ako jemu po nami. a ked bude prerabat byt, som zvedava, ci bude mat specialne bezhlucne prace, ktore ani neexistuju a bude prerabat len cez prac. dni od 8.00-17.00 a cez obed bude taky ohladuplny, ze prestane pracovat, aby sa deti mohli vyspat...

oktobermimi
10. nov 2013

@baklik dupanie detí a myčka či práčka v noci je prechádzka ružovou záhradou to by som ani neriešila veď práčka do 2 hodín vyperie :P
my čo máme suseda to je iná káva non stop sú tu policajti v noci , pretože pánko je alkoholik čo cez deň pije a v noci najradšej vysáva, varí (všetko mu padá na zem aj hrnce) ale najobľúbenejšia činnosť je trieskať kladivkom alebo čímkoľvek do trubiek od radiatora vŕtanie sme už mali o 1ráno... a ak mu človek niečo povie(musí sa poňho dostať tak ešte po nom nahúka že nech ide do márie panny že neho dáke staré p**e a urevaný kojenec netrapia 😖 ☹

baklik
autor
10. nov 2013

@oktobermimi mycku absolutne nepocut ani pracku, pisem o zmykacke...

dadushe
10. nov 2013

@baklik čus, chápu, jak ti to leze na nervy. Zase na druhou stranu 22:30 není zas až tak hrozně pozdě po nočním klidu...my měli sousedy, co si pouštěli pračku tak, že ždímala v 3.00 v noci a to fakt štvalo, rozumně jsme se domluvili. Další soused (pod námi) kouřil v 5.30 ráno na záchodě cigarety při kadění a my přestože jsme ucpali všechno se budili s popelníkem v puse. S tím se domluvit nedalo. Další sousedi kdykoli vypadli ven, pes jim začal štěkat dokud se nevrátili domů...Být tebou, tak se zhluboka nadechnu a rozhodně to chce řešit s klidnou hlavou. Jsou to sousedi, těch se jen tak nezbavíš, hlavně nevyvolávat válku a dělat naschvály.
Vy jste se přistěhovali, vy jste tam ti noví co předělávali. Být tebou, tak se sbalím, opět zazvoním na sousedku nad vámi, donesu jí třeba kafe, že byla tak hodná a vyhověla vám s tou pračkou, že si toho fakt vážíte...O to víc, že jste dělali problémy s přestavbou (BTW u nás přestavující sousedi vždy dávali na konci přestavby všem sousedům pozornost, jako díky, že ten kravál vydrželi). Pokud na to máš žaludek, udělej to i s tím spodním agresivním sousedem...nebo tam pošli manžela, chlapi si líp pokecají. Je zajímavé, jak agresivní lidi reagují na vztřícnost. Prostě zkus to vyřešit po dobrém 🙂 Je to těžké překousnout, zvlášť když se cítíš být v právu, ale to oni se cítí taky 🙂 Hlavně to vydýchat🙂
@baklik

baklik
autor
10. nov 2013

@eeffka dakujem ti za radu. moj dovetok - byvam cely zivot v bytovom dome, toto je celkovo uz piaty byt, ale takychto bezohladnych susedov som este nezazila. mam teda s cim porovnavat. ja som si doteraz nedovolila po 22.00 pustit ani umyvacku a to je inak ticha, nieto este zmykacku a ocakavat, ze to nikomu nebude vadit. ja som ju poziadala slusne. podotykam, ze tu mycku ma tesne pri nasej spalni, nie je tu bytove jadro mimo hlavneho obytneho priestoru ako v niektorych bytoch, napr. v nasom starom tehlovom, kde nebolo vdaka tomu nic pocut...

tiumen
10. nov 2013

@baklik ja by som tiež na truc pustila v noci práčku a keď by doprala zapla by som ešťe extra žmýkanie keď je to podľa neho normálne 😀 však predsa susedia súhlasili s prerábaním a nenarúšali ste nočný kľud.. Chvalabohu my bývame na samom vrchu a pod nami je "len" dôchodcovský pár keketov z čoho stará keď ma vidí tak po mne čumí ako na zjavenie alebo v živote nevidela tehotnú a jej muž zase hrá doma hocikedy na fujare 😨

dolijalu
10. nov 2013

asi som jebnuta...ale myslim si, ze mas pravdu, v tom, co pises.....podla mna sme este na SVK nevychovane opice v panelakoch, ktore o domovy poriadok ani nezakopli....podla mna je normalne, ze o 22:00 vecer maju vsetci obmedzit hlucnost...to kde sme? Niekomu berie spanok aj ta pracka....stane sa, ze clovek vynimocne pusti vnoci...a prerabka? Ved to je tak na tyzden, dva...nemusis sa predsa nikoho pytat, ci si mozes prerobit byt, v ktorom stravis dlhe roky....staci oznam a prosba o toleranciu, s tym, ze napises casy...a to si urobila....podla mna dokonca velmi ohladuplne, ked citam, kedy ste prerabali....je pravda, ze ked dieta podrastie a ma pevnejsi spanok, tak clovek uz na taketo vnemy nie je taky haklivy, aj u mna to tak bolo.....ja keby som zacala vysavat po 6tej, tak by som tu mala o chvilu nasackovanu susedku😀 Ak chce niekto zit v panelaku, nech dodrziava pravidla a co, ze tam byva odjakziva alebo dlhsie, to neznamena, ze si bude vyskakovat.....tomu susedovi jebni dvere pred nosom, ak bude na teba este raz vulgarny, ze ty si zvyknuta komunikovat s ludmi a nie s opicami..dovi dopo...
Dnes si kazdy robi, co chce, to je uz taka doba....a pre ostatne damy...ja v panelaku zijem odmalicka

baklik
autor
10. nov 2013

@tiumen to som mu aj povedala, kedze je to podla neho normalne 😉

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
baklik
autor
10. nov 2013

@dolijalu absolutny suhlas. presne to mam aj v plane. 😉

baklik
autor
10. nov 2013

@alenah31 tohto sa obavam. ludia su totiz neskutocne primitivni. podotykam, ze som za cely zivot nemala ani najmensi konflikt so susedmi, takze z tohto som dost mimo, kam sme sa to dostali. clovek investuje nemale peniaze, cas, energiu a nakoniec by najradsej utiekol naspat odkial prisiel...

tiumen
10. nov 2013

@baklik ja by som sa na tvojom mieste neudržala a akonáhle by mi začal pindať by som mu vynadala do starých plesnivých k*kotov 😀 tak kedy sa bude prať 😉 ? 😀

tjarka1
10. nov 2013

@baklik presneeeeeeeee toto isté máme aj my. susedia nad nami permanentne dupú celý boží deň, večer od 21,00 do pol noci (niekedy aj do 4,00 ráno) ťahajú nábytok v kuchyni po zemi, celú noc perie a to prosím každý deň- vlastne každú noc. ja teraz v 8 mesiaci nemôžem zaspať a keď už to vyzerá nádejne, padne jej hrniec na dlažbu, prípadne príbory alebo niečo podobné. slušne sme ju boli požiadať nech to robí inokedy, odpoveď : my chodíme domov po siedmej večer (to asi ťažko, ja som od 1.6. PN takže viem kedy sú doma a kedy nie), a ona si chce tiež upratať, samozrejme keď perie vešia mokré prádlo a všetko mi tečie do balkóna. navyše tá pani čo tam bývala pred nami (stará dôchodkyňa po troch porážkach) sa nikdy nesťažovala. no veď ako by sa mohla keď sa bála aby na ňu nenavrieskali. samozrejme pokial sme byt kúpili bol neobývaný a suseda pod nami sa im chodila sťažovať na hluk v nočných hodinách, toto však milostivá poprela, že o ničom nevie....keď ju bol manžel druhý krát poprosiť či by mohli prestať s tým buchotom, vyletela na neho či sme nikdy nebývali v byte. práveže áno, a nikdy som sa nestretla s takou bezohladnosťou a ignoranciou, a to som bývala už v štyroch bytoch. a keď som tam bola ja, vyletel mladý že oni mali oslavu a chcú upratať (rozumej o 23,00 buchotať s riadom a nábytkom) a aby toho nebolo málo, v byte vedla nás sú podnájomníci, mladý pár, a každý meisac to isté.... príde čas platiť za byt, financií málo, strhne sa hádka... po 20 minútach bytka, on ju škrtí, ona ho reže, hádžu po sebe riad, nadávajú si, policajti sú tu každý mesiac v tom istom termíne, ale nedá sa nič robiť, pretože im neotvárajú.... a sem mám o pár týždňov priniesť svoje dieťa. no som povedala že keď toto tu bude keď ja prídem s malou domou, roztrieskam im ten byt ja a môžu sa sťažovať aj na lampárni. a tým nad nami dolámem nohy aj ruky. aby som mala aspoň na mesiac pokoj 😀

baklik
autor
10. nov 2013

@tiumen priznam sa, ze na konci som sa uz neudrzala a ked uz vykrikoval spred svojich dveri, ze som sopla, som zakricala blbec! 🤐 ale to si este hadam ani nevidela - to jak posledny robos po sichte v 4. cenovej... asi taka uroven 😖

baklik
autor
10. nov 2013

@tjarka1 jezisi maria... tak toto je iny hardcore, fuuu..........

havana_frost
10. nov 2013

@baklik Byvam v 6-bytovom baraku a ako na potvoru nad nami dve male deti, ktore mam pocit cele dni hraju bowling alebo nieco hadzu o zem, nahanaju sa, vedla nas hluchonemi postihnuti ludia - aj telka im huci na lesy, ale stazovat som sa nebola, je to proste zivot 🙂 Verim, ze to nerobia naschval.
Momentalne prerabame iny byt a teda hluku narobime ze uz mozem len cusat pred vsetkymi navzdy 😀

dadushe
10. nov 2013

@baklik Tak já ti jenom přeju, abyste to potom s tím pomstychtivým přístupem nedopracovali až do fáze jako minule bylo v TV, horní soused spodního s láskou vytápěl (jen tak jemně, aby to plesnivělo a nedalo se jim to dokázat), spodním řvala hudba v noci a bouchali jim na strop, nosili si psí hovínka na rohožky...prostě fantazii se meze nekladou 😖 V takovém případě považuji oba dva zúčastněné za rovnocenně primitivní.

maca_p
10. nov 2013

sa pototo baby z tejte temy a hned ju poslem svojmu susedovi, ktoremu vadi, ze moje deti sa doma hraju. podla neho on sa potrebuje po flame vyspat a moji maju byt prilepeny lepiacou paskou o gauc v sobotu do 6.30 ked vstanu az do 11.00.
pche by sa cudoval, ze my sme v podstate almazia susedia 😀

tjarka1
10. nov 2013

@baklik ja len dúfam že tu nebudem dlho, s mm sme sa rozhodli zmeniť bydlisko, toto sa fakt nedá vydržať, a to sme tu len od mája ☹

baklik
autor
10. nov 2013

@havana_frost mozno neuveris, ale ani ja som sa este v zivote nebola stazovat za tie roky, ani v starom byte, ked mi nad hlavou behal 6r. chlapec tak, ze sa nam az luster triasol. ved je to dieta. ale od dospelych ocakavam viac rozumu. mozno naivne. a nebola som sa stazovat, slusne som poziadala. "stazovat" sa bol ten cholerik pod nami...

cecil36
10. nov 2013

@baklik my mame nad sebou mentalne postihnuteho suseda. Ma cca 40 rokov a byva tam s rodicmi- asocialmi. Milionkrat v noci ci cez den mi nad hlavou trieska nieco decibelov zbijaceho kladiva. Nechapem cim bucha ci hlavou o stenu alebo nejakym predmetom. Nikdy sa k nim nikto dovnutra nedostal. Prosili sme ich, nech to nejako riesia, ini susedia volali uz socialku, policajtov.... bezvysledne. Oproti tomu, je hukot pracky sum lesneho vanku. 😀

tahomi
10. nov 2013

Chapem aj teba, ale takisto aj druhu stranu. Hlavne vsetko treba riesit s kludom, hadky k nicomu nepovedu a zle susedske vztahy vedia riadne zneprijemnovat zivot.

baklik
autor
10. nov 2013

@dadushe z mojej strany to nehrozi. skor sa obavam, coho je schopny blbec pod nami. ja som len reagovala na to, co jemu pride normalne - t.j. zmykacka nad hlavou v noci.