Bežecký trenažér do bytu

klaudia2020
9. jan 2017

Ahojte baby 🙂

Prosim vedela by ste mi nejaka poradit, ci je do bytu vhodny bezecky trenazer? Nie je to moc hlucne? A co sa tyka typu trenazera, stacil by mi ten bezmotorovy? Chcem to len na taky relax viac menej a zlepsenie kondicky, zabehat si necelu hodinku do kopca. Dakujem za kazdu radu, ja vyberam trebazer uz mesiac a neviem sa rozhodnut...

aifaluba
9. jan 2017

Zdravím, ja chodím do fitka na trenažér. Rok som behávala na bežeckej trati pri miestnej škole.
Pre chladné počasie som sa rozhodla pre fitko už v októbri 2016 v Aquacity Poprad. A teda už mám skúsenosti s bežeckým trenažérom. Moja otázka znie: na ktorom poschodí bývate a akých susedov máte pod sebou? Ja, nie práve najlepších. .....Všetko im vadí......
Trenažér je možné si nastaviť - myslím sklon/ rovina - kopec a tiež rýchlosť behu.
Ja chodím 3x do týždňa a behávam tak 30 min. Začínala som na stupni 8,5 rýchlosť teraz behávam na 10 rýchlosti a mám dosť teda. Stroje sú hlučné a myslím, že vibrácie nôh pri behu tomu ešte pridávajú silu. Je na Vás ako sa rozhodnete, no myslím, že je vhodný skôr do domu než do bytu.😉

katulienkax
9. jan 2017

Ahoj no musím povedať ze susedia nad nami to majú a je to teda hlučne dost. Ale používajú to len v denných hodinách tak mi to až tak nevadí ale keby to mali používať po 20 vecer ked už človek chce aky taký kľud asi by mi to začalo vadiť viac. Ja som najprv ani nechápala co za dane zvuky to od nich vychádzajú a to. Nase byty este nepatria k takým tým moc hlučným ale poznám paneláky kde naozaj vsetko počuť a tam si to neviem predstavit.

rooskoliv
10. jan 2017

Ja to vidim takto:

- ak si behavala pravidelne vonku, trenazer nepotrebujes. Vela bezcov beha aj cez zimu alebo ak maju pauzu koli zime, tak zacnu bud na jar, alebo na zimu idu do fitka
- ak si myslis, ze ta to bude motivovat, si mimo a budes mat z toho iba drahy vesiak na saty
- ak chces zacat a byvas v panelaku, radsej zacni chotit po schodoch hore-dole takych 20-30min kazdy druhy den... kondicka sa ti zlepsi a nemusis kupovat ziadny bezecky pas
- ak chces zacat a byvas v dome, zase fitko... uvidis ci ta to po mesiaci-dvoch bude este bavit

klaudia2020
autor
11. jan 2017

tak ja som na tomto byte kratko takze ani neviem,lebo sme zatial ziadny vacsi hluk nerobili. a kvoli tomu hluku by teda nebol lepsi mechanicky bezecky pas?
ja vonku nerada beham, resp. hlavne v zime. a nechce sa mi len kvoli behaniu trepat do posilky. mna behanie bavi, preferujem to omnoho viac pred schodmi. a preto by som to chcela mat u seba v izbe.
do fitka som uz chodila predtym behat, bavilo ma to. a teraz mam konecne iesto v izbe a aj nieco nasetrene, preto by som to chcela mat konecne tu. ide mi len o ten hluk, ci to nie je moc..
a keby som si kupila tu tlmiacu podlozku?

klaudia2020
autor
11. jan 2017

a sme na druhom poschodi