Beriete so sebou dieťa na nákup?

28. nov 2021

Myslím do kauflandu, lidl alebo tesco... Horí mi pod zadkom, mám uplne prázdnu chladničku, takže už musím na väčší nákup (menšie robí manžel-väčšinou cerstve pečivo zabezpečuje). Do obchodu chodím s dieťaťom minimálne, raz za cas na väčší nákup. Mam 2 ročne dieťa a nemám ho komu nechať. Všetci pracujú. chodíte normálne do obchodu s dieťaťom aj takto počas lockdownu? Pýtam sa normálne, očakávam slušne odpovede k danej téme. Dakujem

zuz_ka
28. nov 2021

Mám tiež dvojročného, chodí všade so mnou od začiatku pandémie mal raz chvílu soplíky inak stále zdravý

autor
28. nov 2021

@zuz_ka ďakujem

lubisvecko
28. nov 2021

Ked ho nemas komu nechat tak si samozrejme neporadis. Sestra ta napriklad chodi bez malej, zakazdym mi ju donesie, ked chce niekam ist. Ale vela mamiciek s detmi chodi a myslim, ze v tom nie je ziadny problem. Len aby deti zbytocne nieco nechytali a nedavali si ruky do ust 🙂

makova333
28. nov 2021

S dietatom chodim do obchodu na velky nakup minimalne pocas roka, pocas lockdownu vobec. Ked bol mensi bud spravil velky nakup muz alebo ja a muz bol s nim doma. Kaufland, Tesco su otvorene dlho a aj cez vikendy, tak nevidim problem prestriedat sa s muzom.

nafka0483
28. nov 2021

Ked nemas dieta kde nechat, tak proste nemas na vyber a musi ist s tebou ;) nenarobis s tym nic.

Mna skor zaraza, ze manzel zabezpeci len pecivo, ved raz za tyzden po praci snad zvladne aj normalny velky nakup, o to viac ak je chladnicka prazdna a o to viac ked je taja situacia ze chces dieta aj seba chranit.

letfenixa
28. nov 2021

Veľký nákup robím na itesco.sk

makova333
28. nov 2021

@nafka0483 presne tak. U nas napriklad pocas covidu chodi do obchodu prevazne muz. Ja na to nemam nervy 😀 Napisem zoznam co potrebujem a vybavene. Pocas prveho velkeho lockdownu mi kupil aj ziletky. A ked mi rozpraval storku ako s SBS- karom hladali tie spravne, isla som do kolien od smiechu. Ale priniesol, co mal 😀

canis_lupus
28. nov 2021

Ja chodím len do našich mini potravín, keď niečo akútne chybne. Veď nech si muž nájde polhodinku času a ide on 🤷 Prípadne donáška Tesco/Lunus sa dá využiť.

majloo
28. nov 2021

ja chodim tiez s detmi, teraz je tam aj tak menej ludi, dodrziavaju pocet ludi na predajni, ta sa tam netlacime

oktoberka
28. nov 2021

Celkovo som s malými deťmi do obchodu nechodila,resp.ked už som musela narýchlo potraviny,tak nejaké mini,aby som tam nebola dlho.
A teraz by som tiež nešla.
Chodil manžel po práci,či naopak,manžel ostal doma s deťmi a išla som ja. Síce manžel mal služby a všelijako chodil domov,ale dalo sa to.

veronikaszabova
28. nov 2021

Mam 7 a 12 rocnych chalanov a normalne so mnou chodia na nakupy, tak ako doteraz.

jaskolka
28. nov 2021

Tiež u nás veľké nákupy v hypermarkete robí manžel, ja len opačne pečivo, alebo jogurty, výživky malému keď treba rýchlo kúpim doma na dedine.
Keď ideme spolu, tak malý ostane so svokrou, alebo ak ona trebárs nemôže (vyšetrenie, necíti sa dobre) tak ide normálne s nami, posadíme ho do nákupného vozíka a pohode

barbie1981
28. nov 2021

Deti na nákupy cez pandémiu neberieme, všetko dávajú do úst , oblizuju košíky, nemám z toho dobrý pocit, nakupuje len 1 z nás a deti sú zatiaľ s tým druhym

ankare
28. nov 2021

Áno,deti chodia s nami.

elizabet173
28. nov 2021

nechaj dieťa mužovi, alebo mu napíš zoznam, strávi tam síce pol dňa, ale príde aj s nákupom

h2
28. nov 2021

Dnes je nedeľa, manžela máš v práci? Keď áno, no tak proste nemáš inú možnosť, než brať dieťa so sebou. Ale do budúcna si skúste dohodnúť nejaký systém, buď nakúpi muž, alebo Ty vtedy, keď on môže byť s dieťaťom. Nie je dobré nechávať zájsť situáciu do štádia, že je chladnička úplne prázdna a doma nie je čo jesť.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalala
28. nov 2021

Ani mne ani manzelovi sa nechce motat vo velkych supermarketoch a uz vobec nie s nasou ani nie 2 rocnou dcerou 🤷🏼‍♀️ Terno mame dole v dome, tam zbehneme obcas ked sa minie nieco, ale normalne velke nakupy objednavame a pekne nam to donesu az domov. Mas vela moznosti napriklad freshbox.sk, lunys, tesco a ovocie/zeleninu a nejake ine veci objednavame zo sladucke ovocie

janinah
28. nov 2021

Nechodím do veľkých nak.centier ani ja.nieto tam teraz malé dieťa ťahať.Nikdy som nedošla do štádia prázdnej chladničky.nakupene mám aj zásoby pre prípad karantény.

zuzanalukasko
28. nov 2021

Nie každá má manžela.... Keďže som sama a zabezpečujem ešte maminku, tak áno, ideme spolu, nemáme na výber, nestresujeme, ale nezdržujeme sa zbytočne, ale to sme vlastne nerobili ani "predtým".

evaachesa
28. nov 2021

Na malé nákupy chodím ja bez syna a na veľké zase muž. Teraz by som už syna (2r) do obchodu nebrala keď je to každým dňom horšie, takže stačí že ide jeden z nás. Keby som bola na tvojom mieste, objednám si nákup domov.

martinkatinka
28. nov 2021

Dieta nechaj muzovi a ty chod 😉

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea_prestastna
28. nov 2021

Vsade chodi somnou ved mu dam rusko na chvilku a nic nechyta, nemam ho kde nechat ani nechcemm nikoho zatazovat kazdy ma tohoto cirkusu uz dost

ukulela
28. nov 2021

@viestta tesco nenosi. Ale napr Lunys jazdi aj do makych dedin. Ja som na nich prisla, lebo som videla, ze vozia ky nam do CBA aj do skolskej jedalne.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikpa
28. nov 2021

Ja nie ale len preto, že ho mám kam dať. Keby som nemala tak idem, veď jesť sa musí. Nerob si z toho hlavu.

agacela
28. nov 2021

Ja som včera moju 2rocnu nebrala … ľudia čakali vonku pred obchodmi a prečo mám zaberať ďalšie miesto ? Aj keď ľudia dnu sa prechádzali akoby miesto nákupného centra , dokonca tam boli celé 4clenne rodiny! Bola som nahnevaná veľmi ….
Ale ak nemas kde dieta nechať je iná situácia … ja osobne by som si to poriešila tak aby som neohrozovala dieta

sasitimi17
28. nov 2021

No keby nemám komu dcéru nechať tak jasne že ide so mnou ale keďže ju mám kde nechať tak si nákupy robím sama v klude 😅

mikadooo
28. nov 2021

Presne takto ako ty - keď sa ináč nedá tak idú so mnou.