Beriete ohľad na to, keď má niekto na aute Z?

lylyjana
18. jún 2022

Rozmyslam, ze zacnem soferovat (vodicak mam, ale nejazdim) a chcela by som si dat na auto nalepku Z. Len rozmyslam, ci to ma nejaky zmysel, ci na to beru skuseni vodici nejaky ohlad, ci ich to este viac irituje, alebo si to ani nevsimnete.
Vdaka 🙂

3katka151
18. jún 2022

Keď je predo mnou auto so "Z", tak som viac opatrná. Ale tak niekto môže byť skúsený vodič a narobí viac škody ako "Z".

simsalabim
18. jún 2022

@lylyjana z vlastnej skusenosti - nedavaj si to. Mala som a kazdy den som manzelovi rozpravala rozne story… aj mi neveril. Az raz siel mojim autom a nestacil sa cudovat. Ked ho obisiel jeden majster sveta zprava (ciastocne po obrubniku), tak mi to z auta dal hned dole.

elizabet173
18. jún 2022

@lylyjana samozrejme, zaciatocnik este nemusi mat take pohotove reakcie, alebo moze spanikarit. Ked vidim auto, ktore ma Z, davam vacsi pozor

zuzanka.zuzu
18. jún 2022

ohľad priamo nie (aj Z-kový šofér je absolvent autoškoly 😀) ale zvýšim opatrnosť

evica17
18. jún 2022

@lylyjana no môj muž to dáko nerieši, teda nevšimla som si,nadáva že dakto ide pomaly ajked je pred nami autoškola. A aj on má z vzadu, ale to už tam je skôr pretože tozbudol zložiť

pribinak
18. jún 2022

Samozrejme že beriem ohľad.

Aj ja som kedysi bola šofér začiatočník a potom je druhy faktor a to, že začiatočník má byt príliš veľké sebavedomie, alebo je ti ešte strachopud a robí zmätky zo stresu

janinah
18. jún 2022

áno, beriem ohlad a snažím sa mu nevyrobiť stres,zas tak veľa ich na cestách nie je

engynka
18. jún 2022

@lylyjana ja beriem ohlad. Som viac opatrna, netlacim sa za Ztkom. Ale v BA teda vacsina vodicov nie je ohladlpunych k nikomu ani k autoskole. Az mi je luto tych stidentoc ked vidim nejakeho nervozneho debilka nalepeneho za autoskolou len preto ze ide pomaly.
z vlastnej skusenosti si daj radsej baby on board nalepku. Ja som predala auto do rodiny a nechal si ruto nalepku nalepenu leno zistil ze omnoho viac su k nemu ostatny ohladuplnejsi. A to je moj 50 rocny ujo co ma odjazdene na velkych autach.

3petka
18. jún 2022

@lylyjana úprimne keď ukončis autoškolu tak by si mal byt natoľko skúsená a znalá že Z by si nemala ani používať. Samozrejme človek spozornie ale neospravedlňuje ta to za chyby ktoré možno urobíš.

78787878
18. jún 2022

@lylyjana Ja ano. Ocenujem, ked su zaciatocnici oznaceni a som k nim empaticka... na rozdiel od motakov, ktori oznaceni nie su.

ivka225
18. jún 2022

Nikto do teba zamerne nevrazi, neboj sa. Maximalne niekto nervozny zatrubi, ale to prezijes. Cize Z ani nie je velmi potrebne, podla mna.

tyrkysova_kobyla
18. jún 2022

@3petka za tych par vyucovacich hodin si nezazijes tolko situacii, aby sa clovek citil po autoskole ako skuseny vodic

aliziana
18. jún 2022

@lylyjana mne kedysi dávno inštruktorka v autoškole odporúčala, aby som si to nedávala, vraj to niektorých magorov iba viac provokuje.
Ja ako šofér si to nejak extra nevšímam, či to niekto má a či nie, avšak myslím si, že som ohľaduplná všeobecne, nelepím sa na nikoho, netrúbim pri spomalenej reakcii apod...

zuzanazu85
18. jún 2022

Mne to kázal zhodiť priateľ. Veľa vodičov(tých frajerkov) to priam vyzýva na zbytočné excesy, zbytočné ukazovanie si ega za volantom 😏. Môžem povedať,že je skúsený vodič a vždy rád chodil so mnou,aby dostala sebavedomie,pretože som bola tiež ,,bojko" a bloncka k tomu 🤭😆. Teraz v pohode všetko a beriem ohľad na všetkých v premávke 😊.

zmrzlinka2021
18. jún 2022

@lylyjana
Uprimne, nepamatam si v zivote tuto značku na nejakom aute, ked ja som na ceste 😀

Ale na druhej strane, snazim sa jazdit opatrne, a na "zdrzovacov" iba frflem..

pribinak
18. jún 2022

@3petka srandujes, že?

matullienka
18. jún 2022

Mne tie muž nalepil ale teda mala som šťastie na blbcov , ktorý keď som nešla na semafore už na oranžovú tak vytrubovali ako zmyslov zbavení. Ako fakt som nechápala. Som prišla domov a strhla som to dole lebo z blbcov som akurát stres mala. Čuduj sa svete viac sa mi to nestalo aby na mňa niekto vytruboval ak sa nerozbehnem dostatočne rýchlo na križovatke

lindusss2016
18. jún 2022

@lylyjana ano, zvysim pozornost, ked je oredo mnou Z

danieli
18. jún 2022

Ale jasne, ze beriem ohlad, plus beriem ohlad aj na seba ked okolo mna jazdi testosteron, dalsia kapitola je na ake auto si to Z nalepis, ked som jazdila smartom a bez Z spravali sa ku mne akoby som jazdila v kabelke, muz mi neveril, kym nevyskusal, na velkom terennom aute mi nikto ani len netrubkol hoci moje soferske zrucnosti neboli o nic lepsie a parkovala som ako s kamionom, tolko k zazitkom😁

skeblicka77
18. jún 2022

Juuj ženy, čerstvá skúsenosť so Z. Môj 17, 5ročný syn dostal v piatok vodičak, samozrejme cestou domov šoféroval a viete kde bola naša prvá stopka? Kúpiť Z. ja neviem, čo ich v tej autoškole učia, ale teda hrozne jazdí 🙈.dnes mu to 2x zdochlo, ako vychádzal z parkoviska, auta za nami síce trubili, ale tak čo, snáď tam to Z videli.

prasiatko30
18. jún 2022

@3petka kolko jazd si musia teraz absolvovat v autoskole ti co si robia vodicak? Pytam sa lebo nejako to moc nesledujem

luxus10
18. jún 2022

ak ma vodic na aute z. a niekto povedzme zozadu donho vrazi, posudzuje sa to ako vseobecne ohrozenie, teda vyssie sadzby, a berie sa to podobne ako keby ste vrazili do policaj. auta, sanitky....

ano urcite viac zbystrim pozornost, ak je predo mnou taketo auto, dodrziavam vacsi odstup, ako aj za vozidlom autoskoly....

prasiatko30
18. jún 2022

@skeblicka77 kolko jazd mal pred skuskou? Ak sa smiem opytat

skeblicka77
18. jún 2022

@prasiatko30 vieš čo, podľa mňa malo. Ja som na počítala nejakých 14 a tuším 3 cvičiska. Vraj sa to ráta teraz na minúty-hodiny a nie na početné jázd. Mesiac nejazdil vôbec, no co ti poviem, cele zle. Normálne som rada, že si ho robil takto a musí do 18 jazdiť s dozorom

skeblicka77
18. jún 2022

@lylyjana ak máš potrebu mať Z, kúp si ho. Ja si tiež občas po nadávam, keď niekto spomaľuje, keď vidím Z, držím väčší odstup. Inak dá sa kúpiť magnetické, ja som také kúpila, dávam len keď jazdí syn

prasiatko30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
skeblicka77
18. jún 2022

@prasiatko30 my máme auta dve, čiže teóriu ako tak pozná. Ale akosi sa nevie stotožniť s autom, dnes sme vychádzali od krajnice, najskôr mu to zdochlo, potom zaradil 3,potom spiatočku a nakoniec nekukal do zrkadla, keby ide sam, iste dookola neho auto vrazí. Inak je rozumný, šikovný. No uvidíme, snáď sa naučí za ten polrok

jana_eyre_2
18. jún 2022

Snažím sa brať ohľad na každého účastníka cestnej premávky, bezhohladu na to či Z má alebo nie.. keď som ho mala ja, nemala som pocit že by sa soferi chovali inak ako keď ho nemám..

jance333
18. jún 2022

kup si magneticke a vyskusaj. ja som slaby sofer, vodicak som robila nedavno a jazdim malo, vacsinou si to Z davam a v pohode. nemala som s tym nikdy problem. min. sa mi nikto nelepi na zadok a nemala som ani "stastie" na arogantne hovada.

marca12
18. jún 2022

@lylyjana beriem ohlad na kazdeho vodica,aj ked je pomalsi alebo ma z a dokonca aj na majstrov sveta za volantom