Bc verzus dipl.sestra?

nicknamemia
11. feb 2019

Dobrý deň, aký je rozdiel ak je niekto zdravotná sestra so strednou školou alebo diplomovaná?
Alebo keď je rádiologický asistent diplomovaný alebo bakalár? Je to na rovnakej úrovni? Je rozdiel v plate? Ďakujem.

nusyk
11. feb 2019

Diplomivany to nie je titul vysokoškolský .len taký ako nadstavba.v plate skoro nikde rozdiel nie je.rozdiely robia skôr špecializácie - napr.akoncis diplomivany sestru a máš nástupný plat xy eur.po pár rokoch si spravis špecializáciu napr.operacna instrumentalna sestra a plat ti stúpne o nejakú čiastku

nusyk
11. feb 2019

Ešte doplním že existujú platové tabuľky,keď pogooglis isto nájdeš.z mojej skúsenosti na diplomivany je veľa veľa praxe čo je úplne super.bc je viac tepreticke,potom to treba dobiehať " na bojisku" ale určite sa to líši škola od školy.

janinah
11. feb 2019

z hladiska platu je lepšia špecializácia,teda dipl.

gabi000
30. okt 2019

špecializáciu je možné spraviť aj s bakalárom alebo ako dipl. všeobecná sestra

nicknamemia
autor
30. okt 2019

@gabi000 Viem už študujem diplomovanú sestru

gabi000
30. okt 2019

@nicknamemia neviete mi náhodou povedať, koľko je nástupný plat sestry v nemocnici? s príplatkami v čistom, od januára im zvýšili, viem toľko. ďakujem 🙂

nicknamemia
autor
1. nov 2019

@gabi000 Pre diplomovanú a bc je 850 v hrubom podľa tabuliek

gabi000
1. nov 2019

@nicknamemia ďakujem, áno to viem 🙂 ale zaujímal by ma plat v čistom s príplatkami, keby ste boli taká láskavá...stači aj do súkromnej správy, ďakujem 🙂

nicknamemia
autor
2. nov 2019

@gabi000 Ja študujem v prvom ročníku čiže ohľadom platu v čistom a príplatkoch neviem presne :/ ale sestra na smeny v pohode zarobí nad 800 v čistom a so špecializáciou viac. Plus nejaké osobné príplatky.

ebbi
27. júl 2022

@nicknamemia Ahoj, prosim Ta ako prebiehalo studium dipl.vseob. sestra? Kazdy den rano do skoly ako stredoskolak? Alebo inak?

nicknamemia
autor
27. nov 2022

@ebbi Ahoj, chodila som na odbor diplomovaná sestra iba pol roka a odišla som zo zdravotných dôvodov, ale vyučovanie ako na strednej, normálne predmety v triedach, skúšajú, pravidlne sú písomky. Sú tam aj praktické predmety, kde sa skúša veci ako odber krvi, upravenie postele atď. A medzi tie predmety je prax v nemocnici. Prvý polrok sme mali prax jeden deň v týždni, neskôr je toho viac. Niektoré dni je ráno prax v nemocnici a ešte sa musíš vrátiť do školy na vyučovanie.