Bazár na Modrom koníkovi a na iných miestach

miskakyblik
9. júl 2022

Ahojte, mozno sa aj niekto nad tým zamysli a mozno sa len ,, vyrozprávam,, , aj jedno aj druhe bude prospesne 😀

Som osoba, ktorá nakupuje na bazaroch vsetko, co sa dá a co sa ,,neprieci dobrým mravom´´ ( napr. spodne pradlo a pod. ) Je to ekonomické, je to ekologické, baví ma dať veciam druhu šancu, pri mnohých veciach dokonca oceňujem aj tú ,, dušu veci´´ ak mi rozumiete, proste celý ten zmysel a koncept bazošovania ma baví po všetkých stránkach. Ale všímam si už dlhšiu dobu, ze konkretne a špeciálne tu na MK je bazar mnoho krát akoby nepochopený zo strany predávajúcich. Veci, ktoré tu nachádzam, su v neuveritelne zlom stave ale neúmerne vysoko nacenené. Dokonca sa mi mnohokrát stane, ze tie veci niesú precenené aj niekolko mesiacov či rokov a predavajuce stále nepochopili , skratka nedocvaklo im, ze to maju v nepredajnom stave alebo za nepredajnu cenu. Casto sa mi stava, ze veci su pouzivane,je to na veciach vidiet, a cena je ani nie o 20% nizsia ako nakupna cena v originál obchode. ( s postou teda mnohokrat aj drahsie nez nove...🙄 )Ceresnickou na torte su oznamy typu : urcite este posluzi... Co ma sokuje hlavne pri zaspinených veciach, nekompletných hrackach kde chýbaju dieliky v puzzle alebo kolieska na autíckach... Myslim si, ze za tie roky ,,bazosovania´´ sa tak isto ako som sa ja naucila co co realne stoji a posudit hodnotu, mohli to iste naucit aj predavajuce ktoré si bazar casto strasne mylia s eshopom. O tom, aku kulturu vyjadrovania a popisy inzeratov tu stretavam, to je osobitná kapitola. Podmienok si dotycne vedia dat milion, cenu nahodit taku ze sa mi oplati ist kupit novy kus do ruzomberka z BA a komunikacia bez prosim, dakujem, informácie o stave, zahmlievanie, a ked vidia ze vas na tu svoju cenu nedostanu s mackou vo vreci a moc sa pytate, este Vas drzo odbiju... Uprimne, viem, ze mi polovica z Vas povie ze nechces-nekupuj.. a verte mi ze bazar na MK naozaj uz pouzivam velmi striedmo , orientujem sa na ine bazary s vyssou kulturou a urovnou. Ale zaujimalo by ma, ci takýto pohľad mam iba ja , alebo sa mi to iba zda, alebo ako to vlastne je ? Je pre tie predavajuce lepsie mat veci roky na povale, nez im dat druhu sancu inde ? ved takto z toho nemaju peniaze ziadne... ? z pohladu kupujucej , cize prevazne z tej mojej : Musim akceptovat ze platim ako prva. Pri osobnom odbere sa musim prisposobit kompletne ja, neexistuje aby predavajuca urobila ,, krok´´ navyse. Odvoz, cistenie, uprava - zabezpecujem si sama. Hracky vacsinou ani zo slusnosti cistou utierkou neprejdu , aspon aby hanba nebola. Musim mat do centu presne, ved predavajuce niesu obchod, nevydavaju z hotovosti. Beriem na seba zodpovednost , ze ked sa na nieco konkretne neopýtam, predavajuce ma nemusia informovat. A teda ked niekto napise top stav, mysli tym tiez schovane 3 diery a vyblednutu stranu hracky.. ved som sa mala pytat... ( true story odtialto z MK )... nakoniec, ked prosím dotycnu o podacie cislo pri predaji postou, posle mi ho 1 z 5 a aj to ju musim vacsinou poprosit druhý krat o info, ci vec poslala ak ano kedy a podobne.... Viem, je to riziko bazaru, viem, ludi tým nezmenim, ale mne sa taketo ,, nekulturne´´ spravanie a bazosovanie naozaj nedeje inde ako tu. Ak uz teda najdem vec ktorá sa mi naozaj paci a cena je pre mna akceptovatelna, stane sa mi vyssie uvedené. Problém vidim zrejme aj v recenziach, kedy stale prevlada ,, blbý pocit´´ nechat na profile ine ako dobre hodnotenie ( vraj sme my slovaci vseobecne taký narod ) ze ked je zle, stazujeme sa doma a nie tam kde by sme mali. Pricom mnohokrat by mozno stacilo jemne upozornit, ze obchod sice neprebehol uplne podla predstav ale verim ze predavajuca bola napr. zaneprazdnena a nakoniec sa obchod skoncil dobre alebo nieco v tom zmysle ( ak sa bojime vyslovene konfrontovat)... Iba tolko som chcela, ak som Vas prispevkom unudila, ospravedlnujem sa, chcela som sa len vypisanim ,, postazovat´´ , poukazat na to ze to ide aj inak a poprosit ludi, ktorí sa nad tým zamyslia aby to trosku prehodnotili.. Tu planetu si o chvilu naozaj zahltime tak, ze nebude cesty spat a to mnohokrat preto, ze sa aj navzajom nutime veci si radsej kupit nove, nez ,, ojazdene´´ lebo sa to jednoducho neoplati ... a dakujem predavajucim, ktoré realne aj davaju druhu sancu veciam a zaroven si nieco prilepsia.. lebo o tom to ma byt.. Nie o tom, aby sa vam vratila takmer plna cena za vec ktoru ste vyuzili/znicili/a pod.. o tom bazosovanie naozaj nieje🙂 drzim palce a bazaru zdar 🙂

janinah
9. júl 2022

Za 15 rokov bazarovania som mala len 1 zlú skúsenosť.nie na mk.Vzdy sa dá nájsť dobrá cena aj seriózna predávajúca.Len to chce čas.Ale " vďaka" vojne som si vyprázdnila byt ako nikdy...darovaním pre ukrajincov.takze veci dostali druhú šancu a ja mám dobrý skutok.

miskakyblik
autor
9. júl 2022

@janinah jee to je super, aj dobrý skutok, aj pre teba to malo veľký zmysel...palec hore 🙂 tak ja si v drvivej väčšine volím osobný odber a to má zachraňuje že keď vidím stav , nekupujem... Ale niekedy sa nedá..., Mne sa práveže všetko zle stalo tu...cez marketplace, bazos, slando a podobne sa mi zle ešte nestalo...ale tak to ako kto narazí no , asi som mala doteraz smolu 😁 ale súhlasím že dá sa nájsť a zažiť aj ok obchod , nechcela som aby to vyznelo že tu to nieje možné, len že prevláda to zle apson teda u mňa 😏

pleja
9. júl 2022

Minule som hľadala tričko synovi...rovno som mohl ísť do obchodu a kúpiť nové, také ceny tu ženy dávali. No a tiež sa čudujem na aké veci tu človek natrafí - s pokazeným zipsom (šikovná mamička opraví), deravé (aj tu pomôže šikovná mamička), vyblednuté, vyťahané. Nehovoriac o tom, že niekto je schopný predávať umelohmotné použité sitko...Ale nekupujem tu až tak veľa a keď tak mám väčšinou dobré skúsenosti.

miskakyblik
autor
9. júl 2022

@pleja presne veľakrát je tam napísané že flakate ale treba oprať ja som neskúšala.ja by som sa prepadla od hanby...a to slovne spojenie top stav a treba si to len oprať/zašiť/dokúpiť/opraviť/... Unikla mi celá logika, nechápem to uvažovanie skrátka...a pritom by mohla byť taká spokojnosť na oboch stranách...🤷takto je to skôr škoda pre obe strany, čo už...

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pleja
9. júl 2022

Ja by som fakt niektoré veci sem zakázala dávať. Ale stalo sa mi to aj na burzách naživo - chlapčenské nohavice dotrhané...Načo? Veď ich vyhodím a mám pokoj a nie niekomu prirábať robotu s prehadzovaním kopy. Ja tu už predávam málo, väčšinu vecí radšej posuniem alebo dám do aukcie. Deravé, vyťahané, fľakaté vyhadzujem..to už ani neposúvam.

miskakyblik
autor
9. júl 2022

@stvura zlatá ďakujem za ponuku isto sa pozriem a keby niečo napíšem 😁ani mi nešlo že vyjsť v ústrety mne ale skôr tak nejak navzájom chápeš...len ten úmysel že všetko nech znáša zariadi kupujúca pritom aj predávajúcej tým robím službu nielen sebe..aspoň to tak vnímam ja, že to má byť obojstranné a nie ,,predávajúci je môj pán a môže všetko a ja nič,, ...🌺❤️

pleja
9. júl 2022

Ja napr. keď niekto chce odo mňa niečo kúpiť, chcem sa toho čím skôr zabviť - preto to posielam rýchlo (pri menších sumách koľkokrát ešte nemaám peniaze). Ale ja mám poštu pod nosom a idem tam o pol siedmej...ale verím, že sú ženy, ktoré majú poštu ďalej a chodia na ňu raz za čas.

nicole003
9. júl 2022

Ja zas mam v poslednej dobe chut vsetko radsej spalit. Napriklad povodna cena knihy 17 eur, nova raz citana, u mna bola 2 mesiace na policke a predavala som za 11 eur. Pani chcela postovne zdarma lebo ze kniha je draha. A co kradnem? Tiez som si platila postovne a nezjednavala som s martinusom.alebo znackovu 45 eurovu obuv minimalne nosenu by kupili len za 5 eur. Alebo rovno zadarmo nie? Ja darujem celorocne mrte veci dobrocinnym organizaciaciam a co mam zopar veci ozaj vo výbornom stave nemienim davat len tak pre svoj dobry pocit lebo aj ja potrebujem nakupit svojej dcere ked aj co sa da kupim v sekaci a co tam nezozeniem tak v normalnom obchode. Ked nieco predavam zohladnujem vek, stav, povodnu cenu a opotrebovanie tovaru.ked mi niekto ponukne vymenu ktora ma zaujme tak vyhoviem, viem sa prisposobit ci dohodnut ale v poslednej dobe to je hotova drzost a arogancia co niektori predvadzaju.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miskakyblik
autor
9. júl 2022

@nicole003 tak jasné sú aj také aj také predávajúce...ja som napríklad tiež skúšala sa spýtať , dvojica kníh tu bola u jednej predávajúcej vyše roka bez zmeny ceny, opýtala som sa slušne či by neprehodnotila cenu, poslala som jej link kde to duo kníh predáva priamo vydavateľ nove lacnejšie o skoro 10 eur a zásielkovnu mal vydavateľ za 90 centov kdežto ona by mi to poštou poslala za 4 eura vzhľadom na váhu... Poslala ma do kelu že nech si kupujem tam keď sa mi ZDA že veľa pýta....len to sa nezdá to je proste fakt...knihy tam má dodnes bez zmeny ceny a nechápem že jej to takto vyhovuje...a speci dnes je podľa mňa situácia ťažšia aj pre ľudí ktorí doteraz boli finančné na Tom lepšie, dnes ráta každý čo kde zohnať lacnejšie aj viac porovnávajú ľudia a teda o to viac sa snáďa aspoň ľudia informujú a nekúpia to tým pádom...pri knihách to je časté že je prečítané raz ale treba si uvedomiť že dnes už aj Martinus a jemu podobné e-shopy predávajú, skupujú a dávajú do obehu čítame knihy a sú tiež výrazne lacnejšie alebo aspoň rovnaké ako na bazari akurát tak to je záruka spokojnosti kdežto tu by som sa nečudoval keby som v knihe mala zalepenu žuvačku alebo koliesko salámy...lebo veď ešte poslúži a ja som ju čítala len raz..o Tom to nieje....podľa mňa...ide o to posúdenie stavu, ponuky inde a podobe...aj keď tie topánky už teraz lacnejšie dostať inde, s cenou treba ísť dole a nie lipnut na Tom že boli značkové a akú cenu ste dali za to vy... Tu ide o to dostať za slušný tovar slušnú cenu... Nie dať za použitý tovar neprimeranú cenu lebo vy sa neviete odpútať od prvotnej ceny....čo nemyslím v zlom len vysvetľujem princíp väčšiny bazosovania....a samozrejme kultúra hapruje aj u kupujúcich nie len u predávajúcich čo si budeme 😏čiže chápem , je to škoda že sa tak ťažko tu na mk hľadá balans...

slavaf
9. júl 2022

Mňa okrem iného vytáča, keď sa záujemkyne po tom, ako im dám všetky info, neunúvajú ozvať, že záujem nemajú, a ešte sú urazené, však ony nemajú čas, lebo majú deti. No ja tiež a tých pár sekúnd, keď viem, že mám s niekým otvorenú komunikáciu, si snáď možno nájsť. Najmä, keď vidím, že správu si už dávno prečítali. O nejakej slušnosti u poniektorých radšej pomlčím...

nicole003
9. júl 2022

@stvura ved toto ta vypocitavost. Tiez som slecne predala knihy za nizku cenu, som neskutocne prerobila vtedy. Mala som cestu vzala som jej to rovno pod nos nech usetri postovne, mne to bolo 30 km a este ze ci jej spustim z ceny. No nie, to uz ma teda dostalo. Oblecenie po dcere zo zasady uz len darujem, tiez v dobrom stave lebo si na veci davame pozor. Samozrejme take znicene nechavam muzovi ako handry ked montuje auto ze sa mu zide na chrontave ruky 😁To uz by som nemala nervy na taketo handrkovanie sa. Takze oblecenie vobec nepredavam.

miskakyblik
autor
9. júl 2022

@slavaf áno verím že to nahnevá , ale zas tam to asi štyri iba ak je ďalší záujemca a tým pádom je vec vybavená, s týmto napríklad v podmienkach úplne súhlasím že neozve sa dotyčný do 2 dní alebo nabvyzvanie, tovar sa posúva ... Je to podľa mňa fér...ja som sa napr. Neozvala spätne tiež ale preto že predávajúca bola vyslovene nepríjemná drzá a komunikácia ma natoľko vyčerpala sklamala že som sa na ňu vykašľala a po čase keď mi napísala že čo teda bude či berem alebo čo tak som jej napísala že mrzí ma to ale pri takej komunikácii si ani nemyslím že by obchod dopadol dobre takže nie a dovidenia....sú ľudia a ľudia no...🤷

zuzanka.zuzu
9. júl 2022

dúfam že moja kupujúci nebudeš 🙏 a to sa ta nesnažím uraziť. prepáč ale z tých slov sa mi javis ako totálne otravná...

k veci - na bazár chodím predávať, nie kecat, ak má niekto viac ako napr.3 otázky alebo komunikuje napr.3 informačné maily (tzn.bez oznamu "zoberiem" ale sa len furt vypytuje) tak viac ani neodpisujem.

uuuuuplne nechápem tu obcesiu pýtať podacie čísla 🙄 to by som mohla písať do zajtra ako vedia byť z toho ľudia prepnutí a ak nedajbože nepošleš do 20h kedy zatvárajú pošty tak už píšu mail ako to budú riešiť oficialnymi cestami 🙈 naposledy islo o vec za 3e+pošta a ten mail som si uložila keby som náhodou najbližšie dostala chuť vyjsť v ústrety 🙈

no a to je ďalšia vec - ja som (bola) nadšená bazoska ale posledne cca 3-4 roky tie veci radšej jeb*em do koša než sa srať s inými ľuďmi a žiaľ, áno tebe podobnými čo im furt niečo nevyhovuje a nedajbože niečo neurobíš podľa ich zmýšľania tak ti dokážu napísať mail minimalne o takej dĺžke ako je tvoj úvodný výlev 🙊 peace

miskakyblik
autor
9. júl 2022

@zuzanka.zuzu fiiha...tak neviem kde som uviedla že mám tristo otázok, je to adekvátne k fotkám a cene...keď niečo stojí ako ty hovoríš 3 eura a má to normálnu fotku, nesikanujem nikoho...snažím sa vybrať osobný odber , rýchlejšie si to kuknem a posúdim než mi to bude niekto opisovať a ešte aj klamlivo...ale niekedy sa to nedá...za to tvoje vyjadrovanie v Peace je teda hodne presne toho koša smetneho...ja som sem neprišla vymýšľať vojny predávajúci vs kupujúci a vôbec som ti neprikazala môj výlev čítať...ale tváriť sa že na takéto debiliny nemáš čas a potom si to nakoniec aj tak prečítat a ešte aj reagovať....no zasmiala som sa, ďakujem ti takto na večer 😁a samozrejme, bez urážky 😉peace

basska_b
9. júl 2022

Ja tiez sem tam hlavou pokrutim, jak niektore chcu za vec kopu penazi, ze si rovno kupim novu... kedysi som vela brala z MK bazara, boli dobre i zle skusenosti... kazdy by asi vedel knihu o tom napisat. Rozmyslala som, ze napisem nejaky fejton, ale je to taky smiech cez slzy 😃 sak ked to je moc drahe alebo v zlom stave, zasmejem sa, idem dalej... zial, su tu miliony inzeratov a vela z toho je nepredajny balast. Raz mi jedna poslala veci doslova asi z kontajnera Humana... to bol vrchol

nicole003
9. júl 2022

@miskakyblik no neviem teda. Naposledy som predala 21 knih s tym ze povodna cena 270 eur a moja bola 93 eur. Dala som cas na rozmyslenie. Kedze sa uz nedaju zohnat tak si ich vzali. Ak by nechceli tak ozaj nech mi hniju doma. Ak to nie je fatalny rozdiel tak neviem. Z 12 eur na kus ist na 3 eura za 17 kusov, to za kolko som mala dat? Knihy sa neopotrebuju ako oblecenie. A viete o tom ze napr. martinus vykupuje za doslovne drobne a knihu predavaju v cene skoro rovnakej ako je nova kniha? A tiez viem ze ked dcera mala tie topanky len 4x na nohach lebo sviatocne tak cena bude tiez adekvatna a ovela nizsia ako v obchode. Pisem ze ceny prisposobujem tovaru cize nelipnem na svojej predstave. Ja nemienim tazko pracovat na inych aby mali zadarmo. Ja som tiez teraz kupovala kocik spod ruky a predsa som nepovedala majitelke ze ci mi neda zo 180 na 30 vzhladom nato ze viem co stoja kociky normalne. Ved by ma hanba prefackala.

kiwi3
9. júl 2022

neviem, preco sa cudujes, proste ako vsade inde, aj tu sa najdu aj taki aj onaki a ze niekedy neodpisuju hned, to bude skor tym, ze toto je mamickovske forum, cize sa ten cas hlada tazsie. mna skor prekvapuje, ze ked tu vidim tie prehnane ceny, tak potom pozriem predaje a tam ich ma dotycna v stovkach. proste ked je dopyt, tak nema preco znizovat cenu. ze to tie zeny kupia, je ich "problem", pravdepodobne su vacsinou este aj spokojne

miskakyblik
autor
9. júl 2022

@nicole003 áno áno veď ja to aj beriem, z 270 na 90 je super cena a áno, keby to nebola dobrá kúpa, nekúpia...veď o Tom píšem...netreba to vzťahovať tak veľmi na seba...ale tak ja zas píšem o skúsenosti že pýtajú viac ako vydavateľ org...veď to je mega hlúposť...a áno, predávajúcej to zrejme aj skysne doma na povale ako píšete...ale tak to je už jej vec , nič s tým nenarobime, ja nechcem veci zadarmo , ale píšem vyslovene o tých čo zohľadňujú hlavne prvotnú cenu a nie stav... Lebo to je začarovaný kruh...pre obe strany....

sense
9. júl 2022

@zuzanka.zuzu vies co ja predvam prevzne na fb marketplace ale automatick ked zaneiem vec na postu, odfotim podacie cisloo a poslem a tym padom mi nemusi nikto pist o podcie cislo alebo kedy poslem balik.

miskakyblik
autor
9. júl 2022

@nicole003 inak áno viem za koľko vykupujú ale podľa stavu a hlavne dostupnosti musím povedať že ceny sa mi zdajú byť nastavené ok...aspoň čo som hľadala tituly ktoré som nemohla aj roky zohnať tak z môjho pohľadu som bola ochotná dať toľko a to hlavne aj preto že martinusom označené ,ako nové,, je pre mňa dôveryhodnejšie ako keď to napíše niekto na mk z vyššie uvedených dôvodov, že proste tu je vysoká miera nedôveryhodnosti...treba ale podotknúť aj to že keď niekto spustí iba máličko z ceny oplatí sa to iba v prípade osobného odberu aj to musia byť super podmienky na to...napr. niekto s kým sa musím dohadovať veľmi komplikovane, to už niekedy radšej aj to poštovné priplatim ale je to bez problémov...preto si myslím že keď si to dlhodobo nenachádza kupujúceho ,,v okolí,, je to proste hop alebo trop...buď to teda zhnije u predávajúcej alebo spustí cenu...aj na ,trhovom živote,, to takto chodí, len tu na mk to nejak...nefunguje no...😊

pleja
9. júl 2022

čo je tu ale dobré je ten filter...veľkosť, cena, chlapec/dievča apod.

nicole003
9. júl 2022

@miskakyblik tak vykupovanie som si zistovala len podla recenzii a ceny knih na ich stranke. Co som videla tak rozdiel je minimalny. Ja napriklad nemam problem pofotit alebo sa priznat ze ano zvonka na prebale je flak a spustim z ceny. To by mi svedomie nedovolilo takto klamat. Preto ked ja jednam ferovo tak to ocakavam aj od kupujucich. A nie ze ponuknem malicek a ruku by mi odtrhli. Po novom skusam carovnu policku, tam zatial celkom fajn. Lebo cast z nich som chcela dat zadara do kniznice a ani tam nechcu....naopak s kupou oblecenia tu na mk som zatial problem nemala ci uz tovar alebo komunikacia.

catherinah
9. júl 2022

Ja mam na 90% dobre skusenosti a naopak najradsej nakupujem aj predavam tu a tiez iba za ceny, ako som sama ochotna dat.

lesana25
9. júl 2022

@pleja ešte dobre, že nie som šikovná mamička. Nemusím kupovať rozbité džady 😁

reanda
9. júl 2022

ja tu tiez predavam aj nakupujem uz roky a neprijemnych skusenosti je len zopar.. ide aj o to, ako si nastavena a co ocakavas.. mna ani nenapadne, ze by ma chcel niekto oklamat alebo podviest a na take predavajuce ani nenarazam.. vela o predavajucej sa da 'nacitat' aj zo stylu inzeratu, z popisu - ak mi tam nieco nesedi, ani sa neozyvam a hladam dalej, nebudem vypisovat a vypytovat sa a poucovat, ako to ma mat urobene lepsie..
asi to 'bazosovanie' az prilis prezivas.. ja tu nakupujem, lebo je to pre mna pohodlne a predavam preto, lebo nemam osobne komu veci posunut a je mi ich luto vyhodit, ked su este nositelne (aj ked niekedy by mi bolo fakt jednoduchsie hodit to do kosa, miesto tej namahy okolo toho za par eur) .. nesnazim sa zachranovat planetu, tak mozno preto mi to az tak zily netrha 😀

faustinocka
9. júl 2022

@miskakyblik ja si myslím že ceny mám fakt primerane a dobre.. Hlavne priatelne aby si to mohol dovoliť každý a stále sa viem dohodnúť a to s úsmevom na tvári, neviem niekedy si prídem aj ja blbá že posielam väčšinou foto balíka, píšem že kedy odoslany a potom vypisujem či už prišiel lebo má to fakt zaujima..či je kupujúci spokojný, sadlo… a na toto malo kto fakt odpíše že ďakujem ze som poslala…vždy dávam cisielko keď doporučene si da poslať, fotim papierik..neviem s týmto číslom nemám skúsenosť lebo si doporučene nedávam ale hej väčšinou teraz letí vINTED…a môžem ho pochváliť aj odporúčať ❤️Zlu takto skúsenosť že fakt zlu veľmi nemám len možno nezhody ale komunikáciou sa da všetko vyriešiť, a hej máš pravdu niektoré tu majú ceny take nehorázne že v obchode sa da lepšie kúpiť ale Aďi mám šťastie na tie, keď kupim a je poškodené že si chybu napravia..vrátia €, dajú vybrať dačo iné a takto by to malo byť 🥰

miskakyblik
autor
9. júl 2022

@faustinocka jeee tak takéto obchody ja osobne mám najradšej, keď to prebehne presne ako píšeš ty...áno doporučená služba je niečo čo si platím navyše a odfotiť číslo a poslať zaberie o 3 sekundy viac ako len napísať poslala som...aj ja to tak robím, snažím sa na poštu ísť ešte v deň keď nabehnú peniaze, pošlem foto aj ako balík vyzeral, proste beriem to ako ten servis čo mňa nič nestojí ale vramci celého obchodu to určite komunikáciu aj pocit zlepší....aj ako kupujúca informujeme hneď že balík prišiel a v poriadku nech to predávajúca pusti z hlavy a môže si odfajknut v bazari predané veci....takých obchodov by som prijala veru omnoho viac...😏😊🌺