Baterka na notebooku sa nenabíja naplno

crysol
17. jan 2024

Ahojte. Mám novú baterku do notebooku . Prvý deň ju normálne nabilo do 100percent. A od druhého dňa to robí nejaký problém a nabíja ju iba do 81 percent. Nie je to original bateria od Dell, ale je nová.
Neviete prosím, čo mám urobiť? Ja ako žena úplne laicky mi prosím poradte.
Teraz môžem mať na nabíjačke notebook stále a viac ako 81 percent to nedá. Ale prvý deň to išlo pekne.
Dakujem.

buberova
18. jan 2024

Ja mám nastavené v rámci ochrany zdravia batérie že sa nabíja len na 50niečo %. Nemôžeš mať aj ty niečo také nastavené?

olimuc
18. jan 2024

Zalezi od typu NB a nastaveni … niektore NB rozoznaju, je to nie je orginal a nebudu dobre fungovat, najskor urob EPSA test, potom mozes pozriet aj nastavenie v BIOSe, ako mas nastavene nabijanie … (video najdes na youtube)

martinmmartin
18. jan 2024

Ochrana baterie, ak by bola casto nabijana na 100% tak ti skoro zdochne

egonsk
18. jan 2024

@crysol stiahni si utilitu batteryinfoview a pozri sa aky je stav baterky (Battery Health). Na novej baterke by mal byt 98-100%, ak mas pod 90%, tak je niektory clanok vadny, alebo je poskladana z repasovanych clankov, idealne je si to vytlacit a zreklamovat. Uplne bezne mavaju neoriginalne baterky rozne problemy hned, alebo behom par dni.

Inak baterky sa stali vyhodnym spotrebnym artiklom. Mam novy HP Probook 440G9 a baterku vyuzivam minimalne a ajtak po 5 mesiacoch ma uz len 85% health, cize nevydrzi ani len 3r zaruku notebooku.

crysol
autor
18. jan 2024

@buberova to kde zistím ? Nič som ale neprestavovala. Prvýkrát to nabilo na 100%.

crysol
autor
18. jan 2024

@olimuc tak tomuto laik veru neporozumiem 😀🤔

mamatroch
19. jan 2024

@egonsk baterka ma aj oficialnu zaruku kratsiu, napr. Dell konkretne na baterky dava len 1 rok.

egonsk
19. jan 2024

@mamatroch to, ze sa to tak bezne predava este neznamena, ze to tak je vzdy. Dell pri biznis triede, kde ma na notebooky zaruku aj 3 az 7 rokov, ich daval aj na baterie minimalne na 3 roky. HP ma rovnako na nevyberatelne baterie zaruku rovnako dlhu ako na notebook, cize 3 roky u biznis triedy a rok na vyberatelne. Neoriginalne baterie maju zaruku 24 mesiacov, alebo 12 mesiacov, podla vyrobcu.