Balík poslaný obyčajným poštovným neprišiel

26. júl 2023

Ahojte mal niekto problém ak si objednal z MK s obyčajným poštovným že by balík neprišiel vďaka

patka06
26. júl 2023

áno, stáva sa, že sa obyčajná zásielka stratí
Preto si vždy zaplatím doporučene a kupujúcim posielam obyčajne len na ich zodpovednosť

elanor
26. júl 2023

je uplne jedno ci je to objednane z MK, ci z tramtarie. Princip je rovnaky, pri obycajnom postovnom ti nikto nezaruci ci ti zasielka pride. To je vseobecne znamy fakt.
Kazdy sa tomu moze do istej miery vyhnut, alebo mat aspon aku taku sancu riesit reklamaciu, ked si zaplati doporucene postovne. Min. s podacim cislom mas istotu, ze ti predajca nieco poslal.
Ale tak ked ti tych par centov stoji za tie nervy, a nechas si aj tak poslat obycajne, nuz... co k tomu dodat?

autor
26. júl 2023

@elanor nejde o mňa ...

mima1608
26. júl 2023

Nie z MK, ale z Bazošu keď som objednávala obyčajnou poštou, tak sa balík stratil

maranco
26. júl 2023

Obyčajne by som poslal len list, ktorý pri strate viem znova vytlačiť.
Inak len doporučene a ak je drahšia zásielka tak aj poistiť.
Služba doporučene stojí 0.90€ navyše k bežnému listu.
Inak odosielateľ môže tvrdiť že poslal a príjemca že nedostal a obe strany budú nahnevané že druhý klame.
Ak sa podáva elektronicky je lacnejšie poštovné na liste 0.40€ a na balíku 0.70€.

maranco
26. júl 2023

A balíky sú aj tak všetky "doporučené" so sledovacím číslom. Iba list môže byť bez sledovania.

suzitok
26. júl 2023

@maranco zrejme nazývajú balíkom aj listovú zásielku, kedže môže mať obyčajný list aj formu naozaj dosť veľkých rozmerov, až 60 cm dĺžku /spolu tri strany 90cm/ , čo je pomerne veľká krabica a je možné ju odoslať ako list ak nepresahuje 2kg

wawel
26. júl 2023

Nie nestalo, a často si takto dávam posielať na MK. Slovenskej pošte úplne dôverujem. Informujte sa osobne na pošte či tam listová zásielka nie je a zdôraznite aj predávajúcej, že Vám vždy prišiel obyčajnou poštou. Možno vám ho zabudla poslať, aj s tým som sa stretla 🙂.

hygienka
27. júl 2023

Mňa najviac fascinuje to, že na pošte nevydávajú pokladničné doklady 🤷

kikushaa
27. júl 2023

@hygienka vypisu ti potvrdenku, ak o nu poziadas.

evaachesa
27. júl 2023

Ja balík fotím hneď po zabalení...už to raz pomohlo keď sa stratil, tak ho rýchlo našli keďže bol výraznej farby...vedeli podľa čoho hľadať. A ešte zvyknem na tajňáša odfotiť balík za priehradkou keď je už označený (samozrejme bez tváre poštárky) nech mám dôkaz že bol odoslaný a nemusím sa naťahovať.

maranco
27. júl 2023

@evaachesa mne tak odmietla zobrať list keď som si chcel natočiť že ho dávam do priehradky, samozrejme bez jej tváre. Natáčal som ako ho balím na pošte aby som mal dôkaz čo v ňom bolo.

elanor
27. júl 2023

@hygienka staci poziadat o pokladnicny doklad, a vypisu ti ho (vacsina ludi ho nechce, tak sa vseobecne neobtazuju ho vypisovat, kedze to zdrzuje, ale pokial ho chces, vypisu)