Balík na poštu - telefónne číslo

22abigail22
19. jan 2021

Pekný deň prajem.

Prosím vás, odkedy je POVINNOSŤOU uvádzať tel. číslo kde chcete poslať balík na poštu. 🤔

Chcela som tak poslať balík a poštárka povedal, že bez čísla sa nedá. Keď som sa opýtala na dôvod, tvrdila, že preto lebo pošta doručenie zásielok neoznamujú (=lístok do stránky). 🤷
Poštárka to dala ako balík na adresu s čím som nesúhlasila lebo tá služba je drahšia a momentálne (kvôli opatrenia v rámci corony) neexistujúca. Čiže v konecnom dôsledku by dotyčná musela ísť prevziať balík na poštu. 🤦

masinka
19. jan 2021

@22abigail22 onoto uz nejaky ten rok tak funguje - info a zasielke pripravenej na vyzdvihnutie ti poslu SMS alebo mailom (mozes tam dat namiesto telefonneho cisla mailovu adresu), inak ti to nemaju ako oznamit... ked vyplnas EPH, tak pri balikoch na postu ta to bez jedneho z tych udajov ani nepusti dalej....

diana999
19. jan 2021

Blbosť, ide to aj bez čísla

mirkapp
19. jan 2021

@22abigail22 v takom prípade ak nemám číslo na kupujúcu dam svoje a keď mi príde sms len jej oznámim číslo zásielky a že je uložené na pošte

zuzanka.zuzu
19. jan 2021

buď tel.číslo alebo mail.... funguje to takto odkedy si pamätám 🙂

nafka0483
19. jan 2021

@22abigail22 Odvtedy, odkedy oddelili osobitne dorucovanie balikov - ze si mozes vybrat ci na postu ci na adresu. Ked pride na postu, tak posta nema ako dat vediet, ze tam uz balik je, takze musis zadat bud telefonne cislo alebo mail, aby to mohli oznamit.

chicca555
19. jan 2021

balik na postu vzdy vyzaduje tel.cislo alebo email, nakolko posta posiela info, ze je balik na poste pripraveny k vyzdvihnutiu... inak by sa adresat nedozvedel, ze si ho moze uz ist vyzdvihnut

farkaska
19. jan 2021

@22abigail22 keď ten balík príde na postu, tak dotyčnému, ktorému je balik adresovaný dostane SMS a môže si ho vyzdvihnúť. Preto to číslo pytaju.

miskajulo
19. jan 2021

Proste to tak funguje..bud mail alebo telefonne cislo. Veď daj číslo svoje a keď ti príde sms, dáš dotyčnej vedieť číslo zásielky. Vybavene

nelca84
19. jan 2021

@22abigail22 vzdy to tak bolo, odkedy funguje sluzba balik na postu. Bud cislo alebo e-mail, ved ako by upovedomili adresata, ze ma balik na poste? A balik na adresu funguje, neviem, ako si prisla na to, ze nie, kurieri normalne baliky na adresu dorucuju. Mas v tom dobry zmatok.

22abigail22
autor
19. jan 2021

@masinka
Prepáčte ale toto sú nepravdivé informácie nakoľko som na pošte bola naposledy (ešte pred týmto) v decembri. Posielam som veľa balíkov, okrem dvoch bez uvedenia čísla a zabrali mi ich všetkých bez komentára. 🤷

22abigail22
autor
19. jan 2021

@diana999 máte pravdu. Ešte minulý rok to tak bolo, že aj bez čísla sa dalo bez komentára poslať. 🙃

monikakralik
19. jan 2021

tiez vela posielam / doporucene / a zatial som telef.cislo davala len raz

22abigail22
autor
19. jan 2021

@mirkapp to ma v tej chvíli ani nenapadlo. 🤦 Ja vždy napíšem alebo odfotim papierik a dotyčnej pošlem.

chicca555
19. jan 2021

@22abigail22 to je divne, lebo balik na postu je uz minimalne 2-3 roky a vzdy treba uviest bud tel.cislo alebo email, inak sa to neda poslat

chicca555
19. jan 2021

@monikakralik balik na postu a doporucene je ale rozdiel

22abigail22
autor
19. jan 2021

@zuzanka.zuzu
@nafka0483
@chicca555
@farkaska

Áno, viem, že príde sms ohľadom doručenia. Ale to, že to "odveky-vekov nejde bez uvedenia čísla je nesprávne nakoľko roky rokuje (ešte minulý rok v decembri) som číslo neuvádzala pokiaľ to neišlo niekomu z rodín.

nelca84
19. jan 2021

@monikakralik ona hovori o baliku na postu, nie doporucene 🤦‍♀️

lucka_ke
19. jan 2021

pošta posiela SMS o uložení zásielky, jkeby si neuviedla číslo ako by jej oznámili, že to tam má? ak neuvedieš číslo dá sa ešte email, ale maily často prichádzajú do spamu, tel. je lepšie... EPH ťa ani nepustí podať hárok bez čísla alebo mailu
platí to len pre balíky, listy nie

22abigail22
autor
19. jan 2021

@lucka_ke
Áno, viem tak, že pri epodací je povinnosť (inak nevytlací).
Len som doteraz posielala balík bez toho tak ma to zmietli, že asi ide o novinku

kuka221
19. jan 2021

@22abigail22 balík na adresu normálne funguje aj teraz a doručujú kuriéry. Posielala som bratovi vo štvrtok a včera mu prišiel.

nafka0483
19. jan 2021

@22abigail22 Ak ti zobrali balik bez telefonneho cisla alebo mailovej adresy, tak si neposielala "balik". Ono totiz slovom "balik" oznacuju ludia hocico co zabalia a nie je to len list papiera. Lenze posta rozlisuje "listovu zasielku" - ta moze mat iste rozmery a aj hrubku, cize to co ludia nazvu balicek je v ksutocnosti poslane sluzbou listova zasielka. Slovom "balik" posta definuje zasielku od istych rozmerov a hmotnosti.
Preto ked od teba nepytali cislo ani mail, tak si najpravdepodobnejsie poslala listovu zasielku. Teraz bli asi rozmery vacsie a muselo to ist ako balik (podla definicii posty) a preto to uz teraz bolo potrebne.

monikakralik
19. jan 2021

jaaaj, no rychlo citam ...

lucka_ke
19. jan 2021

@22abigail22 ani tete pri okienku by to systém nepustil bez týchto údajov, nemohlo to ísť ako balík ale len ako list

22abigail22
autor
19. jan 2021

@nafka0483
Na 100% to boli uvedené a poslané balíky. Ako balík na poštu sa platí 2,70€ sedí a na zadnej strane podacieho lístku bolo vytlačené (balík na poštu).

nelca84
19. jan 2021

@22abigail22 pokial islo o balicky do 2kg, tak sli doporucene ako listova zasielka, tam sa cislo nevyzaduje. Ak je balicek nad 2kg, mozes ho poslat lacnejsie ako balik na postu, alebo s dorucenim na adresu kurierom. Minuly rok v decembri si pravdepodobne posielala nieco do 2kg, preto to slo inou sluzbou a teda bez uvedenia tel. cisla. Tvoje rozculenie prameni len a len z tvojej nevedomosti.

lenka2710
19. jan 2021

Ja tiez posielam roku rokuce a vždy pri balíku na postu som musela uviesť tel.cislo, inak ho pani poslala ako balík na adresu a to je tuším o 1€ drahšie! Dokonca teraz po novom keď som posielala, už nestačilo uviesť tel.cislo len na podacom lístku ale musela som ho nalepiť aj na balík, takže ak ti ho poslali ako balík na postu bez tel. čísla, to sa mi nejak nezdá

bubka157
19. jan 2021

https://www.posta.sk/sluzby/balik .... ako poslat BALIK NA POSTU ... bod 3. Podmienkou poskytnutia služby je uvedenie mobilného telefónneho čísla alebo e-mailovej adresy.

viera77
19. jan 2021

Takisto už pár rokov posielam/prijímam balíky (aj s váhou do 2 kg) hlavne s doručením na poštu a bez telefónneho čísla alebo mailovej adresy to nejde. Úplne bežná a normálna vec. Veď aj pri balíku s doručením na adresu treba uviesť telefónne číslo pre kuriéra...takže nechápem tomuto príspevku.

hors
19. jan 2021

No ja som posielala viac krát a vždy sa ma pýtala ci mam tel.cislo adresáta a keď som nemala tak som nedala a pekne balíček sa dal poslať aj bez čísla.Podla mňa záleží kto tam je 😏

dominushka23
19. jan 2021

ja posielam baliky 8 rokov a nikdy bez telefonneho cisla mi to necheli poslat ako balik na postu