Balík na poštu

15. jan 2022

Prosím vás keď posielam balík niekomu, no nie priamo na jeho adresu ale na poštu v jeho blízkosti, aké údaje mám napísať na balík?
Meno Priezvisko
Adresa pošty
Kontakt na odosielateľa?
Ešte niečo?

m.ivana
15. jan 2022

Kľudne adresu príjemcu, len do podacieho listka uviesť balík na postu a zostane to najbližšej pošte, ja dávam aj číslo telefónu príjemcu. Ak príde balík na postu príde mu sms.

espritka29
15. jan 2022

Normalne adresu a dopis tam “balík na poštu” + tel. c. adresata. Na podací lístok uvedies aj tel. c. adresata, na ktore ho bude posta informovat sms-kou o ulozeni balika na poste

autor
15. jan 2022

Ďakujem vám, no chcem to poslať obyčajne, tak podací lístok vypisovať nebudem..tak som nevedela či mám na balík pod meno napísať aj adresu pôst aj telefónne číslo, alebo sa to píše inak 🙂

lesana25
15. jan 2022

Obyčajne balík na poštu nepošleš. Každý balík ma sledovacie číslo. Ty to chceš poslať len ako obyčajnú listovú zásielku.

autor
15. jan 2022

@lesana25 chcem to poslať len ako obyčajnú listovú Zásielku, je to ľahký balík do 5 kg, vždy tak posielam🙂

poopsie
15. jan 2022

🤦‍♀️Vždy posielaš zásielku do 5 kg bez podacieho lístka 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

autor
15. jan 2022

@poopsie áno balík sa dá poslať obyčajne "ako listová zásielka" si predstav🙈🤦

slavkadi
15. jan 2022

To ťa vyjde drahsie ako balík na postu. Ten máš do 5kg za 2,70€. Obyčajnú zásielku len do 2kg za 2,60€ v cenníku pošty si pozri.

autor
15. jan 2022

@slavkadi ďakujem 🙂, tento balík má cca kilo, viac nie

nelca84
15. jan 2022

Listova zasielka je do 2 kg, balik ide vzdy s podacim cislom, ci uz na postu, alebo na adresu...

slavkadi
15. jan 2022

Tak potom áno, ako list, ak tebe či príjemcovi netreba podacie číslo a sledovať kde zásielka je. Väčšie balíky sa oplatia ako balík na postu. Obyčajnú zásielku hodí postarka do schránky, ak sa zmestí, ak nie ostane to na poste a príjemca dostane len lístok do schránky. Aspoň u nás to tak funguje 😉

autor
15. jan 2022

@slavkadi ďakujem pekne🙏🙂

sashabb
15. jan 2022

Balík sa nedá poslať ako listová zásielka. Balík je balík a list je list. Treba sa správne vyjadrovať, lebo sú to zbytočné motanice.

autor
15. jan 2022

@sashabb ale dá 😌 pýtala som sa však na niečo úplne iné, prosím čítajte s porozumením 😌

viera77
15. jan 2022

Každá listová zásielka /obyčajná a doporučená/ má stanovené maximálne rozmery a maximálnu váhu. Všetko je rozpísané sa stránke SP. Ešte sa mi nepodarilo poslať balík ako listovú zásielku a to predávam a kupujem tovar 10 rokov.

viera77
15. jan 2022

Balík na poštu = kompletná adresa príjemcu, tel. kontakt príjemcu, vypísať podací lístok, suma 2,70 €. Balík bude doručený na jeho spádovú poštu a bude mu zaslaná sms-ka o uložení balíka.

autor
15. jan 2022

@viera77 ďakujem pekne, ja som sa asi nevyjadrila dobre, ale myslela som to tak, že keď odosielam napríklad krabicu s detskými topánkami, ktoré majú cca kilo, tak to posielam ako listovú zásielku 🙂

viera77
15. jan 2022

Posielam aj menšie zásielky ako balík na poštu /s podacím lístkom/, keďže je to v sume 2,70 €. Ako doporučená listová zásielka by bola suma až 3,50 € a obyčajná za 2,60 €, ale to už bez podacieho lístka.
Len ak krabica spĺňa požadované rozmery a je do váhy 2kg, dá sa poslať aj ako listová zásielka. Už si treba len pozrieť v cenníku, či sa viac neoplatí poslať už ako balík na poštu.
https://www.posta.sk/sluzby/listova-zasielka

autor
15. jan 2022

@viera77 áno, to je pravda.. ďakujem

11mirka22
15. jan 2022

Ja len dodám, že listová zásielka sa doručuje na adresu, až po neúspešnom pokuse o doručenie sa ukladá na pošte a zanecháva sa oznam o uložení zásielky. Nedá sa poslať list na poštu, iba balík na poštu a to je rozdiel ako vyššie popísali.

autor
15. jan 2022

@11mirka22 áno, už viem že na poštu sa dá odoslať iba balík, ale ďakujem 🙂