Balík na poštu

dadka128
12. dec 2022

Ahojte. Objednala som si balik na poštu, je zaplatený mám aj faktúru je to z datartu. Ale trošku ma prekvapilo to poistenie 🙈🙈🙈 nic som si poistiť nedavala, hodnota balika je 30 € a ani tá váha nesedí 0.395kg moze ist o preklep mate s skúsenosti ?

dadka128
autor
12. dec 2022
zojazoja
12. dec 2022

To poistenie si dal odosielatel..on to platí, nie ty. Váha neviem..podľa toho čo si si objednala.

kacernakokse
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bluemoon24
12. dec 2022

@dadka128 myslim ze spolecnosti jako datart si pro jistotu nechavaji zasilky pojistit, pro tebe to nic neznamena. A vaha, to zalezi co sis objednala? Je to podle tebe malo, hodne gramu?

nikiki29
12. dec 2022

Mala som poistené aj na 1000€ aj na 3000€… to je ok, dávajú si to ako istotu prostí strate. Skôr váha môže byť problém ak sa vám nezdá.

martinaju
12. dec 2022

Preklep to nebude. Poistenie si dal odosielateľ. Vaha 🤷🏽‍♀️ Tak ak vies ze nesedi tak by som poprosila pracovnicku posty ze to otvorim pred nou idealne by som si to aj natočila ale teda ak je to z obchodu tak si nemyslim že by vam zabalili niečo iné aj keď chyby sa stávajú. 🤷🏽‍♀️

mpg
12. dec 2022

@dadka128 To poistenie to si dal odosielateľ, to je v poriadku a záleží, čo ste objednali, koľko by to mohlo asi vážiť. Ja aj keď som si objednávala balík na poštu (blízko práce) nikdy som ho neplatila dopredu, iba pri preberaní, lepšie je ísť na istotu.

veronika3110
12. dec 2022

@dadka128 je to ok nestresuj.. to keby sa napr niečo stalo so zásielkou, žeby sa stratila kým príde k tebe napr

dadka128
autor
12. dec 2022

@mpg tak ja som nala darčekovú kartu, takže som to preto platila takto, no váha by podla parametrov aj sedela co som pozerala.. len ma to poistenie prekvapilo ked balik ma hodnotu 30 € . Ale aj tak ďakujem všetkym za rady

janka_lolo
12. dec 2022

@dadka128 bežne aj 10€ zásielku poisťujú na sumu 1000€ to sú ich princípy a pre nich to nič nie a zároveň poistka keby sa v preprave poškodil balík