Balík na poštu

lucica
11. okt 2015

Prosím máte niekto skúsenosti ako posielař balík na poštu? Ďakujem

mihula
11. okt 2015

@lucica a to hadam nemyslis vazne,že mas problem poslat balik a potrebujes radu.Ako chces nieco naucit svoje deti,ked mas takyto banalny problem.Prepac nechcela som sa ta dotknut ale....

kadri
11. okt 2015

@lucica napises meno adresata a nazov posty, balik oznacis "balik na postu". ak podavas elektronicky, zakliknes tuto moznost. je dobre uviest kontakt na mail alebo mobil, kde dostane prijemca avizo. to je cele 😉

lucica
autor
11. okt 2015

@mihula Balík viem popslat, ale balík na poštu neviem ci písat aj adresatovu adresu alebo len psč a adresu pošty, ci treba pisat aj c.mobilu aj email alebo len jedno...

lucica
autor
11. okt 2015

@kadri Dakujem, takze ani adresu adresata tam netreba? Iba meno a adresa posty + mobil al. email. Pekný večer

kadri
11. okt 2015

@lucica netreba adresu, ak das iny kontakt. ak das adresu, je to len poistka na dorucenie oznamenia do schranky, ale nemusi byt

lucica
autor
11. okt 2015

@kadri 🙂 dakujem moc

ivett1
12. okt 2015

@kadri ále, tak toto je pre mňa novinka, že netreba adresáta ... na balík...
ja píšem vždy, aj keď posielam zásielku ako balík na poštu ...nechcelo by sa mi zisťovať presnú adresu pošty ... a adresu toho, komu balík posielam, aj tak potrebujem, lebo väčšinou vypisujem e-hárok pri balíkoch, ak ho posielam ako "balík na poštu", tak ešte doplník mobil alebo e-mail... potom už len prídem, podám balík a číslo e-hárku, zaplatím a je to ... a na balík ešte napíšem, že "NA POŠTU" a ak zabudnem, tak to napíše teta pri okienku🙂

ivett1
12. okt 2015

@mihula no, teraz to nie je až také jednoduché 😉 zmenili sa podmienky ... balík môžeš poslať na adresu - to je drahšie-poštovné je od 4€ a na poštu - to je lacnejšie - poštovné je od 2,80€ ...a keď ho máš zaplatiť, tak si vyberieš asi lacnejšie .. (a keď predávam, tak kupujúca, ktorá platí poštovné, si tiež väčšinou vyberie lacnejšie) a samozrejme je tam rozdiel v doručení, lebo ak posielaš ako balík na poštu, tak si preňho musí adresát prísť ...no skrátka, je to trošku iné ako pred rokom🙂

mihula
12. okt 2015

@ivett1 ano suhlasim,treba len otvorit net a trosku počitat.Ale takto je to jednoduchsie

kadri
12. okt 2015

@ivett1 no vidis 🙂 aj v eshopoch ked nakupujes a vyberies si balik na postu, netreba vypisovat adresu, len vybrat postu

http://www.posta.sk/sluzby/balik

ivett1
12. okt 2015

@kadri sorry😀 len, keď som sa tam nad tým zamyslela, nemám až tak veľa času na skúmanie zoznamu, že ktorá pošta je pre adresáta "tá pravá" a zdá sa mi jednoduchšie napísať adresu, ktorú mi napíše ten dotyčný, pretože podľa nej to aj tak automaticky doručia na poštu ...ale, ak niekto chce utajiť bydlisko, tak je to výborný spôsob...😀

kadri
12. okt 2015

@ivett1 ked vypisujes elektronicky podaci harok , das hore volbu na postu a staci vypisat iba vyzltene polia. nedovoli ti zadat postu, ktora sluzbu neposkytuje. ale zatial som sa s takou nestretla, asi su to len nejake male dedinky.
som si spomenula s tym utajenim... ako decko som citala knihu lujza a lotka a tam si posielali listy sluzbou "poste restante" dokonca bez mena len s heslom a chodili vyberat na postu, aby nik nevedel 😎

ivett1
13. okt 2015

@kadri tak to s tou "poste restante" z knihy Lujza a Lotka si nepamätám...😉🙂 a tuším som ju pred takými 3 rokmi čítala našim dvom deťom🙂 ale máš dobrú pamäť🙂

nikol281
Autor odpoveď zmazal
Zobraz