Balík na dobierku - pri posielaní som nedostal podacie číslo.

lenkask123
25. sep 2019

Ahojte.. Mám taký problém asi pred 20 minútami som bol posielať 2 obálky na dobierku... Vytlačil som si podacie lístky, ktoré som vyplnil už na počítači.. Vyplnil som adresu, cenu dobierky a aj to, že peniaze mi prídu na adresu.. Prišiel som na poštu poštárka to tam naťukala zaplatil som 6,30€ a išiel preč.. Uvedomil som si ale, že som nič nedostal ani žiadne potvrdenie o poslaní a to najdôležitejšie podacie číslo.. Takto nemôžem sledovať to kde sa balík nachádza.. Nedá sa to nejako zistiť to podacie číslo?

Ďakujem.

alivoda
25. sep 2019

Ahoj, kedze si to posielal asi cez EPH (Elektronicky podaci harok), tak ked vojdes do neho, tam su tie cisla uvedene- nie nutne to bude vidno hned, niekedy to trva aj par hodin, kym sa tam tato informacia objavi

lenkask123
autor
25. sep 2019

@alivoda nie ja som si len stiahol na stránke tie podacie lístky a vo worde normálne dopísal všetko a len vytlačil..

sissy27
25. sep 2019

@lenkask123 tak ten klasický podací lístok s ručne (alebo v tvojom prípade vo worde) vypísanou adresou ti mala opečiatkované vrátiť.
Ak si tlačíš adresné štítky cez eph, tak tie majú rovno aj podacie číslo a nedostávaš nič.

jankohrasko
25. sep 2019

@lenkask123 však skús zbehnúť na poštu, či ten podaci lístok tam neostal

alivoda
25. sep 2019

a postarka ti tie podacie listky nedala spat? to by mala, lebo to je vlastne doklad, ze si to poslal

nelca84
25. sep 2019

údaje o podaní bývajú na zadnej strane podacieho lístka... a ten si si pravdepodobne zabudol pri priehradke, ak ho nemáš... skús sa vrátiť na poštu, či ho tam nemajú

julia2018
25. sep 2019

@lenkask123 máš dve možnosti, vrátiť sa na poštu a opýtať sa, či sa podacie lístky nenašli. Ak sa nenájdu, pracovníčka, u ktorej si podával, ti vie dohľadať čísla dobierok v systéme - ak ešte neskončila smenu. Druhá možnosť je počkať, kým ti prídu oznámenky, že si môžeš vyzdvihnúť peniaze na pošte. Tam bude uvedené číslo zásielky, na základe ktorého ti sumu dobierky vyplatia.

pannama1
26. sep 2019

ja byt tebou tak sa na tu postu proste vratim a nejak sa jej skus popytat, vsak baliky teda obalky by tam teda este mali byt