Balík, ktorý si človek neobjednal. Existuje taký podvod?

12. jún 2024

Ahojte.
Je prosim vam mozne, aby cloveku prisiel balik na jeho meno a aadresu, ktory si ale ani vraj neobjednaval? Je nejaka takato forma podvodov? Balik treba samozrejme vyplatit …

janai1
12. jún 2024

Áno, existujú. Keď nevieš čo to je tak nepreberaj

januska12323
12. jún 2024

Samozrejme. Nič neplať.

maranco
12. jún 2024

Ľuďom chodia zásielky, aj keď si nič neobjednali, alebo s tovarom, ktorý nechceli: Pozor na nové podvodné praktiky

„Nič som neobjednávala. Prišiel balík z Rumunska, Fan Courier, s dobierkou 38 eur. Neprebrala som. Už viackrát sa tu písalo, že je to podvodná stránka,“
https://spravy.rtvs.sk/2024/02/ludom-chodia-zas...

V balíkoch doručuje staré svetre či roztrhané papiere. Na Slovensku úraduje podvodná kuriérska firma
https://www.aktuality.sk/clanok/CewjjUL/v-balik...

katkaseiner
12. jún 2024

Ano, pred tyzdnom mi dosiel email ze mi bude doruceny balik - odosielatel bol FAN Courier Int. SRL Bratislava - ked si pozries odosielatela tak uz je viac info na nete ohladne nich...
A samozrejme ja som si nic neobjednala .. tu bola dobierka okolo 20E.
Ked volal kurier, hned som mu povedala ze som si nic neobjednala a ze o tejto spolocnosti som citala ze je to scam... hned aj povedal ze cakal tuto odpoved, ze sa im to rozmaha...
Cize balik by ti dosiel, ale co by v nom za tu sumu bolo to ani srnka netusi...

osky
12. jún 2024

Chodia mi take
Noc nepreberam
NIC NEPODPISUJEM !!!
Ak mi to postar prehodi aj tak cez branu,obratom odovzdavam NEOTVORENE na postu...

lucka_ke
12. jún 2024

áno, pošlú ti hlúposť, ty im zaplatíš a keďže je to zahraničná firma tak s tým nič neurobíš

janai1
12. jún 2024

@osky tebe poštár prehadzuje cez bránu nezaplatené balíky?

januska12323
12. jún 2024

@osky nezaplatený balík prehodí cez bránu? A čo to platí zo svojho?

larisa
12. jún 2024

@osky zaujímavé že ti poštár prehodí balíky cez bránu, ktoré treba zaplatiť. To len tak ??😯

rozculena
12. jún 2024

@osky bez zaplatenia?? zaujímavé

osky
12. jún 2024

@janai1
@januska12323
@larisa
@rozculena

Malokedy objednavam tak,ze musim vopred zsplatit.
Väcsinou je vlozeny sek a ten potom uhradim/byvam v rakusku a objednavam z casopisov Bader,Moderne Hausfrau,Witt..../
A tieto pofiderne baliky ocividne tiez funguju na tomto systeme.
Takze ano,casto mi necha postar balik pod terasou,a ked je zamknute,tak aj prehodi....
Ked pride s pofidernym balikom a som doma,nepreberiem...
Ak nie som doma a necha mi ho,odnesiem spät na postu-,nedotknuty.
Rovnako to robim s nevyziadanymi dopismi a reköamami ktore su odzub ..

rozculena
12. jún 2024

@osky v normálnom eshope som sa nestretla s tým,že by sa dalo zaplatiť šekom,ktorý je v balíku.

stankot
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
masinka
2. júl 2024

@rozculena zo slovenskych obchodov napriklad Ihrysko posiela aj bez zaplatenia vopred, faktura je v baliku a zaplatis dodatocne

izajic
16. júl 2024

Ahoj!! Dnes se mistal9 to samé a naletěl jsem..Zaplatil jsem 480 KČ..Firma FAN Courrier z Rumunska..Myslel jsem, že je to tričko, které si objednal můj syn..PPL mi nebylo schopno sdělit odesilatele, jen FAN Courrier Rumunsko..