Autoškola - strach zo skúšky

kolomanko123
25. sep 2022

Dobrý deň chcela by som poprosiť o radu. Mám dve detičky a manžela ťzp, prihlásila som sa do autoškoly kvôli deťom majú ďaleko školu musia dochádzať autobusom. Všetko som sa naučila pekne šoférujem nebojím sa . A keď som na cvičisku s inštruktorom tak ani raz som neťukla kužeľ len posledná garáž mi robila troška problém. A potom prišli skúšky. Test som dala na 55 plný počet. Na cvičisku som prešla všetko okrem tej poslednej garáže ťukla som kužeľ. Dobre prišli opravné mala som kondičné jazdy a všetko super. Prišiel deň skúšky a som išla ako posledná tak som sa vystresovaná že som hneď na slalome prešla zadným kolesom po kuzeli. Tak som neprešla a teraz mám poslednú šancu ale bojím sa neviem ovládnuť ten strach . A je to pre mňa dôležité. Prosím viete mi poradiť?

pribinak
25. sep 2022

@kolomanko123 trénovať a trénovať a trénovať. Držím palce

marci77
25. sep 2022

asi by som isla na to cvicisko (ak je to mozne) zobrala manzela a skusala to dlho pokym by to nebolo 100%
a teraz je to tak, ze nemozete zhodnit ani jeden kuzel?

bez toho, aby ste toto absolvovali bezchybne sa nedostanete ani na jazdu po meste v ramci skusky?

neviem, pred par rokmi toto cvicisko nebolo povinne, ja som to napr. vobec nemala v ramci skusok

meriene
25. sep 2022

zaujimave ... j ked som robila pred 10mi rokmi v TT skusky, neboli sme na kuzeloch vobec.. isla som na skusky hned ako prva , rovno na cestu, potom zaparkovat medzi 2 auta na parkovisku, aj to zacuvat ... presla som hned .. no zial odvtedy nesoferujem vobec .. nemala som moznost .. tak tomu treba asi naozaj len trenovat a hovor si v sebe, ze musim to dat, kvoli detom 🙂 drzim prsty

kolomanko123
autor
25. sep 2022

@marci77 áno teraz sa nesmiete ani dotknúť kužeľa a na slalome sa nemôžete opraviť. Najprv testy potom cvičisko a keď nespravíte cvičisko tak nejdete na jazdu.

anabel2341
25. sep 2022

@kolomanko123 mňa stres dohnal do toho že som neurobila jazdu, prvý krát som spravila aj kúžele aj testy, ale na tretí krát tu jazdu som dokázila kvôli stresu a neuvedomila som si že to je len policajt ale to som mala 17 rokov ubehol nejaký čas a zaplatila som si odznovu a teraz jazdím normálne a skúšky som spravila na prvý krát. Nestresuj sú to len kúžele sustreď sa nemysli na nič iba na to ako to urobíš a ver si!!!

kolomanko123
autor
25. sep 2022

@meriene veď si to hovorím len keď je tam policajt a všetci ostatní sa pozerajú mám veľký stres. A ináč na ceste šoférujem dobre aj inštruktor hovorí že len to cvičisko musím zvládnuť. Ale neviem čo mám robiť hrozný stres a teraz už len posledná šanca a toľko peňazí 😥

gabika0825
25. sep 2022

@kolomanko123 Prosím ta neboj sa.. ja som robila autoškolu a akurát sa zaviedlo to s tými kužeľmi v tej našej autoškole, ti čo robili skúšky predomnou ešte nemali toto parkovanie medzi kužeľmi, tiež to mali ako spomínal niekto vyššie že iba jazdu a medzi auta na parkovisku. Tiež som z toho bola vyhukana, bala som sa že čo to bude, ale pokial budeš stresovať tak ti to nepomôže. Ja si doteraz pamätám môj čas, 20 sekúnd mi chybalo do 10min., čo bol limit dokedy musíš zaparkovať - neviem či to tak máš aj ty, alebo máš voľný čas. Ja som išla pekne pomaličky, naco sa ponáhľať. Ešte aj policajt hovoril keď som vyšla z auta že som parkovala najpomalšie zo všetkých. Ale mne to nevadilo. Hlavná vec, že som nič nezhodila. Ale áno, podľa mna to je najťažšia časť. Jazda je podľa mna ťažká podľa toho odkial si, ak z ba tak je to podľa mna tazsie ako niekde v menšom meste alebo medzi dedinami. 😊 čiže hlavne nestresuj.

adka176
25. sep 2022

Hlavne ty sama sa musíš ukľudniť....psychika robí svoje.... predýchaj z hlboka na začiatku ten stres a povedz si len jedno, či si ty horšia ako tí ostatní? Vôbec nie, len to musíš ukázať, že to vieš....mysli pozitívne to je veľmi dôležité....hovor si že tento krát im to dokážeš, že to vieš....ak máš možnosť choď na to cvičisko s niekým a nacvičuj to ešte...

meriene
25. sep 2022

@kolomanko123 tak si skus dat nieco na ukludnenie ... polovicku Neurolu alebo nieco podobne , aby ta presiel ten strach ...

petrastrbanikova
25. sep 2022

@marci77 ani ťuknúť a nie to zhodiť 😁ani spätným zrkadlom vytŕčať cez čiaru ani nič nie je povolené

petrastrbanikova
25. sep 2022

@kolomanko123 verím ti ten pocit ja som ho mala tiež 😟len nie na cvičisku to som dala na 1x ale až na jazde keď si policajtka sadla za mna 🫣to bolo brutal pre mňa

hanatom
25. sep 2022

@kolomanko123 poradím ti len jedno - nestresovať

kolomanko123
autor
25. sep 2022

@petrastrbanikova veď to že som pokazila cvičisko dvakrát a na jazdu som sa ani nedostala. No neviem ja som si kurz platila na splátky a teraz by som mala zaplatiť kondičné na cvičisku bez jázd neviem ako to zvládnem

annamarin
25. sep 2022

Ja som mala tiež strašný stres pred skúškami. V autoškole... no úprimne nebola som najhoršia ale ani najlepšia. Robila som chyby, nie nejaké extra veľké ale často mávam problem sa sústrediť. V ten deň som si proste povedala, že to musím dat. Mala som nátlak zo strany rodicov, kt. sú prísni a este aj tým, ze som to robila este na škole, kde je kopec autickarov, tak som mala pocit, ze sa mi budu vysmievat. No sla som tam rano so skrutenym zaludkom. Jedla som len maličkosti, lebo som mala pocit na zvracanie az. Dala asi si asi 5-6 magneziovych tabletiek, co teraz neviem, ci bol dobry napad. Ale ked ti mám poradiť, tak možno, ze si predstav toho policajta jak normalneho človeka = ale s prepáčením, ze aj on chodi srat na zachod a moze sa cítiť pod stresom. Nie je to nejaký nadclovek. Tieto rady som pocula pouzivat. 😄 Mne teda nepomohli a sla som na to inak. Kedze na kuzelkach nebol v aute, tak som sa ho snazila si odmysliet a nepozerat sa az tak tym smerom, čo stal. Proste snazila som sa uplne poprieť situaciu. 😆 Takisto v aute na jazde. Sadol za mňa a ja som sa snazila myslieť si, ze som v aute sama. Hlavne ked bol ticho, tak som proste myslela na to, aké je to skvele, ze mozem sama jazdiť, ale musim sa sústrediť na 120%. Ked sa ozval, tak som to brala jak proste hlas z radia alebo podobne. Nastastie som nemusela uz na jazde parkovať, takze som nemusela akokeby čeliť tej realite keby sa otocim. 😆 Ale všetko toto hlavne vychadzalo z toho, ze sa poznam a viem, ze mne poprenie reality pomáha. Aj po rozchodoch a v ťažkých chvilach som bola v popreni, že proste nic sa nestalo. Ved som s nikym nechodila a tak. Takze podla mna nahliadni do svojho vnutra, co ta robi kludnejsou a sustredenejsou osobou. Drzim palce inak. 😇

lilope
25. sep 2022

@kolomanko123 choď si viackrát vyskúšať to cvičisko. Ak sa dá s manželom, ktorý je vodič a možno ti poradí kedy a ako začať točiť na slalome a ako si sledovať spätné zrkadlo pri cúvaní ,,do garáže" aby si nič neťukla. U nás, síce to bolo ešte v roku 2009, bola možnosť ísť na cvičisko zdarma a tiež som tam bola vtedy s otcom na jeho aute a skúšala. Asi je zbytočné ti povedať, aby si nestresovala, tak aspoň držím palce, nech to zvládneš.

tom_i
25. sep 2022

@kolomanko123 jediné čo ti zostáva je nejako si vsugerovať že to cvičisko je vlastne nejaká cesta s ľuďmi dookola

petrastrbanikova
25. sep 2022

@kolomanko123 kondicnu jazdu si daj určite aspoň dva dni pred skúškami… a ak máš možnosť nech ta niekto zoberie na cvičisko a skúšaj skúšaj veď cvičisko je ľahučké keď vieš body kde vieš co mas kedy spraviť 🙂

kolomanko123
autor
25. sep 2022

@petrastrbanikova nemám možnost ist len s instruktorom manžel má odobratý vodičak a cvičisko je na súkromnom pozemku a ani auto nemáme. Asi len ked si zaplatím kondičnú jazdu v autoškole

kolomanko123
autor
25. sep 2022

Dúfam že to dám ale bojím sa zaplatím si aspoň dve jazdy . Velmi pekne ďakujem všetkím za odpovede. A budem rada ak mi ešte niekto možno kto bol v takej situácii poradí este.

petrastrbanikova
27. sep 2022

@kolomanko123 kedy máš poslednú skúšku? Máš už termín? Ak nemáš teda ani koho poprosiť že by s tebou zašiel na cvičisko tak už len tie kondične jazdy hlavne zamerané na neho

kolomanko123
autor
27. sep 2022

@petrastrbanikova nemám nikoho. A termín bude teraz v októbri neviem presne ale asi 20teho.

petrastrbanikova
28. sep 2022

@kolomanko123 ani kamarátku rodinu alebo suseda?tak držím ✊✊✊potom cakame správu že to vyšlo 😉

fiafia
28. sep 2022

Keď tak čítam tieto odpovede som tak šťastná,že som si robila vodičák dávno dozadu 😂 síce som potom nesoferovala ale v peňaženke bol. Kamarátka tiež nespravila, raz zhodila kužeľ a raz nezaparkovala do garáže,myslím. Je to veľmi prísne čo z každej strany počúvam

mimka161
17. okt 2022

Ahoj ja som mala prvé skúšky 13.9 a pokazila som rovno test , dostala som takú paniku stres že som nevedela normálne rozmýšľať..takže som sa ďalej ani nedostala. Teraz 19.10 mám opravné a mne sa z toho dňa až prevracia žalúdok...dnes som mala kondičnu a celé zle...same chyby.. inštruktorka má upozornila že za všetko má vyhodi..tiež mám dve deti potrebujem VP. Neviem ako to zvládnuť..ty už si mala tretie či ťa čakajú? Držím veľmi palce 💪

marca12
17. okt 2022

@kolomanko123 Instruktor by ti nedal naviac hodiny,aby ste cvicili len tie kuzele a nejake triky nech ta nauci. Nikam sa neponahlaj,sustred sa. Vsetko je to v hlave. Akonahle prenesies pozornost a zacnes rozmyslat nad tym,ze sa na teba pozeraju,ze tam sedi policajt,tak si v prdeli. Popracuj aj na sustredeni sa.

kolomanko123
autor
18. okt 2022

Ahojte este stále som nemala skúšky inštruktor to naťahuje, že vraj počkáme na dobrého policajta. ,,Predsa je to posledná šanca a nenecháme si ju pokaziť,, povedal.

kolomanko123
autor
18. okt 2022

Neviem som stoho už hotová. Našetrila som si na 3 kondične ešte. Tak uvidíme po necelých 2 mesiacoch či ti zvládnem.

kolomanko123
autor
18. okt 2022

@mimka161 ešte som nemala . Asi len v novembri .

petrastrbanikova
18. okt 2022

@kolomanko123 a on ako vie ktorý policajt ide?vsak to vedia až v deň skúšok a vy už musíte byť nahlásený koľko a kto pôjde

petrastrbanikova
19. okt 2022

@mimka161 ahojky podarilo sa? 🙂