Autoškola - problémy s cvičiskom

diva22
26. sep 2022

Ahojte tých tém o autoškole tu je ale predsa sa "vyžalujem" v novej diskusii. Prihlásila som sa do autoškoly s predstavou že spravim keď to má "každý". No mám neskutočne stresy ani nie tak z jázd po meste ale z cviciska. Ja si to neviem zosúladiť tie garáže kde co. Viem že na skúške mám 10 minút a musím ich zvládnuť naraz no ja sama neviem čo kde keď mi nepovie inštruktor. Uz na mňa nemá ani nervy. Ked mi nehovorí kde mám točiť ja som v koncoch úplne "zatemneny rozum" mám. Pozerám si aj videá na nete ako to tam vysvetľujú inštruktori a aj tak mi to nejde keď nastáva moja situácia mám stresy proste tu kuzelky tam kuzelky som "mimo". Poraďte mi prosím negatívnych komentárov sa prosím zadržte potrebujem podporiť. Už negatívneho počúvam dosť od inštruktora. Mám 30 rokov niesom už taká mladá možno aj preto mi to ide ťažšie a doma sme auto nemali až teraz a nemám sa poriadne kde učiť.

monvitka
26. sep 2022

Neboj sa, ja som si robila ešte staršia vodičák kvôli deťom🙂 Cvičisko tiež nočná mora, treba sa normálne porozprávať s inštruktorom, že je to pre Teba problém. Ja som si požičala kľúče od cvičiska a išla cez víkend s mužom a trénovala, kým som to nepochopila a neurobila bez zaváhania. Vždy sa dá dohodnúť. Niektoré autoškoly robia aj špeciálne kurzy parkovania. Niektoré baby, si normálne písali, pri ktorej kuželke majú kam točiť volantom, ale to je už trocha mimo.

veronika3110
26. sep 2022

@diva22 cvičiť, cvičiť, cvičiť, ved vezmi vaše auto a chod na to cvičisko (ked sa dá)...
ja som napr. nikdy nevedela parkovať dozadu, teda cúvaním... ale až možno 2 roky po vodičáku som to chcela skúsiť, tak ked som videla viac miesta na parkovisku, proste som si to cvičila aj za bieleho dňa.. a poviem ti že predkom už teraz nezaparkujem :D
chce to cvik, nič iné... pomaličky, kludne, pozeraj zrkadlá, sleduj si vzdialenosť od múru, alebo obrubníka, alebo čiary a ochvíľu sa ti to zautomatizuje 🙂

dada0902
26. sep 2022

Nerobila by som si ho

ella1234
26. sep 2022

@diva22 poziadaj niekoho kto ma auto aby si to s tebou prešiel...moj instruktor absolutne neriesil nejaku logiku nejake rozmyslanie nad cviciskom..na papier nam napisal normalne postup...napr plna doprava cuvas kym neuvidis v spätnom kuzel plny doprava a dopredu kym neuvidis napr ďalší kužeľ....z cviciska som bola mimo ale vedela som že ho spravim lebo som bola doslovne nabiflena postup 🤷

lulu1812
26. sep 2022

@diva22 Nemala s k cvicisku taky "manual"? Ja som mala podla neho naucila kroky tie som vedela a uz som si to len v aute hovorila. Robila som vodicak v juny mam 31 a bolo to fajn. Zaparkujem viacmenej vsade v pohode

diva22
autor
26. sep 2022

@veronika3110 na to cvičisko sa nedá ist súkromne pretože autoškola to má v prenájme žiaľ..

veronika3110
26. sep 2022

@diva22 a je uzatvorené? :D ja som tak chodila večer na naše, ked som vedela, že tam už niekto nebude...
a ak sa fakt nedá, tak už len poloprázdne parkoviská :D lebo videá ti sú na nič

anjelicek26
26. sep 2022

Na cvicenie ti staci akekolvek supermarketove parkovisko vecer, ked nikde ani nohy... proste ucit sa triafat medzi ciary parkovat pozdlz, dozadu, dopredu... mne dodnes pomaha velmi mat tam kameru vzadu 😂

hilda08
26. sep 2022

@diva22 nas inštruktor tym co to nevedeli dal inštrukcie typu: ked vidis na tomto mieste tento strom plny doprava, ked vidis tento kužeľ vyrovnaj atd…proste ako hotentotom 😀 ale prešli a su normálni šoféri, ja som bola jedna z nich a nikdy som nemala ziadny problem aj ked priznávam pozdĺžne som sa naučila parkovať v 29ke 😅

Tak skus si aj ty najst pomocné body na cvičisku podla ktorých budes vediet co robit aj bez inštruktora

frantisska
26. sep 2022

A skúšala si na tom cvičisku vystúpiť z auta a z diaľky sa pozerat ako to prejde inštruktor? Lebo ja nikdy… potom na skúškach som išla ako prvá a ťukla som kuzelku. A potom keď som tam ostala a vedela ako to údu ostatní, mi to trochu viac došlo. Mne to veľmi pomohlo.

diva22
autor
26. sep 2022

@veronika3110 ani je uzavreté to cvičisko nedá sa tam dostať

joja101
26. sep 2022

Tak niektorí ten vodičák prežívajú proste inak. Hlavne teda, ak máš z toho všetkého proste veľký stres. Mala by si sa tak nejak odosobniť, lebo ak budeš len stresáčiť, tak to bude len a len horšie

diva22
autor
26. sep 2022

@frantisska nie nevystúpila som...ja som sa už dohodla s inštruktorom že nech vystúpi on a idem si sama lebo strašne nervy idú s neho a ja sa neviem sústrediť povedal že vystúpi nabudúce keď to chcem tak...

beruska184
26. sep 2022

@diva22 ja som sa to naučila tak že som si celú dráhu autocviciska nakreslila na papier zo všetkými kúzelník, následne zobrala autíčko od syna a tak naučila úplne mechanicky kam točiť, kde zastať atď atď....tiež mi to najprv nešlo a keď som sa to takto naučila potom to už šlo...prišla som na jazdu a zrazu som vedela ako ist...inštruktorka bola úplne prekvapená zo mňa a pýtala sa ako je to možné, tak som jej to ukázala a ona hovorí že skvelý nápad...

diva22
autor
26. sep 2022

@beruska184 ďakujem skúsim aj ja

uprimnazienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladygina
26. sep 2022

to treba len trenovat, nema kto len tak vziat niekedy niekam na parkovisko - cvicisko aby si si to este trocha osvojila? mozno by pomohla aj ta zmena instruktora, len neviem, ci sa to vo vasej autoskole len tak lahko da

sojorez
26. sep 2022

Tebe nejde parkovanie do garazi alebo cela ta jazda cviciskova? Ak postupnost jazdy, normalne si to prekracaj ako chodec celu trasu, nech vies kade ist. Garazove parkovanie a cuvanie nam tiez instruktor vysvetloval stylom "teraz vidis toto cez zadne okienko, toto cez stlpik", tak skus svojho instruktora poprosit, nech to skusi tak. Inak s manzelom/ partnerom/ ocom na parkovisko pred obchodom a trenovat.

diva22
autor
26. sep 2022

@sojorez slalom mi ide v pohode ..pozdĺžne parkovanie mi robí najväčší problem

mimikarol
26. sep 2022

Cvičisko bol aj môj kríž. Ja som ho sama spravila asi 2x, vždy keď som bola sama v aute. Nadiktoval mi presne kedy koľko do ktorej strany mám točiť volant, ja som vždy išla podľa toho a aj tak som sa zamotala. Na skúškach to bol zázrak že som to zvládla na prvý krát. Teraz by som si to rada vyskúšala, vodičák mám 2,5 roka len bohužiaľ sa tam dá ísť len s inštruktorom autoškoly

marion30
26. sep 2022

@diva22 ahoj,skôr ti pomozu tie videa ako inštruktor, zapamätaj si hlavne tie záchytné body a potom aj naspamäť kde máš kedy točiť...

cairka
26. sep 2022

Toto dobre poznám, kvôli cvičisku som si doplácala hodiny a pochopila som to, až keď inštruktor pochopil, že to proste nevidím, som stratená a na prvú kužeľku z brány dal farebné tenisové loptičky. Potom už som do garáže zašla, ale mala som veľký problém medzi tými všetkými kužeľkami v zrkadle nájsť tú správnu, od ktorej sa potom všetko odvíja. Naša autoškola nemala totižto čiary na zemi, len kužele. V októbri bude rok, čo šoférujem a doteraz radšej zaparkujem ďalej na veľkom parkovisku s istotou bezpečného parkovania.

jenny257
1. okt 2022

za mna je cvicisko uplne easy , akurat to chce poriadneho instruktora ... ja som mala dvoch - pri prvom som to nevedela absolutne , pri instruktorke to slo jak nic 🙂 ona bola ta ktora mi to poriadne vysvetlila , realne som si to zapisala do zosita , nakreslila aj kde su tie body zachytne a naucila naspamat :D raz mi stopovali cvicisko tak 4 minuty cele ....ale to uz bolo pred skuskami

mamusa123456789
2. okt 2022

@diva22 už si nepamätám žiadne pomocné body, okrem slalomu, keď máš pravý spetak pri kuzelke tak plný doľava a opacne