Autoškola - problém s kuželami

tinkakasubova
3. aug 2022

Dobrý deň idem K vám s malou Prosbyckou
Neviem kde robím chybu ale jazda v autoškole mi ide dobre ale ako začnem robiť kužele cele zle proste mi to nejde a o týždeň mám skúšky takze prosím vás o radu ako ste nato prišly ako a kde točiť volant Neviem kde robím chybu som z toho celkom a mám z toho až depku budem rada za každú radu

klarissa25
3. aug 2022

@tinkakasubova no sa musíš opýtať inštruktora....a on ta ma naučiť kde kedy a ako točiť volant

0silvia0
3. aug 2022

@tinkakasubova mas dvoch chlapcov a kopu auticiek doma. Pozicaj si od syna auticko, ktore ma volant a skusaj si to na tom auticku, pochopis ten princip ak ti to dostatocne nevysvetlili v autoskole.

malinka158
3. aug 2022

Cvicisko si mala mat nejakych 6 hodin ak sa nemylim. Instruktor ti neukazoval kam mas tocit volantom?

maruski99
3. aug 2022

nechapem, ved to uz si skoro na konci autoskoly a instruktor ti nevie povedat, kde robis chybu? to by si uz o tomto case mali mat zvladnute

mariejenka
3. aug 2022

Vizualizuj si to, presne ako vyssie píšu s malym autíčkami,akebo na internete si pozri videám ako sa cuva na parkovisku,zaplat si cvičisko naviac ak sa da. No a mne inštruktor povedal" vidite tieto črepiny na zemi? Keď bude kľučka dverí nad nimi, plný volant do prava 🤣, ked uvidíte v dolnom rožku lavom v spetaku,tamtu tyč zelenú, plný volat doľava. Skrátka na cvičisku tak rozmiestnené boli "pomocné " všeličo,ze sme si tym pomohli,ked bol stres,a policajt dychal na krk.
Opýtaj aa inštruktora nexj ti to este raz, možno inými slovami vysvetlí. Alebo ty si ,odsleduj,najdi záchytné body pri cuvani na cvičisku
Veľa šťastia.

tinkakasubova
autor
3. aug 2022

@mariejenka ďakujem pekne tá radu

tinkakasubova
autor
3. aug 2022

@maruski99 áno ja viem ale neviem mám strašný strech ket viem že mam ísť na kužeľa jazda všetko v poho ale kužeľe katastrofa

miskasiska
3. aug 2022

Ja som bola na tom podobne, tak som si pridala ešte jazdy na kuželoch navyše, inštruktor mi to poriadne vysvetlil až som pochopila a dala som skúšky na 1x.

tinkakasubova
autor
3. aug 2022

@miskasiska asi aj ja to tak musím urobiť lebo fakt neviem žeci to dám alebo nie 🙁😕

ja_mama
3. aug 2022

To treba jedine nacvicit....tiez by som si na tvojom mieste zaplatila extra hodinku iba na cvicisku, musis to jednoducho dostat do hlavy/ruk a skoordinovat. Je to velmi dolezite, neviem si ani predstavit bez tychto zakladov parkovanie - v autoskole to poriesia "pomockami" a potom sa stava presne to, ze na parkovisku su vsetky auta doskrete lebo ludia nemaju vobec odhad a hups zrazu tam tie pomocne tycky nie su...

bimbambom
3. aug 2022

@tinkakasubova ja som týždeň pred skúškami stihla ešte 7 jázd ( vyšlo ma to 100€ lebo tu zadarmo , tam zadarmo ) , všetci mali nervy lebo po opatreniach nikto nestíhal . Som si to vybojovala . To isté radím aj tebe .
Inak naša autoškola mala normálne popis ako na kužeľky . Podľa návodu by si aj cirkusovú opicu naučila ako zaparkovať 🙂

mariejenka
3. aug 2022

@ja_mama 😂 to som povedala, inštruktorovi,ze v reálnom živote toto mat nebudem. Tiež sa usmial,a povedal. V realnom živote bude na parkovisku kopa iného, chodci bez pudu sebazachovy, také a onake miesta na parkovanie, kuzele na cvičisku spraviť treba,a ked budem mať vodičák v ruke, sadnúť do auta a trénovať, trénovať...ja som isla s ,vtedy frajerom na parkovisko pred Tesco a tam som si chodila s autom,uz som mala vodičák,a vyparkovala,nacuvala,potom predkom,potom pozdĺžne, len aby som nabrala cvik.

tyrkysova_kobyla
3. aug 2022

@tinkakasubova so mnou instruktor trenoval na cvicisku dovtedy, az kym som to nespravila na 100 % dobre a aj v casovom limite, tak verim tomu, ze aj ten tvoj bude ochotny

mimikarol
3. aug 2022

Na YouTube nájdeš o tom kopu videí, skús pozrieť. Mne inštruktor vysvetlil čo mám kedy vidieť v spetaku, koľko kedy ako zatocit volant....Úplne dopodrobna. A mala som aj veľa jázd navyše, cvičisko bol môj kríž

hlubik
3. aug 2022

@tinkakasubova ja ti poviem ako ja som to zrobila, kuzele a v nich sme mali palice. Robili sme kuzelky s autom čo budu na skuske. Cuvala som a pozerala kde asi bude palica mne to vychadzalo v strede okna. plny volant otocka a tak zas. Mne to vyslo

marca12
3. aug 2022

Ak ti idu jazdy dobre,tak trenuj s instruktorom to cvicisko. Normalne mu povedz,ze z toho mas strach a nejde ti to,nech sa tomu viacej povenujete. Kuzele su len o technike a cviceni a ked budes mat zvladnutu techniku,zvladnes to. Pozeraj si videonavody,to ti tiez nieco da a len naostro v terene trenovat.

ma77
3. aug 2022

Ja som robila vodičak pre 4rokmi ale na kužele nikdy nezabudnem nijak mi nešli nechapala som čo robit kde cuvat doteraz mam na to zle spomienky chodila som s mužom cvičit v nedelu poobede mali sme otvorene cvičisko v meste priplatila som si jazdy na cvičisku inštruktor ma navigoval ako pišu dievčata podla palic okien atd .aj tak som na1 skuškezvalila kužel ale na druhej som to dala ale z nervami v koncoch😉

tinkakasubova
autor
4. aug 2022

@mimikarol to aj môj 😔

tinkakasubova
autor
4. aug 2022

@ma77 tak to Ti verím aj ja som už z tich kužeľov totálne v koncoch proste sa sekně stres a už to ide všetko dole vodou niekdy až plač má chýti že prečo mi to nejde

acsa
5. aug 2022

@tinkakasubova ak ti to nevysvetlil poriadne inštruktor, tak skús ísť s iným inštruktorom....každá autoškola ich má viac. Píšem ti to z vlastnej skúsenosti.
A ak sa dá, dokup si ešte jazdu na cvičisku

acsa
5. aug 2022

@ma77 ja som vedela parkovať na cvičisku na jednotku....aj ma to bavilo....vodičák mám od novembra a predstav si ze dodnes neviem normálne zaparkovat medzi autá 🤣🤣🤣🤣

aleshka_supermama
5. aug 2022

@tinkakasubova ja ta úplne chápem pred týždňom som mala skúšky, mne toto video dosť pomohlo určite by som este dneska volala Inštruktorovi ze chceš navyše jazdy aby si tam nevolala budúci týždeň keď už budú mať plné termíny na jazdy.
U nas sa jazdy plánovali aj 2 týž dopredu.
Veľa šťastia a hlavne žiadny stres čistá hlava pri skúškach.

https://www.youtube.com/watch?v=2x--LB6eZ5Y
tinkakasubova
autor
5. aug 2022

@acsa áno dnes som si vybavila iného inštruktora

ma77
5. aug 2022

@acsa Tak to neviem ani ja ja len hladam na parkovisku take miesto kde nie je z jednej strany auto😉

alik1986
6. aug 2022

@tinkakasubova dobre ranko prajem.A co presne vam nejde ? Parkovanie medzi kuzelmi alebo cuvanie kolem kuzelou ?

kiki234
6. aug 2022

@tinkakasubova v prvom rade prec taketo reci, a hlavu hore. Sadni do auta a povedz si ved su to len kuzele a dam to.. Myslim si ze v tvojom pripade robi vela tvoja vlastna hlava a nie ruky

tinkakasubova
autor
6. aug 2022

@alik1986 dobrý večer mne nejde cúvanie okolo kužeľov

tinkakasubova
autor
6. aug 2022

@kiki234 áno ja viem veľa robí v mojem hlave 😕😔

impeter_
6. aug 2022

Zdravim, chcel by som niečo k tomu dodať, rozpíšem sa tu trošku.
Je to úplne ľahká vec, maš napr. 5 kužeľou pred tebou, a ideš z ľava napr. daj si odstup tak 1m ber to že to je chodec, a jak budeš trošku už za kužeľom tak davaj volant do prava kludne aj najviac jak to pojde, predstav si pohldat z hora, ides sikmo po medzi kuzele, preto ak spravis prvy kuzel davas velky odstup, a potom to spravis tak aj s dalsimi, radsej skor zatacaj ako neskor, pretože skôr volant vieš ešte rychlo otočiť podľa seba.
Keď som to spravil na prvý pokus ako 19 ročny date to aj vy, treba len popracovať s rukami, kludne aj rychlo oblapovat volant, aspon sa vam zlepši reakcia, kedy zatočiť. Za mňa všetko. A veľa šťastia s autoškolou.

alik1986
7. aug 2022

@tinkakasubova ked som si robil ja papiere na auto tak som mal same instruktorky ktore ma ucily cuvat medzi kuzelmi podla zrkatok.Vobec mi to neslo. Az na poslednej jazde som dostal chlapa a ten mi povedal ze ked zacnem cuvat tak mam otocit hlavu do zadu a tak cuvat.No neveril som ale islo mi to ako po masle a skusky som spravil na 1.Za to dievcata co mali len tie instruktorky to nespravily