Autoškola druhýkrát

14. jún 2024

Ahojte, v minulosti pred 10 rokmi som si robila autoškolu ale neúspešne, 3x som zlyhala na jazde, odvtedy som vôbec nesoferovala a úprimne Nemám pocit že by som neprežila bez auta, fungujem bežne bud pešo alebo MHD, žijem v meste. Teraz rozmýšľam že to skúsim znova kým som na MD a mám čas, viem že sa mi vodicak zíde, ale úprimne mám z toho veľký strach, ak by sa mi aj podarilo spravit vodičak, neplánujem auto a pravidelne jazdenie, vlastne skôr len ak by som to potrebovala v zamestnaní pripadne núdzové situácie kedy nemá kto šoférovať. Proste viem že po autoškole by som nejazdila ale cítim sa zle ze ten vodicak nemám a chcela by som ho, a je to taká moja citlivá struna. A teraz prosím názor, išli by ste do toho znova na mojom mieste?

kika12345k
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
koniarova
14. jún 2024

Úplne zbytočne si budeš ten vodičský robiť, keď nebudeš jazdiť.

gulka123
14. jún 2024

Keď na tom aute vlastne ani nechceš chodiť tak naco si ten vodičák robiť?…
To je akoby si teraz niekto urobil vysokú školu, ale nikde ten papier nevyužije…len kvôli tomu pocitu, že ten papier (ty vodičák) má… 😃

lalala94
14. jún 2024

Ak by si naozaj jazdila iba sem-tam, tak nie. Škoda času aj peňazí.

limoncino
14. jún 2024

Ak neplánujes jazdiť, načo Ti bude VP? Neodhovaram Ta, len za tým hľadám logiku

janka_266
14. jún 2024

išla by som to skúsiť zas, len za 10 rokov trochu zdražel vodičák, keď to odložíte, o 10 rokov to bude zas drahšie a je jednoduchšie si následne dať kondičné jazdy, keď bude treba ako si na rýchlo robiť vodičák.

gulka123
14. jún 2024

Ak ti už naozaj bude v nejakom prípade niekam ísť tak buď poprosíš niekoho z rodiny ak bude ochotný ti pomôcť alebo taxi… kopu ľudí existuje aj bez vodičáku a dostanú sa tam kde chcú či na svojom aute alebo peši, na taxi atd…

sun_shine_2020
14. jún 2024

Ahoj, ak nebudes jazdit nejako pravidelne, tak potom ked budes mat sadnut do auta po dlhsom case, tak dostanes strach a pride stres.

gulka123
14. jún 2024

A po ďalšie…čo všade zo svojho okolia počujem tak vodičák je samozrejme už drahší ALE testy sú ťažšie…keď si nespravila pred 10 rokmi čo to bolo úplne lacné a ľahké tak neviem no..ja by som do toho už nešla opäť …keď sa mi to 3x nepodarilo tak asi len kvôli niečomu no

gulka123
14. jún 2024

Prečo si inak 3x zlyhala na jazde?…cvičisko alebo v premávke?…

autor
14. jún 2024

@gulka123 Peniaze nie sú problém, resp. je to investícia do seba takze to neriesim, testy si robím už aj teraz takze viem o com píšete, aj predtým som nespravila 3x JAZDU, a ani neviem prečo.. viem len že raz mi policajt povedal že sa so mnou necíti bezpečne v aute ale isto som porobila nejake chyby takze bezdôvodne to nebolo .. Myslim že som vtedy bola moc mlada na vodicak aj keď všetci okolo išli na autoškolu išla som aj ja, ale presne ten pocit mi ostal rovnaký z toho, že necítila som že ja CHCEM LEBO CHCEM JAZDIŤ, proste preto,lebo to považujem za nutnosť len

barbora0308
14. jún 2024

Ja som sice vodicak horko tazko ziskala este v 18-tich, aj tak nesoferujem ☹️. 2x som zlyhala na jazde a 3x ma uz pustili...dodnes mam strach zo soferovania a jednoznacne to boli aj dovody mojho zlyhania. Jednoducho som v strese a absolutne mi nefunguju moje kognitivne zrucnosti 🥴 nie som schopna davat pozor naraz na premavku a pritom tocit volantom, dbat na smerovky, ci zaradit spravu rychlost...jedoducho ma chyta panika a koncim. Doteraz som fungovala bez soferovania uspesne, ale mam velke obavy, ako to bude ked bude nutne vozit dieta do skolky a nasledne sa dopravit do prace 🫤? Tiez velmi zvazujem, ze najprv skusim nejake terapie s odbornikom, aby sme prisli na pricinu toho bloku a nasledne si dam kondicne, stale som na soferovanie nezanevrela...je to vazne jedina vec, ktoru neviem ovplyvnit a strasne ma brzdi v zivote a teda dost ma to s prepacenim s*rie. 🤬😅

autor
14. jún 2024

@barbora0308 presne toto, ja keď si len predstavím že som v tej križovatke plnej aút tak mám z toho hrôzu, a to som pred 10 rokmi až tak nemala, teraz to mam ešte horšie, mozno mám aj nejake psychicke panické? problémy ale neriesim ich z odborníkom .. navyše sa ešte aj dosť snažím žiť ekologickejšie čo auta určite nie sú a mam s tým tak trochu “výhradu vo svedomí”… Proste ten vodicak potrebujem iba v nutných prípadoch

gulka123
14. jún 2024

Nepovažuj to za nutnosť…niektoré rodiny majú aj 5 aút pod bytovkami zaparkované a niektorí nemajú ani jedno…no neviem…ked ti povedal, že sa necíti bezpečne 😃 tak si musela asi nejaké chyby porobiť, ktoré si si ani sama neuvedomila…ja by som nechcela na takého vodiča naraziť, že nevie ani značky ani pravidlá, nevie ísť bez semaforov napr…ja by som osobne do toho už nešla…

autor
14. jún 2024

@gulka123 ja som všetko toto vedela, a viem to aj dodnes teoreticky, ale nevedela som to aplikovať s praxi, ten multitasking takisto, ale zase si myslim že teraz by sa to mohlo zmeniť keďže som staršia budem to brat aj inak ale o to väčšia zodpovednosť a strach

barborachors
14. jún 2024

určite si vyber dobru autoškolu, prejdi si recenzie a plat si aj jazdy navyse, parkovanie. Lebo bez toho budes len v strese a neurobis zas. Auto je sloboda. Mozes si potom kúpiť automat na rozjazdenie aby si sa nebala v premavke alebo skusaj potom kondicne s automatom a ked si uz budes istejsia, chod do manuálu.

autor
14. jún 2024

Lenže keď vidím že fakt skoro každý mladý 17rocny človek, si poviem či som ja horšia… a to viete akí su dnešní mladi ľudia…

barbora0308
14. jún 2024

Presne, tak, ja tiez ovladam vsetku teoriu, testy aj cuvanie som mala hned na prvu supu, dokonca ma este policajt chvalil, ako rychlo som zbuchala test na plny pocet. No a potom prislo na soferovanie a ja som ani nevedela, co robim... Skusala som sa teraz uz v dospelosti vratit k soferovaniu 2x a to mame automat, takze aspon o to lahsie, ale skoncilo to iba u mna placom, ze to neviem a som sprosta na to 🫤. Takze ja osobne musim prekonat najskor ten blok a az potom sa sustredit na soferovanie, inak to nepojde, kedze u mna sa ani rokmy nic nezmenilo, dokonca tym, ze som zodpovednejsia je to asi este horsie.

reanda
14. jún 2024

nie kazdy je schopny soferovat.. a nie sme preto o nic horsi od druhych 🙂 .. ja som si tiez robila vodicak len preto, lebo vsak to je bezna potreba v dnesnej dobe a bez vodicaku si ani robotu nenajdem, vsak to je obmedzenie ho nemat.. ale citila som to presne tak, ze ja soferovat nechcem, len 'musim', aby som teda nebola v niecom neschopna.. dopadlo to tak, ze sice som si ho spravila, jazda na prvy pokus (ten policajt asi zo mna vycitil, ze je jedno, ci mi ho da, aj tak ho nikdy nevyuziejm 😀) a presne tak to aj bolo.. za volant som si od tej doby (asi 15 rokov), sadla iba raz - ked sme s muzom zapadli do zaveja a ja som to nevedela vytlacit, tak musel ist tlacit on a ja za volant.. a to bolo vsetko 😀 .. uplne zbytocne ho mam.. a stale je to tak, ze vobec netuzim soferovat
a myslim, ze je to odo mna aj velmi zodpovedne, osobne by som nechcela stretat v premavke soferov, ako ja 😀

anajka266
15. jún 2024

Ak nezačneš hneď po vodičáku aktívne šoférovať, ťažko sa k tomu vracia. To,že si sadneš za volant len vo výnimočnom prípade,tomu never, keď máš problém odšoférovať s inštruktorom v aute v čase zácviku a "aktívnych jázd".
A to,že sa ti to zíde v zamestnaní? Nikoho nezaujíma,či máš VP, ale či si aktívny šofér.
Aj tu ako pri všetkom platí, všetko sa dá naučiť,no treba chcieť a mať rád,čo robíš. V tvojom prípade nechceš,bojíš sa, no je to tvoja citlivá struna a tvoja struna menejcennosti. Ak sa na to necítiš, kašli na to. Máš iné kvality. Koľko inteligentných ľudí existuje a VP nemajú.
Šoférovať by mali len ľudia s rozvahou,bez stresov,s dostatkom vedomostí a zdravým sebavedomím ohľadom riadenia MV. Aj situácia na cestách bu vyzerala inak.