Automapa a navigovanie

dana_l
23. dec 2015

Mate niekto doma muza, ktory absolutne, ale ozaj absolutne nevie citat mapu-autoatlas? vie sa dostat z miesta A na miesto B len s pomocou GPS? (teraz nemyslim tam kde sa vyzna ale ist kdesi kde este nebol alebo najst na internete a navigovat ako sa tam dostat) Vysvetlim situaciu. Isla som autom z miesta A do miesta B. Zvycajne som chodila jednou trasou. Rozhodla som sa ale vratit inou trasou. A zabludila som. Volala som muzovi - nachadzam sa tam a tam a potrebujem ist tam a tam. On nebol schopny na googli mape najst miesto kde som a kam mam ist.
Viete poradit tipy ako naucit citat mapy?

slnecnica174
23. dec 2015

@dana_l V dnesnej dobe nemas mobil s navigaciou? Mala by si po probleme😉

sisaka
23. dec 2015

@dana_l neviem, ci sme s mužom uz takí starí ale za mlada sme zažili navigáciu podľa normálnych máp, tak sme precestovali kus Európy, takze moj muž vie citat aj normálne mapy aj googlove ....a neuveríš ja mam dokonca este stále v aute automapu nášho mesta (pre istotu, ak mobil zdochne, kedze v mojom aute nemam navig. systém) A tip ako naučiť? To neporadím, tam fakt neviem, co konkrétne sa da nechapat na Google map, však to je to iste ako navigačný , miesto hovorenia odboč doľava, doprava je to tam napísane .....

peter445
23. dec 2015

Nabijacka na mobil v aute a mobilna gps aplikacia na ktoru netreba internet

dana_l
autor
23. dec 2015

@slnecnica174 nie, ja mam zvycajne mapu ale teraz som nevedela zohnat detailnu toho miesta kde pracujem (zacala som len teraz v pondelok). ja nechcem byt zavisla na gps a ked nie je signal alebo sa pokazi tak aby clovek sa nevedel pohnut z miesta 😝 😝 😝

dana_l
autor
23. dec 2015

@sisaka on povedal ze on nevie precitat mapu a navigovat ma. vzdy sa kvoli tomu v aute vadime ked ideme spolu. lebo ja soferujem a on mi ma povedat kde odbocit (toronto je predsa len velke mesto na zapamatanie si ako sa kde dostanem). a vzdy ja musim postat na strane aby som si pozrela na mape ako ist po urcity usek a potom znovu postat a pozriet mapu, lebo on sa orientuje len podla toho "co mu povie gps".

slnecnica174
24. dec 2015

@dana_l Vy ste ale komicka dvojica 🙂 Chyba je, ze nechces pouzivat vymozenosti dnesnej doby.

dana_l
autor
24. dec 2015

@slnecnica174 pre mna to nie je chyba. na tom pristroji predsa nestoji cely svet a bez neho sa aj tak da vsade dostat - len mat dobru mapu s podrobnymi udajmi

slnecnica174
24. dec 2015

@dana_l Samozrejme da sa aj s mapou v ruke, co by nie. My sme tak pred 25 rokmi precestovali celu Europu, ale na navigaciu v aute nedam dopustit k tej mi netreba ani prisediaci😉

dana_l
autor
24. dec 2015

@slnecnica174 ja zase nepotrebujem pocuvat automat ako a kde mam odbocit 😉 😀 radsej pouzivam vlastnu hlavu

cecil36
24. dec 2015

@dana_l tak si nastuduj cestu predtym kym sadnes za volant a mas po probleme... Ak si sofer ty, nik nie je povinny ta navigovat navyse nie kazdy ma take danosti, ze sa vie orientovat v mape a este k tomu aj rychlo, aby si nemusela zastat pri ceste. Ako sorry, toto su fakt starosti... 😝

samo_blaho
24. dec 2015

Ty zablúdiš a manžel je na vine? To poznám. Ale v dobrom! 😉 Šťastné a veselé 🙂

dana_l
autor
24. dec 2015

keby boli mapy podrobnejsie alebo to co som si vytlacila z pocitaca sa dalo citat - tak urcite budem mat po probleme.

slnecnica174
24. dec 2015

@dana_l Tak potom good luck a pekne Vianoce😉

sisaka
24. dec 2015

@dana_l tak tomu nerozumiem, preco si nechces ulahcit zivot. Ja som pred mesiacom rozvazala po meste tovar , co si kolegovia naobjednavali cez synov fund raising a teda tiez byvam vo velkomeste a neviem si predstavit, ze by som to rozviezla bez navigacneho, po tme a takmer vsetko nezname komunity aj s navigacnym mi to trvalo 2 hodiny. Kasli na muzove ne(znalosti) a nabuduce si Daj adresu do mobilu, niektore vymozenosti doby stoja za to 😉

vroni
25. dec 2015

ja sa tiez radsej orientujem podla mapy, ale v aute mam automaticky zapnitu navigaciu. Mapa je fajn, ale zapchy, uzatvorene ulice a podobne pochutiny ti veru neukaze. A co sa muza tyka - kym nebude chciet on sam, tak sa nenauci. Takze treba, aby chcel. Napriklad schovat darceky a dat na hladanie mapu 😉

dana_l
autor
25. dec 2015

@sisaka mobil mam len na telefonovanie, ziaden internet nechcem na nom.

@vroni ano, v meste je urcite lepsie sa orientovat s gps hlavne ak su uzatvorene ulice. ale pri zapche na dialnici to velmi nepomoze. raz tam stojis, tak tam stojis.

moj nazor je - ak ma dobru mapu tak sa dostanem vsade. tak hold, musim najst mapu ktora bude dosatatocne podrobna aj na tie mensie vedlajsie cesty.