Auto pre absolventku autoškoly

10. mar 2023

ahojte. ako už v nazve pišem, potrebujem radu. som čerstva absolventka autoškoly, čiže ešte sa nevyznam vo všetkom. mám vyhliadnute jedno auto, Hyundai i20 active (2017) 1.2, 62kW, benzin, najazdenych 155k km za 7800€, vybava slusna. ale, stk plati len do konca marca tohto roku. to je jedna z veci ktora ma odradza. viete, aby som cez stk prešla. nepoznam nikoho kto sa rozumie do aut, aby ho prezrel. kupili by ste auto ktoremu onedlho končí stk?
ďalšia vec, od ludi som počula, že taketo autička maju životnosť 150k km a potom to s nimi ide dolu vodou. čiže neviem.
ďalej, byvam na dedine, čiže do práce by som dochadzala a ešte nejaké výlety samozrejme, čiže rozmýšľam nad čímsi silnejším, samozrejme, auto by bolo staršie, ale nie nad 10 rokov. rozmýšľam aj, či kupiť diesel alebo benzin. zatial sa na nejaké extra dlhé trate nechystám, ale neviem čo bude o rok.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinmmartin
10. mar 2023

Cena je dobra ( daj si vyhladat auta s rovnakymi parametrami na www.mobile.de na pirovnanie)
Kto to predava? Problem je Vsak to ma stk na par dni. Posli ho na stk s tym ze ty to zaplatis a mas hned aj trochu auto kuknute a ked bude zle tak prides iba o stk poplatok

simonah73
10. mar 2023

@martinmmartin to tiez moze byt zradne ak pojde za susedom, ktory to robi za poplatok 😉 to bude mat akurat tak na dva roky.

aj ked je to v podstate druha stk, tak to je relativne nie velmi stare auto, ak malo len jedneho majitela, ze to nekupuje od nejakej firmy, kde sa na tom vsetci striedali, tak by mohlo byt v pohode.

kristiii
11. mar 2023

Mne príde divné, keďže ide relatívne o nové auto, prečo si predávajúci tu STK proste nespraví (aj keby si to mal premietnuť do predajnej ceny), ale predáva ho tesne pred jej skončením. Keby mu svieti v inzeráte STK do 3/2025, určite ho predá rýchlejšie. V tvojom prípade, keďže nemáš nikoho, kto by to auto s tebou pozrel, by som do toho bez STK nešla.

laila22
11. mar 2023

@zoro9836 STK nie je povinná zo zákona? Veď môžeš dostať pokutu, keď si ju neabsolvoval...

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
laila22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laila22
11. mar 2023

@zoro9836 úplne zrozumiteľne píšeš 👌

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
angel993
11. mar 2023

Sestra keď kupovala prvé auto, zaplatila si firmu aby jej ho išli pozrieť. Predávajúci vyzeral seriózne, ona bola spokojná s autom ale pre istotu poslala ešte odborníkov. A našli asi 2 veci, ktoré bolo treba opraviť v blízkej dobe. Predávajúci jej dal zľavu, a ona si to dala opraviť. Ak by ťa to zaujímalo opýtam sa jej aká presne firma to bola a koľko to stálo.

laila22
11. mar 2023

@zoro9836 jasné, práve si to predviedol.. 😆

palicka
11. mar 2023

Autorizované servisy ponúkajú za poplatok službu- pozrú ti auto. Dokonca pokial bolo servisované, aj kde a čo bolo menené. Ak ho servírovaní, bude tam aj či nebolo burane… za cenu do 50€ sa to myslím oplati