Auto pre 5-člennú rodinu s deťmi pod 6 rokov

11. jún 2024

Ahojte, viete mi poradiť auto pre 5 člennú rodinu s 3 detmi do 6rokov kde budú vzadu 3 plnohodnotne miesta na sedačky a ideálne aj isofix ?? Nechceme riešenie typu staršie dieťa do predu a pod. Ďakujem a prajem pekný deň 😊

tanuuulka
11. jún 2024

Ahoj, mame novy touran, je sedemmiestny, aby sme vedeli este niekoho odviezt. Vsetky tri deti sedia normalne v 2.rade sedadiel vedla seba. V pohode vopchas 3 autosedacky, priestoru je tam dost. Tiez su vsetky do 6r.

gas1201
11. jún 2024

aký máte budget na auto?
inak vo všeobecnosti pokiaľ auto má mať 3 plnohodnotné sedačky tak auto typu MPV/pickup

skeblicka777
11. jún 2024

@tanuuulka máte Isofix na všetkých troch sedadlách? Ja mám len na krajných sedadlách a v strede viem len pásom pripútať.
Autorka tiež odporúčam Touran, len treba zvážiť, že keď deti podrastu, či sa zmestia dozadu. Lebo podľa mňa na dlhé trasy sú tieto zadné sedadlá akurát pre mini ľudí, pre starších je to akurát na kratšie presuny.

pohodacka03
11. jún 2024

Vw touran. Seat alhambra(neviem ci aj stredne sedadlo ma isofix, ale zmestia sa 3 sedacky)

patka06
11. jún 2024

Určite 7 miestne, okrem vyššie odporúčaných napr. ešte Renault Espace

muskazlata90
11. jún 2024

Ahoj, Toyota Proace City Verso má vzadu 3 plnohodnotné sedačky aj s 3 Isofix.

autor
11. jún 2024

Ďakujem za odpovede 😊 presne tie autá sme aj pozerali, len tým že bývame v meste úplne že veľké auto 7miestne veľmi nechceme (parkovanie a celkovo doprava po meste ) ale je mi jasne se človek musí robiť kompromisy a nie si vyberať čo sa ku paci 😁

autor
11. jún 2024

@skeblicka777 ďakujem za info ohľadom sedenia vzadu pozrieme to - presne ako píšeš chceme plnohodnotne sedenie pre deti aj o 8- 10 rokov a keďže máme synov tak nepredpokladám útlych pubertiakov 😁

autor
11. jún 2024

@muskazlata90 a máš s ním aj skúsenosť ?? Ke to jedna z alternatív ktoré sme pozerali a keď sme videli tie ceny momentálne tak sme boli že wauu nejaké až moc lacné na nové auto

gas1201
11. jún 2024

keď bývate v meste, odporúčam posúvacie zadné dvere. typu alhambra prípadne napr taký peugeot rifter.
každopádne bez budgetu ťažko radiť. ja ti odporúčim kľudne aj mercedes v-class čo sme mali požičaný, len cenovo je to napríklad úplne inde ako taký touran. aj či chcete fungel nové alebo jazdené (rozumej pár-ročné) pretože takýchto rodinných MPV veľmi ubúda

skeblicka777
11. jún 2024

myslela v treťom rade, že sa zmestia skôr miniludia, v druhom sa normálne zmestia traja ľudia. Inak aj v treťom rade sedel 14rocny syn a sedadlo pred ním sa dalo posunúť dopredšie, keďže tam bola autosedačka. Mne sa v tomto páči Touran, že je celkom variabilný,. sedadlá v druhom rade sú všetky samostne a dajú sa posúvať.

skeblicka777
11. jún 2024

Aaa zaparkuješ rovnako so 7 miestnym ako malým autom 🤭. Toho by som sa bála najmenej, predtým som mala 7miestnu zafiru

denisa0504
11. jún 2024

My máme Seat Alhambra

aalt
11. jún 2024

7 miestny Touran je rovnaky ako 5 miestny, len ma 2 sedadla "v kufri". Takze odveziez aj o dvoch viac, ale das menej do kufra. V druhom rade su normalne samostatne sedacky, kde sa bezny dospely clovek odvezie celkom pohodlne. Aj sa daju kazda samostatne posuvat, sklapat. 3 autosedacky sa tam vojdu, ale urcite odskusat, teraz uz su niektore aj take siroke, ze mozno nemusia. My sme mali iba dve, ale vedla seba v strede a na kraji a v pohode.

autor
11. jún 2024

@gas1201 ešte sme si nedali presný budget len si robíme prehľad ale isto nie Mercedes 🙈 …ideálne do nejakých 40tisic keď bude niečo za menej a dobre tak super, keď troska viac zvážime ci nám to za ro stojí … kľudne aj jazdené ale niečo max do 4 rokov a isto nie auto čo ma najazdené 150tisic - my nevyužívame auto denne skôr na víkendy k babkam,víkendové výlety a sem tam dovca autom

autor
11. jún 2024

@gas1201 a tie posuvné dvere to isto chceme, to by som brala aj na menších autách pri autosedačkách a šírke parkovacích miest 😁

majuska161
11. jún 2024

Ford S max, my sme s ním boli veľmi spokojní

tanuuulka
11. jún 2024

@skeblicka777 najstarší už väčšinou sedí na podsedáku, ale sedí na boku. v strede a na druhej strane máme sedačky. normálne sa zmestia všetci traja so sedačkou. isofix je na všetkých 3 miestach.
autorka, touran sa dá kúpiť aj 5miestny, my sme si priplatili 7miestny, vlastne to bola naša požiadavka, aby bolo sedemmiestne, predtým sme mali freemont sedemmiestny a zvonka vyzeral obrovský (aj bol o polmetra dlhší ako touran), ale zvnútra tam nemáš toľko miesta ako v tourane. kupovali sme úplne nové auto, novšia generácia touranov, máme ho pár mesiacov, sme nadšení a vzadu je toho miesta dosť aj keď budú deti veľké.

muskazlata90
11. jún 2024

Áno, my ho máme doma asi rok a sme spokojní, len sme naň čakali asi 3/4 roka. Máme za cca 27 tisíc, akurát škoda, že sme si nedali automat. Je trochu pomalšie ako som zvyknutá, ale inak nemame výhrady. Samozrejme záleží, na aký štandard ste zvyknutí, keďže za cca 40k sa začínajú kupovať autá vo vyššej triede. Druhé auto máme Renault Clio pre porovnanie.

pusinka_1
11. jún 2024

ahoj. sme tiey 5clenna rodinka, aj mz sme kvoli tomu kupovali nove auto. mame skodu kodiaq. vyadu ma klasicke š miesta a v tretom rade sete dve siroke, teda ma 7 miest. uplne zadne sa daju vymontovat, jediny problem je, ze vzadu su miest anizsie, ted clovek s dlhsimi nohami to nema moc pohodlne, ale pre deti uplne ok

ladyangie
11. jún 2024

Ahoj, tiež sme riešili rovnakú situáciu a kúpili sme do wv Sharan, 7-miestny, má posuvné dvere a vstrednom rade 2 integrované sedačky pre deti

mamickalisticka
11. jún 2024

Renault kangoo maxi

lucik194
11. jún 2024

mali sme 7 miestny ford Galaxy, v strednom rade všetky miesta boli plnohodnotne velke. tri sedacky sa vzdy zmestili

autor
12. jún 2024

Ďakujem všetkým za rady určite to pozrieme 😊

autor
12. jún 2024

@muskazlata90 my práveže vôbec nie sme vôbec nároční na auto ale chceme mať deti vzadu a ideálne na isofixoch, aj kvoli bezpečnosti aj cez leto chodíme tripy pi Slovensku s okoli autom tak nech je to pohodlne pre všetkých 😊