Auto Kia - skúsenosti

bilotti
11. jan 2024

Ahojte, máte žienky niektorá autíčko KIA? Ako ste alebo vaši známy spokojní s touto značkou?
Ďakujem

katarinaba
11. jan 2024

Ja mam sportage, ma takmer 12 rokov a ja by som ju nevymenila. Ale mala som poruchu pred tristvrte rokom - pokazilo sa mi olejove cerpadlo a kedze na to nie je kontrolka, odpalilo mi kluku v motore. Takze vacsia suma na opravu. Inak isla a teraz opat ide ako hodinky.
Ale exmanzel mi chce kupit nove auto. Ak si to nerozmysli, kym mu nabehnu peniaze, moje nove auto bude opat sportage 🙂

madeincssr
11. jan 2024

@bilotti mame v praci prvu, kupovana ako rocne manazerske auto (Jahreswagen) po nejakom manazerikovi z KIA (bolo ako nove). Celkom solidne a zatial uplne bez problemov (mame ju necele tri roky, ma cca 60 tis.km). Este popozerajte Toyoty a sestersky Hyundai.

mmonika
11. jan 2024

@bilotti my mame Kiu ceed GT, a sme max spokojny .. tento rok bude to 5 rokov čo ju mame a šlape ako hodinky.. klop klop

tamvtme
11. jan 2024

Mam Kia ceed uz 4 roky a za mna super auto 🙂

vkatush
11. jan 2024

Kia Ceedka, nejakých 12 rokov tuším, veľká spokojnosť.

nwnw
11. jan 2024

@bilotti sportage 11r, 200 tis a bez poruchy.

tatisna
11. jan 2024

@bilotti ja mám Vengu s automatickou prev. super autíčko dobre parkovatelne,vnútri plno miesta aj vzadu v kufri. Predtým sme mali ceedku kombi,tiež bola super, raz nám odišlo svetlo po 7 rokoch...

zojkaaa
11. jan 2024

Sportage, 8r, 110tis nafta, vsetko 👌

marsmykkok
11. jan 2024

Starký mal Ceed 16 rokov a nabehal na nej dosť (taxikár) a menil len spotrebné veci, autíčko slúžilo. Kie sú fajn autá, spoľahlivé, jediné mínus trocha drahší servis, ale ja keby mám budget na to, Kiu určite kúpim, pomer cena a kvalita super.

simona92101
11. jan 2024

@bilotti mali sme 2 auta Kie ceed sw,velka spokojnost,dokopy nic sa za tie roky nemuselo opravovat,motoricky super.

bilotti
autor
11. jan 2024

Ďakujem veľmi pekne za všetky vaše názory 🙂

deniska2706
11. jan 2024

Môj ocino kúpil pred dvomi rokmi novú Proceedku a je maximálne spokojný 😊

manushka
11. jan 2024

Mame Ceed combi a spokojnosť veľká, a až tak, že syn si kúpil tiež Kiu Ceed 👍😉aj keď staršiu ale fiči stále dobre…

spanielka44
12. jan 2024

@bilotti pracujem v Kii ako šoférka ak chcds napis mi a poradim 🙂

bu1bu
12. jan 2024

Mam rok Kiu Stonic, som totálne nadšená a spokojná, to auto so mnou asi zostane 😂

suzy_dm
5. aug 2024

@bu1bu Ahoj, tiez rozmyslam nad automatom, modelovy rok 2025. Takze sa na tom jazdi dobre?

suzy_dm
5. aug 2024

@spanielka44 Ahoj, rozmyšľam nad kiou stonic, 2025. Odporucili by ste toto auticko?

spanielka44
5. aug 2024

@suzy_dm no je to take mestské auticko svokor ho ma a chváli si ho, ale keď potrebuje ist napr do stavebnín alebo drevo vyviezť na chatku alebo niečo take tak si berie našu Octaviu štvorkolku 😀 takze stonic si myslím že pre zenu po meste take akurát

bu1bu
5. aug 2024

@suzy_dm Mam Stonic 2022, som veľmi spokojná, predtým som mala iné malé mestské auto, ale nakoľko sme sa ako rodina rozrastli skúsila som Stonic a ja ho do mesta a okresky odporúčam, 2 deti a kufor a skladací kočík zbalim bez problémov. Je však pravda ze mame ešte jedno veľké auto a to využívame už keď ideme všetci, Stonic je proste len druhé auto v rodine a využívam ho len ja. Je to také malé zihadlo, dobre sa s ním parkuje a celkovo ja milujem jeho dizajn.

suzy_dm
6. aug 2024

@spanielka44 Prosim vas a mate tam manualnu klimu? Podtym neviem co si mam predstavit.

suzy_dm
6. aug 2024

@bu1bu Prosim vas a mate tam manualnu klimu? Podtym neviem co si mam predstavit

marsmykkok
6. aug 2024

@suzy_dm manuálna klíma je klíma že zapneš klímu a máš tam 4 stupne a volíš akú intenzitu chceš. A ak ti to chladí veľa alebo je chladno uberieš, nie ako automatická že nastavíš teplotu napríklad 20 stupňov a vychladí na 20 a potom prestane ísť a tak. Tu sa to reguluje manuálne.

madeincssr
6. aug 2024

@suzy_dm manualna klima u vacsiny vyrobcov aut znamena: ak chces klimatizovat (chladit), tak 1) zapnes (aktivujes) tlacidlom A/C (Air Conditioning) samotny kompresor klimatizacie (ako ked doma zopne chladnicka), 2) nastavis si intenzitu "fukania" chladeneho/odvlhceneho vzduchu do kabiny (stupen ventilatora napr. 1, 2, 3, 4), 3) nastavis si teplotu chladeneho vzduchu otocnym ovladacom teploty vzduchu do kabiny (modro/cervene oznacenie) - inymi slovami, ked na teba fuka prilis ladovy vzduch, trosicku ho "prihrejes" kurenim, aby mal dlhodobo prijemnu teplotu, 4) nastavis si smerovanie fukania vzduchu (celne sklo, horne vyduchy, dolne vyduchy/nohy...)
Automaticka klima ma riadiacu jednotku s displejom pozadovanej teploty a sama sa snazi nastavenu teplotu udrziavat nastavovanim vykonu kompresora ("chladnicky"), intenzity fukania aj automaticky resp. vodicom predvoleneho smeru, kam ma chladeny/odvlhcovany vzduch fukat.

suzy_dm
13. aug 2024

@bu1bu A môžem sa ešte opýtat, ako vysoké PZP a havarijnú platíte a v ktorej poisťovni? Ďakujem