Atrament na koberci

luna116
22. apr 2019

Ahojte, nejaké overené tipy na odstránenie vyliateho atramentu na koberci (celá fľaštička) - včera som ho vpila do vreckoviek, opakovane čistila prostriedkom na tepovanie spolu s kärcherom (vodník), drhla žlčovým mydlom a použila trochu Savo perex. Na pôvodne svetlobéžovom koberci je momentálne fľak farby béžovoružovej. Koberec je zničený, viem, že už treba iba nový. Ale moja otázka znie, neexistuje nejaký prípravkom priamo na atrament - niečo ako zmizík ale vo veľkom . ďakujem

lenkav18
22. apr 2019

Este mozes skusit cisty lieh alebo domacu palenku. No ked uz si skusala vsetko mozne asi to uplne neodstranis. :(

stefi_k
22. apr 2019

https://www.myaustria.sk/sk/podla-znaciek/dr-be...
Toto je suoer na atrament ale keď si tam dala savo mohlo to poškodiť povodnu farbu.

luna116
autor
23. apr 2019

@stefi_k Ten produkt vyzerá super, čos si mi poslala link, ale hneď v použití sa píše : "Nie je vhodný pre koberce, kožu. " Máš(te) to odskúšané aj na koberci? .. ja viem, popri Savu je to nič 😃 Ale pre istotu sa pýtam 🙂

darkdarka
23. apr 2019

Vyzmizikovat😁

luna116
autor
23. apr 2019

@darkdarka celú fľaštičku, no to asi nepôjde :D ale tiež som myslela, že nakúpiť kvantum zmizíkov a povyberať tie náplne v nich :D

darkdarka
24. apr 2019