Apoštolská cirkev. Je to sekta?

pink_lady
2. okt 2011

Stretla som velmi fajn cloveka - (nie ako kandidata na partnera 😀 len proste ako kandidat na kamarata 😉 ) - je velmi fajn, povedala by som ze cloveka ktory by sa tak zaujimal ako sa druhi citia, ako sa maju, co prezivaju som este nestretla 😕 Chodi do nejakej "cirkkvi" konkretne apostolskej...google mi moc nepovedal o nich - myslim skor o skusenosti s nimi, ci to nie je len takí ťah, to fajn spravanie, aby k sebe prilakali viac ludi? 😕 Mate niekto s nimi skusenosti? Ake? Budem vďačná ak sa podelíte. 😉 Schválne dávam tému ako "otázku" aby nevznikli prípadné konflikty 😉

mimkao
2. okt 2011

Ahoj, ja som chodila do apoštolskej cirkvi niekoľko rokov. A aj tu na koníku je veľa báb, čo tam chodia. Je to protestantská cirkev. Ja som prestala chodiť, kôli tomu, že sme dochádzali z ďaleka.
Podľa mňa ti nebude na škodu, keď sa s ním budeš kamarátiť. 🙂 A osobne si myslím, že ne teba nechce len "robiť dojem", ale že to, čo verí, aj žije. 🙂

zuzkalenka
5. okt 2011

ahoj ja som sa tiež stretávala s ľudmi s apoštolskej cirkvi a poviem ti boli uplne v pohode.
Síce mi dosť liezli na nervy tie ich svedectvá či čo to bolo ale po hudobnej stránke to bola paráda. Tak si myslím že ako kamoši by ste to mohli skúsiť.

rob2
27. júl 2012

pink_lady : Pre teba mám odpoveď na tvoju otázku .Asi pred 4 rokmi som sa stretol takisto s takými ľudmi ako ty .Odvtedy sa všetko zmenilo k horšiemu sú to milí ľudia pokiaľ ich nespoznáš naozaj akí sú .Dokonca som s nimi bol v zbore 1rok.Tam sa to začalo čistá Mágiaa.Ovládanie mozgov a psychiky na to sú experti...Jasne, že na začiatku si to nemožeš všimnúť,ale po čase keď tam budeš chodiť tak tam je základ mágie .ľudia tam odpadávajú a namýšlajú si hocijaké bludy a kto tam chodí chytí to každého a vtedy začína zmena ,ale aká? to treba zažiť! Veľa ľudí stamať odišlo pokiaľ mali rozum ,ale kto si nedá povedať tak niet rady s takými ...Tam hlavne ide o financie kto bude prispievať a preto ta mágia aby chytili ľudí a ovplivnili ich..aby mohli zbohatnúť na nich ..Samozrejme nie tí obyčajní ľudia ako napr:Ty keď tam pôjdeš máš dobré úmysli ,ale tí ktorí su tam dlho a vedia že ovplivnuju len tažško im to dokázať a jasne že sa nepriznajú ,ale ked tam chodia dlhšie tašško ich odradit od toho lebo mágia na nich posoby .Takže kto ma trošku rozum sám na to príde či skôr alebo neskôr...,ale sú takí čo nikdy na to Nepridu a bludia...takze je to čistá skusenost a nie len informácia z druhej ruky...Takže je to na vás kto tam chce íst nech ide ...kazdy sa rozhoduje sam

stifto
22. okt 2012

Ahoj volám sa Dušan. Do Apoštolskej cirkvi chodím dva a pol roka.Prešiel som vodným krstom aj krstom duchom svätým.To čo píše rob2 sú úplné nezmysly.Apoštolskej cirkvi nejde o počet v zbore,ale o počet spasených! Nikto nasilu nežiada financie je to ochota a presvedčenie každého veriaceho. Ja si myslím že rob2 sa díva na peniaze nie na Boha a spasenie.Škoda. 😀

jardoooo
23. feb 2013

Do Apoštolskej cirkvi chodím už niekoľko rokov. Je to jedna z mála normálnych cirkví, čo poznám.
Myslím tým, že tu mám dobrých priateľov a zároveň tu mám aj duchovné naplnenie.
Mám tu dobré vzťahy s ľuďmi a hlavne slovo Božie sa tu podáva také aké je.
Určite niektorých z Apoštolskej cirkvi až tak nemusím, ale to je normálna vec hocikde inde v rodine, v práci alebo v škole.
Celkovo som tu spokojný. A do nášho zboru prichádza stále dakto nový, či len pozrieť alebo aj pravidelne...

p247
24. mar 2013

Ahoj, ja som vyrastala v Apoštolskej cirkvi a ešte stále tam chodím, poznám kopu skvelých ľudí a tiež budujem svoj vzťah s Bohoom, tiež som pokrstená Duchom Svätým a aj vodným krstom, slúžim v takej cikrvi, mám osobný vzťah s Bohom a v prvom rade, Apoštolská cirkev je štátom uznávana cirkev, ktorá patrí pod Assemblies of God. Má vyše 60 miliónov členov celosvetovo je to protestantská cirkev. To ako sa človek správa nezáleží od cirkvi, ale od jeho charakteru. Viac info v internej pošte:D:D:D:D

llucia7
25. mar 2013

Poznam Apostolsku cirkev, nemusis sa vobec bat, urcite to nie je sekta, praveze si myslim, ze prave tam najdes vela skutocnych krestanov ... 🙂 ... pravdepodobne je ten kamarat mily, pretoze ako skutocny krestan miluje Boha a ludi , poznam viac ludi z apostolskej cirkvi a su to naozaj uprimne veriaci ludia s laskavym srdcom ...

lily09
27. mar 2013

do AC chodim zatial len na mladeze, pretoze som z "inej" cirkvi...su tam fajn ludia, a mna osobne ma to ovela viac pritiahlo k Bohu a ozivilo mi to moj duchovny zivot. Velmi sa mi paci to, ze sa tam velmi rozobera biblia, spolu s nejakym historickym vysvetlenim, a ze ti ludia skutocne ziju to , o com sa kaze, a ze to vedia praktizovat aj v beznom zivote a nehanbia sa za Krista. Sekta to nie je, je to charizmaticka cirkev. Napokon, spomen si co hovorili ludia o apostoloch v Pisme, ked boli nateseni z pritomnosti Ducha svateho ( Ze su opiti od vina ! ) Uprimne, tiez som bola spociatku z nich mimo, no ale napokon sa mi to zapacilo, ako to prezivaju. Ze vobec su taki ludia co vieru dokazu tak hlboko prezit... tak, je to na tebe, hlavne zi s Kristom a podla Krista, nech uz si kdekolvek 🙂 GBY ;)

terezka1947
27. mar 2013

hm,aj ked je statom uznavana,na svete ma 1000 000 stupencov,aj tak to nic nemeni na tom,ze ma "sektarske"tahy najma na mladych ludi a je tiez pravda,ze dokaze milotou a dobrotou a neskutocnou laaaskou vymyvat mladym hladaucim ludom mozog 😒 jej clenovia su naozaj k sebe veeelmi mili a rozdavaju vsade lasku....ALE...moj kamarat nedopadol dobre,skoncil na psychiatrii a este aj tam za nim chodievali a chceli ho UZDRAVIT 😢 prestahoval sa a po case sa dostal z roznych problemov....nechcem pisat podrobnosti a ani to dalej rozoberat....jednoducho,nech si kazdy skusi a urobi vlastny nazor....

ivv
27. mar 2013

budem mimo otazky.. nakolko nepoznam nikoho z tejto cirkvi.. ale zaujala ma jedna vec, ze tje tu kopa nasledovatelov, co sa skryvaju za novy nick.. ak su taki uprimni vo svojej viere, preco nepisu pod svojim povodnym nickom.. neverim, ze by sem na MK zavitalo dnes tolko muzov, ktori by sa hned vyjadrovali zrovna k tejto otazke.. 😉

zoner
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jecas
30. apr 2013

Ac som osobne navstevoval kde som aj prijal pana a je tomu uz 23r a verte nelutujem ani jeden den, tak odporucam POSTAV SA NA START A UKAZ BOHU SVOJE TRAPENIA.

antiapetauer
16. sep 2013

Lidi ... Apoštolská církev je nástroj, jak vaše peníze přemístit z vaší peněženky do peněženky církve. Ano, řeknou vám, že je to dobrovolné, ale každé 5. kázání je o tom, jak nesmíte okrádat Boha, jak Bůh nerad vidí lakomce apod. Pořád jen dej na to, dej na ono... Vaše chudoba = jejich nicnedělání a manipulace vaší mysli. Občas přijede nějaký hulákající americký trouba plný nadšení, plný prázdných příslibů, abyste byli nakopnuti vírou, ale zase jen prázdná slova a skutek utek. Kdo to neprohlédl, zůstane v kleštích této sekty až do úplného vyhoření.

Pamatujte, vždy jde jen o vaše peníze a za vaše peníze uvidíte nedělní představení, které je plné monotónní hudby s neustále se opakujícími texty, pak kázání nějakého člověka, který si něco přečetl z bible a teď o tom vroucně hovoří a předvádíá teatrální gesta. Nakonec zase peníze, které jsou s pokazem dobrovolnosti vlastně nepsanou povinností ... ano to, že to takto řeknou má jasný podtext. Dej ... a dál se nestarej. Důvěřuj, dělej pro církev ZADARMO ... vše stojí na manipulaci mysli a duchovní autoritě, ke které všichni vzhlíží, jeji nepravosti se promíjí ... , ale ona o Vás rozhoduje.

Už jsme těch lží a falešných příslibů měli dost. Žijeme spokojeně bez manipulací, bez toho, aby lidi bez vzdělání nám podsouvali co máme a nemáme dělat, bez toho, že máme ve svém volném čase pracovat zadarmo. Už jsme skoncovali se subvencováním lenochů ,kteří se ke korýtkům dostali tím, že se tam SAMI ZVOLILI.

DŮRAZNĚ VARUJEME PŘED TOUTO SEKTOU, registrovanou jako církev.

denka_
19. sep 2013

@antiapetauer Bol/a si niekedy vobec v AC ? ako citam tvoj prispevok tak sa mi to nezda. Nikto s nikym nemanipuluje a nejde tam vobec o peniaze.. Je to naozaj o dobrovolnosti a o davani mas napisane v Biblii. Co sa tyka hudby tak si bol/a asi niekde inde a nie v AC. Hudba v AC je ziva, nie je to kostolna hudba.. skus si pozriet napriklad na nete chvaly kapely Live BCC worship chapel, Treti den, Timothy a kopec inych. Vidim, ze si uplne mimo.. preto nema zmysel ti tu este nieco pisat..
Radsej si poriadne prestuduj co je sekta a ake ma znaky !!! A potom pis nieco o Apostolskej c.

@terezka1947 Terezka a vies presne preco skoncil na psychiatrii ??? Co ho tam konkretne z AC dostalo ??? napisat, ze moj kamarat nedopadol dobre,skoncil na psychiatrii a este aj tam za nim chodievali a chceli ho UZDRAVIT.. Je trosku ubohe.. Aspon vidis,ze ked mal nejake problemy (som presvedcena, ze nie kvoli AC a ludom z AC) mu ti ludia chceli naozaj pomoct.

Ziadna cirkev (nehovorim o sekte) nie je dokonala, pretoze sme len ludia, a vzdy bude nieco co nam bude vadit.
O co v skutocnosti ide, je predovsetkym naozajstny vztah s Bohom. A kto Ho ma, vidi veci inak a sprava sa inak..

mamka34
19. okt 2013

Ja som v AC bola raz, raz ešte návšteva v našom kostole a pozor. Registrovaní sú aj Svedkovia Jehovovi, Bahájske spoločenstvo a ďalšie pochybné zoskupenia. Absolútný súhlas s výstižným príspevkom od antiapetauer. Hlavne ide o peniaze a tie potrebujete a zarábate pre potreby svojho života a rodiny. Boh naše peniaze nepotrebuje a ak ich niekto v Jeho mene vyťahuje na nejasne zámery, tak pozor na to. Nechcete predsa vaše rodiny doviesť do závislosti od siekt.

mima4
19. okt 2013

@terezka1947
nechodim do tohto spolcoenstva ale jednoznacne nesuhlasim s tebou!!!
Prave vdaka takymto cirkvam ako apostolska cirkev, babtisti, cirkev bratska a pod..velmi vela mladych ludi spoznava Pana Jezisa, zacina s Nim intenzivne zit a odovzdava Mu svoje zivoty. Tieto cirkvi idu do vacsej hlbky vztahu s Panom, co podla mojho nazoru sa neda povedat napr. o katolickej cirkvi a dost castokrat aj o evanjelickej cirkvi, kde sme uceni maximalne k nabozenskemu zivotu, ale mnoho ludi nechape zakladnym biblickym veciam.
Apostolska cirkev urcite ma aj svoje chyby, ale ktora cirkev nema? 😉 Osobne poznam z tade vela ludi, ale ja ludi nedelim podla cirkvi... lebo je len jedna Cirkev a do tej patri clovek, ktory odovzdal zivot Jezisovi a to bez ohladu, ci bol pokrsteny a chodi do katolickeho spolocenstva, babtistickeho atd. Tam nerozhoduje, ci ty si katolicka, ci ja evanjelicka, ci niekto apostolak... tam rozhodje jedine, ci si rozhodnuta pre Krista.

@mamka34 peniaze ktore ja mam, mam len vdaka Bohu a nemam problem ich dat na cirkevne ucely..ci materialy na besiedku, ci podpora dietata na tabor a pod. No pokial clovek miluje peniaze, nedokaze ich davat... ma k nim vybudovanu citovu vazbu. Odporucam precitat si, ako zili prvi krestania a porovnat si to s dnesnou dobou ...dobou milovania majektov a penazi.

jozef_2
24. dec 2013

Ludia nebojite sa Boha toto pisat že je sekta živi vstah zbohom Ludia tak vam Poviem čas je blisko pride pan a on bude sudit ne vi s vi sudie ale boh jak pride

prozaik
4. jan 2014

vďaka Bohu, mohol som byť členom v apoštolskej cirkvi viac ako 10 rokov, mohol som tam osobne spoznať P.J.K., odporúčam každému kto sa chce stretnúť s Ježišom, super priatelia, a prečo tam dnes nie som, oženil som sa a presťahoval, dnes som tiež v evanjelikálnom spoločenstve. Acečkári nie je sekta, cirkev Kristova!

donino
17. jan 2014

Apoštolská cirkev je ešte v pohode aj keď ma to tam neláka chodiť pretože mentalita Slovenských kresťanov mi dosť vadí. Apoštolská cirkev je Kresťanská letničná protestantská cirkev ktorá je aj oficiálne registrovaná na Sk a pokiaľ viem bola registrovaná a tolerovaná už dávno počas komunistického režimu. AC sa podieľala aj na vydaní tzv. ekumenického prekladu Nového zákona spolu s Katolíckou a Evanjelickou cirkvou. Sú však aj iné kresťanské spoločenstvá ktoré fungujú ako kresťanské zbory alebo cirkvi aj keď oficiálne podľa našich zákonov nie sú registrované ako cirkvi. Komu vadí AC nech sa ide pozrieť napríklad do takého zboru ako je Slovo života int. a potom po nejakom čase môže zistiť čo je to duševná a asi aj duchovná manipulácia aj keď zo začiatku sa mu tam možno bude páčiť 😒

kokazm
3. feb 2014

Nepatrím k žiadnej cirkvy, bibliu si čítam sama, no a mám na to svoj názor. Ja mám kopec známych v rôznych protestantských cirkávch, ako cirkev bratská, jehovovi svedkovia, adventisti siedmeho dňa, dokonca mám bratranca evanjelika - ktorému pomohol evanjelický farár dostať sa na staré kolená z alkoholizmu a ukázal mu správnu cestu. Z kriminálnika sa stal úžasný človek, ďakujem za túto zmenu farárovi v Leopoldove....a viem posúdiť, že toto všetko sú vysoko veriaci ľudia, ktorý stále bádajú niečo v svätom písme a berú všetko vážne a nie ako frázu, riadia sa podľa každučkej vety. Môj názor na tieto protestantské cirkvy je veľmi pozitívny. Všetci veria v jedného Boha, no niekedy iný pohľad na konkrétnu vec ich rozdeľuje. Veľa urobil aj preklad svätého písma. Dôležité je bádať, vzdelávať sa, riadiť sa podľa knihy života. V žiadnom prípade tu nejde o peniaze. Mala som kamarátku Jehovovu svedkyňu a už ma tu ľudia pookydávali, že som dostala 300 tisíc korún, za to, že som vstúpila do cirkvy a každý člen mojej rodiny tiež. Do žiadnej cirkvy nepatrím, žiadne peniaze som nedostala, ani mi ich nik nenúkal. Tiež ich odo mňa nik nepýtal. Ich majetky dedia deti, nie cirkev. Cirkvy ich zanechávajú akurát možno takí, čo nemajú deti a rodinu. Mojí známy v prostestanských kresťanských zboroch nie sú zámožní, a predsa ich cirkev prijala. Príspevky sú dobrovoľné, takisto, ako aj v rímsko-katolíckom kostole sa dáva do zvončeka. Ja si priateľov nevyberám podľa toho, kto do akej cirkvy patrí, ale podľa toho, s kým sa cítim príjemne a môže to byť aj úplne niekto neveriaci.

marting123
13. feb 2014

chodim do apostolskej cirkvi a som rad ze som poznal jezisa som si istiy zesom na spravnej ceste lebo vbiblii sa pise ja som cesta pravda i zivot

sabinov

pokanie12345
27. apr 2014

Prosím modlite sa zamna si mislim že som slabý potrebojem modliby moje meno je rado

01fialka01
5. júl 2014

Preslo uz sice dost casu od zaciatku temy, ale neda mi sa nevyjadrit. Pochadzam z RKC, bola som ako babo pokrstena, 1.sv.prijmanie,birmovka,sobas v kostole...vsetko ako podla RKC ma byt. Zial, nikdy som Boha necitila. Nic mi nedavali nedelne omse. Potom som sa s niekym spoznala. Vobec ma nenutil ist do AC, ale ja sama som bola zvedava. A tak som sla. A poviem ti, NIKDY som nic podobne necitila. Boh bol tak blizko, ze som sa ho mohla doslova dotknut. Nikdy som v RKC nevidela tak milovat a chvalit Boha, ako v AC. Chodim tam uz 6 rokov a nikdy to lutovat nebudem. Nic protobiblicke sa tam nerobi, ako v RKC. Ziadne bozkanie soch, klananie sa nejakym zvyskom tela, nikdy sa nestalo, aby pytali peniaze, skor rozdavaju a pomahaju. Nikdy som nezazila, aby niekohi nutili. Rovnako mna nikto nenutil a nenutila som ani moje deti. Sami raz chceli ist kam ja kazdu nedelu a doslova sa mi pred ocami zmenili. Su mile, prijemne a bezproblemove. Tesia sa na nedelne bohosluzby. Zazila som tam toho vela. Zazracne uzdravenia (ja sama som dokaz tiez). Do nasho zboru chodia MuDr, Ing, atomovy fyzik, ako aj obycajny ludia, ci bezdomovci. Nikto nie je vyvysovany, ci ponizovany. A NIE je to sekta. Je to cirkev, ktora je znovuzrodena a nasleduje Pana, riadi sa Pismom a dodrzuje ho. Teda podaktory nie, ako v kazdej cirkvi. A co sa tyka nahanania ludi... Riadna hlupost. Vsetci sa mozu sami rozhodnut. Babatka v RKC sa rozhodnut nemozu. Pokrstia ich, ze vsade v Pisme sa pise: uverili a dali sa pokrstit. Nie naopak....a o sektaroch viem svoje, moj brat sa dal k jehovistom. A este len oni maju vsetko popletene... No je napisane VELA BUDE POVOLANYCH, NO MALO VYVOLENYCH. Ked chces, pozri si film o Lutherovi a pochipis, ze sa nemas coho bat. V AC sa da len a len ziskat...

sonakrivosudska
6. júl 2014

Aleluja! 🙂

bubinko1
5. okt 2014

Ahoj no appostolska cirkev ma poviem ti pravdu dostala do zufalstva...nakoniec som si ublizil tabletkami ktore som uzil...a este zeeprisla mojarodina pre mna...je to cirkev ktoru nikdy nebudem uznavat ...a tiez ma tam chceli uzdravovat...no pastori ti daju miesto uzdravenia psychicke problemy ktore po case zbadas na sebe....davaj si prosim pozor a som rad ze sa takto o to zaujmas...pekny den

koddy
14. nov 2014

Ahojte mam velmi velke skusenosti s AC moj manzel a jeho rodiny su v AC koli nim som si nemohla ani maleho pokrstit ani sa zosobasit v kostolea neustale od svokra pocuvam ze krestania a ine cirkvi su hlupe pri tom bol krestan a je pokrsteny.Vsetky problemi ktore mame mi dava za vinu len preto ze nie som veriaca ako ostatny.Davam radu ak sa zalubis tak radcej do muza alebo zeny ktora ma to iste vierovyznanie 😢

icunami
17. feb 2015

Preslo uz dost vela casu co si zalozila tuto otazku, len som zvedava ako si sa rozhodla.

monastyr
7. mar 2015

Jasne že je tzv. "apoštolská cirkev" sektou, a to dokonca špecificky a účelovo založenou a zameranou sektou, ktorá nachádza živnú pôdu medzi pomätencami a vymletými jedincami. Je to hlavne z dôvodu nízkej sebaúcty a sebadôvery obetí tejto sekty. A práve s tým ráta ideologicko-psychologická kampaň tejto sekty, zameraná na ovládnutie spomínaných jedincov.
Veľmi dôležité je okrem účelu vzniku tejto sekty, ktorým je rozklad vplyvu katolíckej cirkvi nielen na Slovensku ( nie som katolík ), ozrejmiť si odkiaľ sekta prichádza a kto a z akých zdrojov financuje túto sektu.
Ak si pozriete na domovskej webovej stránke tzv. vrcholných predstaviteľov tejto sekty, nemusíte už vôbec ďalej pátrať po tom, ako sa uvedené indivíduá dostali a prepracovali na svoje pozície a stačí len pohľad na tie ich pokrytecké ksichty a je vám jasné s kým máte dočinenia.
Táto sekta okrem svojich rozvrácačských aktivít neponúka už vôbec nič a jej jedinou prioritou je čo najširšie rozhodenie svojich sietí, v snahe uloviť čo najviac obetí.

deidy1
6. máj 2015

Síce je to starší príspevok ale nedá mi nezareagovať, v AC som pár krát bola ale NIKDY som nemala dobrý pocit, stále rozprávali to isté... Bohužiaľ po dlhej dobe moju veľmi blízku osobu tam dostali, búrila som sa proti tomu, trápila... Ten človek ma nechcel počúvať len ich, úplne sa zmenil, hádali sme sa kvôli tomu často, totálne mu vymyli mozog nechápala som to. Snažila som sa s ním rozprávať nedalo sa 😢 . Nakoniec som sa vzdala a verila, že odtiaľ odíde žiaľ nestalo sa tak :( je to ešte horšie už sa mení na nich, chcela by som mu pomôcť ale ako keď ma odmieta :( Bojím sa, že ho to zničí on je dosť labilný :( Vôbec neviem komu to mám povedať :( Nepáči sa mi to :( Mňa sa tam snažili stiahnuť skoro sa im to podarilo ale modlila som sa k Bohu tak sa im to nepodarilo, Boh ma ochránil. Ja len dúfam, že tam prestane chodiť ale počula som, že sa odtiaľ nedá vystúpiť jedine smrťou :( ale neviem či je to pravda, vie to niekto? Ďakujem a tiež by ma zaujímalo ako si sa rozhodla. Držím palce

nebesa2
3. jún 2015

Priatelia,som partnerom vizie,apoštolskej cirkvi v Nitre,prenajali sme si nove priestory kde pred nami,pôsobilo forum mladych.Chcel by som Vas pozvať na naše bohoslužby,ktore byvaju v nedelu o 10hod.,na Jašikovskej ulici,v objekte Mediahausu.My sme registrovana cirkev ,cirkev kresťanska,to znamena,že mame spoločne zakladne hodnoty a to je viera v trojjedineho Boha,Otca,Syna a Ducha Sväteho,samozrejme verime,že Pan Ježiš žil na zemi a obetoval svoj život za naše hriechy aby sme my,ktori verime v Pana Boha,mohli mať život večny v Nebeskom kralovstve.V našom zbore,Mozaika,vždy začiname chvalami a uctievanim Pana Boha.Mame hudobnu skupinu,profesionalnu aparaturu,zvukara,spevačky,vokalistky,piesne hrame v modernom štyle,potom si symbolicky pripominame večeru Panovu a na koniec nam pastor alebo pastorkyna,čita z evanjelia a na koniec,kto ma zaujem o osobnu modlitbu,tak naši pastory a pastorkyna su pripraveni sa za Vas modliť alebo za niekoho Vam blizkeho.Srdečne Vas pozyvam k nam do Mozaiky,je lepšie raz vidieť ako stokrat počuť,budte požehnani,prajem Vam skvely čas,s uctou,Robert.