Anglický automat zo slovenského čísla

8. aug 2022

Ahojte, volalo mi dnes slovenské číslo +421901969236 a ked som zdvihla ozval sa po anglicky hovoriaci automat, ze ide o hovor zo slovenského ministerstva ozbrojených síl lebo zaznamenali podozrivu aktivitu....dalej uz neviem lebo som sa zlakla a vypla to. Zaregistrovala som, ze boli dávnejšie falošné hovory z Microsoftu ale tam boli zivi ludia co volali, nezachytili ste niečo podobné? Je mi jasne, ze ide o podvod, len sa bojim ci mi to mohlo aj nieco strhnúť z paušálu? Ďakujem

bessie12
8. aug 2022

preto cudzie cisla nedviham. Pretoze vo vacsine pripadov sa jedna o podvod.

autor
8. aug 2022

@bessie12 Ani ja nezvyknem, ale darovala som na nete detské veci a pani mi mala volat lebo maly spal aby nezvonila. Tak som si automaticky myslela, ze to je ona ked slovenské číslo 🤦

bessie12
8. aug 2022

aha, takt o chapem. A nemas jej telefonne cislo ? Mozno by bolo lepsie, keby sa ozvala smskou.

natalusiiik
8. aug 2022

Ahoj, mne sa stalo pred chvíľou to iste len iné číslo, tiež som výplata no ja blbá som potom skúsila volať naspäť a bola tam obsadzovacia linka…

autor
8. aug 2022

@natalusiiik Tak hádam nám to žiadne poplatky z paušálu nevezme 🙏

autor
8. aug 2022

@bessie12 odteraz sa veru budem asi tak dohadovat na smsky 🤦

natalusiiik
8. aug 2022

A ja zhodou okolnosti organizujem akciu kde budú mať predvadzacku aj príslušníci PZ SR tak som si myslela že mi volali ohľadom toho preto som potom skúšala volať naspäť 🤦‍♀️🤷‍♀️

precsi
25. aug 2022

Mne volali z cisla 0915 363 203 vcera. Tak uz som blokla. Normalne , ked som na pc, hned overujem cisla na nete...