Alkohol v croissante

bulino1
22. nov 2016

Ahojte, akurat som cital clanok o tom, ze v Croissante od 7 days je aj alkohol. Dost ma to sokovalo, kedze niekedy to papa aj moja mala dcerka. To uz naozaj musime citat zlozenie vsetkeho co dame do ust?? 😖

Odkaz na clanok: http://zdravopedia.sk/clanky/zaujimavosti/alkoh...

sense
22. nov 2016

Odkedy mam fieta citam zlozenie a nie kvoli alkoholu...okrem toho akoze pecivo so zarukou polroka by som nekupila ani keby tam alkohol nebol ... Ved to musi byt sama chemia ked to tak dlho vydrxi

jankalukasova
22. nov 2016

ako sa píše v článku bolo to bezprostredne po konzumácií... vtedy nafúkaš aj z keksíku Mila alebo Margot. Za 5 minút z toho nie je nič... a odhadujem, že viac alkoholu príjmeme napr. v kvapkách proti kašľu.

zetorka
22. nov 2016

Hej tie mám najradšej 🙂))))

sense
22. nov 2016

Aj cokoladka milena obsahuje alkohol

matolka
22. nov 2016

Ja odpadnem. Dakujem za článok, tiež si pozorne prečitam zloženie, a ak je to tak , určite ho viac nekúpim ☹

jankalukasova
22. nov 2016

ešte dodám, že keď niečo vydrží v sáčku pol roka, tak to nejak konzervované byť musí... alkohol je tiež konzervačná látka... keď si človek prečíta celé to zloženie, tak ten alkohol je vlastne najmenej.. malému dieťaťu by som to určite nedávala.

sugarfree999
22. nov 2016

tieto trvanlivé pečivá majú v sebe toľko bordelu, že ten alkohol je v tom podľa mňa ten najmenší problém.

jasminet
22. nov 2016

ved tie croissanty su uplne nechutne, smrdia umelinou a aj tak chutia... alkohol v nich je snad to jedine pozitivum 😀 ale taky cerstvy teply cokoladovy priamo z pekarne... to je ine kafe 😵

stanulienkat
22. nov 2016

fuj, to by som decku nedala. Ja som na tom volakedfy ficala, no parkrat som to otvorila a bolo to plesnive-normalne take pavuciny-fuj. Je to velmi mastne pecivo a tym, ze je to tak hermeticky uzavrete, tak sa to asi spoti-zvlhne a vznikaju tam plesne. Odvtedy to nekupujem. No ten clanok nemusi byt pravdivy-aby z croisantu niekto nafukal-neviem.

liesik
22. nov 2016

Všetky proti. Ja nehovorím, že tie croissanty sú super, chutné a zdravé. Ale keď si niekto dá také niečo raz za čas tak myslím že mu to neublíži. 🙂

tetapetra
22. nov 2016

Alkohol obsahuje plnka. To vsak vyprcha. %je minimalne je na zvyraznenie chuti.

marusia12
22. nov 2016

Obsahuje len zbytkový alkohol, pretože ak viete, tak tepelnou úpravou alkohol vyprchá.... že? Zas zbytočná panika...

marusia12
22. nov 2016

@bulino1 mňa ani tak nešokoval ten alkohol ako to, že toto dávaš jesť dieťaťu....

tetasa
22. nov 2016

mña nesokovalo vobec ze davas dietatu aj sebe,kazdy nech je to co mu chuti,urcite dietatu neublizi na zdravi ,blbost,som unavena z tych matiek a ludi co to uz prehañaju tou zdravou stravou porovnavat obsahy kazdeho keksiku ,kazdej hovadiny...ja ked som bola mala tak som aj hlinu ,piesok,zubnupastu ,lady spinave cmulala,a tu sme vsetci surodenci zdravi bez ziadneho problemu so zaludkom ani jeden z nas ...fakt netreba to prehañat!!!

marusia12
22. nov 2016

@tetasa zlatinko, piesok vtedy neobsahol to, čo obsahuje teraz... laď by som už teraz neolizovala ani omylom.... takže je na mieste, ak sa kontroluje aspoň obsah potravín, lebo načo zbytočne do seba pchať blbosti... že? A či chceme alebo nie, v obyčajnej vode je toľko bordelu, antikoncepcie, kokainu a neviem čoho, že nejaký kus keksu s rumom neuškodí.

tetasa
22. nov 2016

@marusia12 vlastne si napisala to skoro to iste co ja,vsade je vela bordelu aj v obycajnej vode,by som sa asi zblaznila toho porovnavania obsahov vsetkych potravin,jest bordelu sa neubranis,hlavne zaujimave je ze ludia "bio"su co najviac vitaminov v prasku beru ,co je podla mña horsie ako spinave jablko zo stroma 😀

alaguema
22. nov 2016

@bulino1 ano, citam zlozenie veci, ktore kupujem. Ale toto by som nekupila ani bez toho alkoholu 🙂

tetapetra
22. nov 2016

@marusia12 tu uz len pridat slovo Amen 😉

alaguema
22. nov 2016

@tetasa keksíky a "hovadiny" stačí jednoducho nekupovať. Či musíme všetci? 😉 A hlina, piesok atď....áno, dostane sa dieťaťu do úst a nechytala som hysáky. Ale platiť peniaze za humus a odpad plný cukru, aditív a nekvalitných tukov? Prečo? Nie som idiot 😎 Radšej niečo doma upečiem.

tetasa
22. nov 2016

@alaguema hmm,nie vsetky mame cas na pecenie doma ,okrem toho nevidim nic zle natom zjest nejaky keksik alebo nieco kupene semtam.treba trochu najst tu strednu cestu a neprehañat to. 😎 takisto si nemyslim ze ti co kupuju su idioti 😉

marusia12
22. nov 2016

@tetasa ja si tiež myslím, že si ten keks treba rovno namáčať do rumu....

ervenka
22. nov 2016

Alkohol v croissante- strach a panika. vedeli ste,ze "nafukat" mozete napr. aj po marhulovom, cernicovom kompote? Bonus- marhulove jadra obsahuju kyanid. 😅

katarinamarkova
22. nov 2016

@bulino1 🙂 to je objav 🙂
pozor aj na ostatné sladkosti, keksy, sirupy od kašla, kvapky.........
áno ak niečo jem, chcem vedieť čo to je, z čoho to je a zloženie čítam vždy.
aj napriek tomu ten sladký rohlík raz za čas svojim deťom kúpim. ono tú kvapku toho alkoholu by zjedli aj v tom prezretom ovocí na záhrade.

tetasa
22. nov 2016

@marusia12 😀 😀 😀 😀 😀

bulino1
autor
23. nov 2016

Dakujem za odpovede. Ja to nekupujem casto, ale obcas ked ideme na dlhsiu cestu a zabudneme pribalit nieco na prehryznutie, tak na benzinke kupime tento "Croissant".

Viem ze tam toho alkoholo nie je vela, ale prekvapilo ma to.

alaguema
23. nov 2016

@tetasa každý nech robí, ako chce 🙂 Nemám čas je len výhovorka. Ale tvoja vec, mne osobne je to fakt jedno, či doma pečieš, alebo nie. A netvrdím, že si idiot, ale ja by som sa tak cítila, kedy som niekomu platila za jedlo, ktoré je nezdravé a nechutné. Chýba mi tam akákoľvek logika a zdravý rozum. Máš predstavu aká je výrobná cena takého "croissantu" a aká je cena pofidérnych náhrad za kvalitné suroviny, ktoré by tam teoreticky mali byť (ako napr. maslo, ktoré je v pôvodnom recepte nezastúpiteľné), ale tam nie sú? Netvrdím, že nikdy nekúpim sladkosť, ale radšej zaplatím viac za kvalitnú čokoládu, ako za nejakú napodobeninu croissantu z lacných surovín.

tetasa
23. nov 2016

@alaguema neber si to tak srdcu draha,myslim ze vobec si nepochopila moje odpovede,...netvrdis ze som idiot,ale tak napisala si ty o sebe ze nie si idiot,tym si dala naznacit tym ze ti co sem tam nieco nezdrave kupia su idioti a ja patrim medzi tych ludi takisto. 😉 Neplet sa do zivota inych ci piect alebo nie je vyhovorka,naucit sa viac respektovat zivot ostatnych kedze kazdy ma uplne inu situaciu vo svojej domacnosti,...niektori pracuju 12h,niektori nemaju deti a nemaju chut piect len pre seba,niektori dieta maju ale v zdravotnych podmienkach ze dieta vobec nemoze sladke ,nechapem preco by si matka nemohla dat keksik,..atd,....co je nezdrave v tomto zivote,...nikto na ten croissant urcite neumrie 😉

alaguema
23. nov 2016

@tetasa daj si čo chceš, aj svojim deťom daj čo chceš...mne nemusíš nič vysvetľovať.