Alkohol po záruke

5. apr 2024

Ahojte, sestra objavila na povale zásoby alkoholu, ktoré im zostali od svadby ( pred 16 rokmi), na ktoré zabudli. Je tam pomerne dosť fliaš - Borovička, Fernet, ovocné destiláty (kupované), ale aj viacero fliaš vín. Tie sú už ztmavnuté, preto sa chcem spýtať za ňu špeciálne na ne. Ja si myslím, že už nemôžu byť dobré, ona tvrdí že áno, je to klasická značka, nič superdrahé. Destilátom asi nebude nič. Máte niekto skúsenosť?

bublinka1426
5. apr 2024

tvrde prezije podla mna / teda palene, destilaty../
ale vino - no to neviem.

viestta
5. apr 2024

Destilaty ziskali na kvalite, vino skladovane na povale uz bude dobre akurat na polievanie rododendronov alebo cucoriedok, pekne im okysli podu prirodnymi kyselinami

aalt
5. apr 2024

Vina tazko povedat, "tvrde" nad 30% by malo byt OK. To vino aspon lezalo? Ak stalo tak, stuple budu davno presusene ... ved nech otvori a vyskusa, ale ak tam navyse bolo cez leto teplo ako na povalach zvykne, tak velmi mala sanca ...

vanilkovazmrzka
5. apr 2024

Vino sa moze pokazit, to ze rokmi zreje plati len par (nie vela) rokov a musi byt v specialnych podmienkach. Po 16 rokoch je uz urcite pokazene, obzvlast ked uz aj farba je zmenena 🙂

aalt
5. apr 2024

Farba sama o sebe nie je problem. Uz som pil biele vino, ktore ztmavlo a nic mu nebolo. Ale samozrejme nestalo 16 rokov na povale.

muchotrafka298
5. apr 2024

Vino sa moze pokazit aj za rok, pokial je zakalene alebo zmenilo farbu, tak jedine vyhodit. Alkohol,ktory ma dost percent, ten je v pohode. Zaruku maju len veci, ako su rozne likery, ovocne, vajecne, kde je "mliecna" zlozka.

januska12323
5. apr 2024

Víno vyliať a zvyšok treba ochutnať a podľa toho.

autor
5. apr 2024

Ďakujem všetkým 🙂.

majkakvet
5. apr 2024

Alkohol nikdy nie je po zaruke🙂

blumie
5. apr 2024

Vina pokial to nie su archivne rocniky, tak uz su davno zlomene. Co vina z beznych obchodov nie su a neodporuca sa ich skladovat. Zvysok bude ok. Prikladam nejaky clanok, snad pomoze.

autor
5. apr 2024

@blumie ďakujem ❤️

ekira1
6. apr 2024

Víno potrebuje stálu teplotu, to na povale nebola. Nech ochutná, ale pri umývadle, aby mala kam rýchlo vypľuť.