Alergia na stromy a trávu

lillystranska
13. apr 2018

Baby chlap má silnú alergiu na stromy a trávu. Musel ísť až k lekárke obvodnej čo nemôže dychat cez nos naňho úplne upchatý bojím sa že ak mu stiahne hrdlo bude horšie. Zodac mu už nepomáha ako mu mám pomôcť?

simsalabim
13. apr 2018

@lillystranska treba ist k alergologovi. K antihistaminikam treba v pripade silnej alergie pridat kortikoidy. Lokalne do nosa, aj na priedusky. Samozrejme, vyhybat sa pobytu von, dodrziavat rezim alergika. Doma pouzivame cisticku vzduchu - ked je fakt hrozne, aspon sa pri nej vyspime. Este ma napadlo, ze som si vsimla v Dr. Max kortikoidovy sprej do nosa, volne predajny s pouzitim 7 dni ( inak su na predpis). Tusim sa volal Flixonel. Ako prvu pomoc teraz pred vikendom mozete skusit. Ale urcite by som potom sla cestou alergologa. Predpise lieky, co v sezone adpon trochu ulavia a mozu sa dlhodobo. Otestuje ho ale az po pelivej sezone.

lillystranska
autor
13. apr 2018

@simsalabim berie injekcie ktoré mu pychaju v zime aby mal slabé príznaky okrem toho má kvapky do nosa a zodac. Alergologicka ho odbila že to prejde má byť vraj trpezlivy

simsalabim
13. apr 2018

@lillystranska tak to je nejaka divna alergologicka! Ja mam silnu alergiu - uzivam okrem antihistaminik sprej do nosa - kortikoidovy Flixonase a na priedusky tiez kortikoidy Avamys. Obycajne protialergicke kvapky do oci, a ked je fakt zle, tak kratkodobo tiez kortikoidne ( do oci ich odporucaju len kratko). Moje obe deti maju alergiu - mladsej staci tabletka, ale starsia ma podobne lieky ako ja - okrem priedusiek, tie sa zatial drzia. Ale dnom nocou jej ide v izbe cisticka.

Niektori lekari su hrozni... sla by som vo vasom pripade naspat a vyslovene jej povedala, co mi ma predpisat. Ak by nesuhlasila, smer novy lekar. Silna alergia velmi zneprijemnuje zivot, kto to nezazil, nevie. Ja mam alergiu od puberty, ale vzdy to bolo ok, dalo sa aj bez liekov. A potom prisiel zlom. Uz 6 rok mam naozaj silnu alergiu a aj s liekmi to je trapenie. Ale aspon ho zmiernia. U mna to bolo kazdym rokom horsie, az to prerastlo do astmy. V noci som sa budila na suchy, drazdivy kasel a dusila sa 2-3hodiny. Alergologicka ked mi urobila spirometriu, len zalomila rukami - plucna kapacita bola znizena na 60%.

cukricek4
13. apr 2018

treba asi zmenit alergologicku :/

pietrins
13. apr 2018

určite treba vyhľadať inú alergologickú ambulanciu. Tieto príznaky alergie sa dajú zmierniť aj inou liečbou ako antihistaminikami. Moja lekárka mi nasadila liečbu roztokmi (kvapkami), volá sa to Staloral. Je to síce zdlhavé liečenie - približne 5 rokov, celoročného užívania, ale výsledok sa dá na sebe poznať už po pár mesiacoch. Minulý rok som mala túto liečbu prerušenú, lebo mali nejaký problém s výrobou a dodávaním, ale minuloročné leto som prežila bez soplenia, dusenia a svrbenia v očiach 🙂 táto sezóna je už horšia, lenže Staloral nemôžem užívať kvôli miminku, takže buď kýchajúc vydržím, alebo pohľadáme vhodnú alternatívu liečby aj k tehotenstvu... Ale určite doporučujem informovať sa na tento spôsob liečby

eko22
13. apr 2018

No isto sa dá robiť aj niečo iné, vo svojom okolí mám kopec alergikov, aj moja sestra je od malička silná alergička ale vôbec nemá takéto silné príznaky

dr_janka
14. apr 2018

Ahojte. Ja len tocim hlavou, ze volnopredaj kortikoid Flixonel. To je zle, aby si ludia davali sami tuto liecbu, kupili v lekarni :( Ja sama beriem Dymistu. Je to sprej do nosa, dvojzlozkovy. Uz mi netreba nic ine, ani do oci kvapky. Pytajte si to. Vyskusajte Dymistu a uz si nic ine nikdy nedate...

sono2
16. apr 2019

@dr_janka si pozri zloženie tvojho lieku. Taktiež kortikosteroid, preto je tak super. Ako aj fixonel

dr_janka
6. jún 2019

@sono2 to ano, ale kortikoidy by mali byt pod dohladom lekara, nie volnopredaj !!!!

cicamica1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz