Akým lepom zalepím púzdro na mobil?

18. jún 2024

Potrebujem spojiť silikón a eko kožu. Pomohla by mi tepelnä pištoľ a silikónové lepidlo, alebo mi stačí nejaké iné lepidlo? Ak mi prilepíte aj link budem vďačná.

madeincssr
18. jún 2024

Mne sa na spoje, ktore musia zostat trvalo pruzne, osvedcil Chemopren - dostat vsade aj v "priemyselnych sekciach" obchodakov/malych samosiek. Ale silikon by bolo treba zdrsnit jemnym brusnym papierom a dobre odmastnit aspon technickym benzinom. Na lepeni Chemoprenom (a podobnymi chlorprenovymi lepidlami) je najdolezitejsie, po preciznom naneseni na obe lepene plochy, vydrzat celych tych 15 minut nechat to odvetrat (dat si stopky, takmer to celkom uschne) a az potom prilozit k sebe (uz sa s tym nebude dat pohnut) a dobre to vsade popritlacat, ak je moznost zatazit a nechat zopar hodin, resp. do druheho dna.

tanyan
18. jún 2024

Loctite Power Flex gél by bol pravdepodobne tiež vhodný.
https://www.mojepapiernictvo.sk/sekundove-lepid...

vanilkovazmrzka
18. jún 2024

Nebude lacnejsie kupit nove puzdro?

tanyan
18. jún 2024

Ja som minule vyrábala obal pre starší mobil a použila som obojstrannú lepiacu pásku. Mala som doma len hrubšiu, tak odporúčam tenšiu. 😉

autor
18. jún 2024

@vanilkovazmrzka asi ťažko. 20 € a 3 € je kus rozdiel nie?

zlomika
18. jún 2024

mne sa pokusal muz opravit takto kryt na mobil, ono to vyzeralo dobre, nebolo poznat, ale nevydrzalo to dlho a aj tak som musela kupovat novy 🤐

tanyan
18. jún 2024

Objednaj si z Ali za 3€ nové puzdro. Ja som sa uchýlila k tomu kroku len preto, lebo na môj prastarý mobil už ani na Ali nemajú obaly. 😀