Aký punc má 18 karátové zlato?

danielitka26
22. nov 2012

baby aky ma 18 karatove zlato punc ?

sisaha
22. nov 2012

@danielitka26 750 tusim

danielitka26
autor
22. nov 2012

@sisaha ono je zltsie od normal 14 karatoveho?

danielitka26
autor
22. nov 2012

aku ma hodnotu oproti 14karatovemu?

sisaha
22. nov 2012

@danielitka26 zalezi ake primesy su tam pouzite. ja mam 18 karatovy privesok a cast privesku je z klasickeho zlteho zlata a cast z cerveneho zlata.. urcite 18 karatove je drahšie ako 14, pretoze je čistejšie..

danielitka26
autor
22. nov 2012

@sisaha dakujem za info lebo moj kupil dnes retiazku z 18k zlata a este som sa s tym nestretla ma to punc 750 a 18K , ale malasom obavy lebo ju nekupova lv zlatnictve ale z ruky

sisaha
22. nov 2012

@danielitka26 tak uplnu istotu budes mat, az si to das prekontrolovat v zlatnictve ci ide naozaj o zlato. Podvodnici ak velmi chcu, tak ti aj punc vyrobia...

danielitka26
autor
22. nov 2012

@sisaha vsak prave to ....asi tak urobim vezmem mu ju zajtra robim do obeda len takzbehnem do nejakeho zlatnictva ....snad sa neodrbkal tenmoj...mrzelo by ma to

ichbinich
23. nov 2012

@danielitka26:
18 karatove zlato my punc bud "18 k" alebo "750". Navyse by malo mat aj punc zlatnika, ktory ho vyrobil. Aspon tu v Rakusku ale takyto punc mozu mat iba vyuceni a registrovani zlatnici.
750 znamena, ze z 1000 dielov konecnej zliatiny je 750 dielov cisteho zlata. Podla farby sa pridavaju ine kovy, zvycajne med a striebro, podla toho,a ku farbu ma vysledna zliatina mat.
18 karatove zlato je teda makksie a moze sa pri denno-dennom noseni viac obuchat a vidno v nom aj viac skrabancov.

585 je 14 karatove zlato, a 333 by sa zlato ani nemalo volat, lebo v celkovom produkte je iba 33,3% zlata 😝 Je to 9 karatove zlato.

V zlatnictve ti urcite vedia urobit test, su na to zostavy s roznymi chemikaliami. Zlatnik otrie to zlato o specialnu hmotu a potom kvapne istu chemikaliu na tu oborbatu vzorku. Samozrejme, ze neponori celu retiazku do "kralovskej vody" 😉 😀

ivett1
23. nov 2012

ja som mala prsteň s 18 karátového zlata a bol viac do červena oproti ostatným "čačkám zo žltého kovu"😀 a mal punc a ešte nejakú značku ... len som ho prestala nosiť, lebo sa mi zdalo, že je príliš "doškriabaný" a ošúchaný ... dostala som ho od tety a tá hovorila, že si ho kúpila v Rusku, keď mala nejakých 30 rokov (teraz má už vyše 70) 😀

123bob123
23. nov 2012

Ahojte. Cislo 750 nie je punc! Je to rydzostne cislo. Punce su obrazky.Mozu byt rozne,napr. 14K zlato,cize rydzostne cislo 585 ma najcastejsi punc taku labut.Tych puncov je vela. Samozrejme je vela zlata aj bez puncu,len s tym rydzostným cislom,ale od ruky by som urcite zlato nekupila,a uz vobec nie bez puncu.Pretoze rydzostne cislo vyrazi "hocikto"a s puncom je to kus tazsie.Viem o čom hovorím,pred MD som robila v záložni a videla som tlľko falzifikátov že až...🙂 🙂 tak baby pozor na to... 🙂

salay123
26. nov 2014

chcem sa opitat ci je zlato ked je tam punc 875 a je tam vedla toho hviezda 😉

solnadzlato
8. júl 2015

nazdare,potrbujem sa dozvediet pravdu o pravosti mojej retiazky.na zapinani je len 750 italy.a nic viac.o aky kov ide...?