Aký notebook odporúčate?

2. júl 2024

ahojte, mam v plane si zaobstarat novy notebook.. nie som narocna a chcela by som len aby utiahol vsetko co ma.. administrativa do prace, pozeranie filmov, zahrat si nieco atd. a aby mi po pol roku nevyskakoval nedostok uloziska.. vedeli by sme mi poradit do akej znacky ist po pripade konkretny model?🙂 dakujem vopred za kazdu reakciu a radu🙌🫶

barbora0308
2. júl 2024

Lenovo a nieco z rady Think, teda Thinkpady 👍 podla preferencii.

ssimusska
2. júl 2024

Určite doporučujem Lenovo Thinkad a tam sa zamerať na to, na čo ho budeš používať

hiro
2. júl 2024

Vsetko ok, to utiahne hociaky aj za bagatel - len v tomto je tajomstvo "zahrat si nieco atd" 🙂 To nieco moze byt nejaka webova hra ale moze to byt aj Cyberpunk kde budes potrebovat NB za 2-3 tisic.
@barbora0308 Ano, tie su obstojne, odporucam ThinkPad Txx. Mal som firemny ThinkPad E a zhorel mi...

hiro
2. júl 2024

(a ked chces usetrit tak si pozri tu:
https://www.furbify.sk/repasovane-notebooky/pou...[101]=744&fa[384]=5185,5186,5187&fa[142]=1358,1359

barbora0308
2. júl 2024

@hiro Pracovala som par rokov na obchodnom oddeleni pre zlateho partnera Lenova a teda zacala som na reklamacnom oddeleni pre Think seriu, tie NTB-ky boli fakt aj z tohto pohladu pecka. Nasledne bola radost ponukat a predavat taku kvalitu, naozaj vela spokojnych zakanikov a velkych klientov. Mala som nasledne aj ine firemne NTB resp. skusenost s inymi znackami, ale na Thinky (hlavne T seria) nedam dopustit 😁.

hiro
2. júl 2024

@barbora0308 To ano 🙂 Ale ako som v novej praci tak som sa asi stal fanusikom HP. Dali HP ZBook Fury 16 G10 (64GB pamat, 0,5+2TB disk, RTX 2000 Ada grafika, i7-13850HX) a teda to je iny stroj 🙂 Kym som ho nemal v ruke ani som nevedel ze sa nieco take vyraba.

barbora0308
2. júl 2024

@hiro Anoo, ZBook bol aj moj posledny pracovny NTB, sice len kratko, kedze mi vymienali stary model za tento novy a ja som ostala tehotna doma na PN 🥴, takze som si ho dlho neuzila...a teda to nebola taka premakana verzia, ako ta tvoja 😁. Bol to ale naozaj super NTB, ale ja som nejako zaujata na tie Thinky...mne sa okrem vsetkeho strasne pacia aj dizajnovo, pekna matna cierna 😅🫣.

hiro
3. júl 2024

@barbora0308 ThinkPady fakt vyzerajú dobre. Seriózne, byteľne. Tento HP čo mám je jedna veľká tehla, ťažký ako fras. Na plný výkon minie baterku za 20 minút, v šetriacom režime 2h, má zdroj 200W čo sám váži ako malý notebook. Ale Bang Olufsen repráky, 4x miesto na pamäť, 4x disk, raytacing grafika a 28 jadier 😁

martas77
8. júl 2024

@hiro
ahoj, prosím ťa aj vieš zo stránky furbify.sk odporučiť nejaký konkrétny HP do ktorého by si išiel? (študent strednej školy-prvák na gympli)
Ak náhodou áno, tak ďakujem pekne za tvoj čas 🙂

fido69
8. júl 2024

@hiro Super komfiguracia, ale otazne je či to má ako notebook zmysel. Nebol by lepší klasický počítač a súbory na cloude? A potom ti na cesty postačuje aj nejaký netbook. 🤔

hiro
8. júl 2024

@fido69 Uz pred rokmi firmy prestali kupovat stolne PC - takto mozes robit v praci, zobrat domov a robit home office... Subory su v cloude ale teraz co robim tak vyvojove prostredie so spustenou aplikaciou berie minimum 48GB, chce to kedytedy realtime graficky rendering a aj s tolkymi procesormi to cas od casu rozfuci ventilatory naplno.

hiro
8. júl 2024

@martas77 Tam ich je kopa... len nie su herne, su to kancelarske - na pracu.
Vyfiltruj si podla velkosti - kolko palcov, zo 16GB pamati, Silver - to su tak menej opotrebovane, napriklad tieto dva (vacsi, mensi 13"):
https://www.furbify.sk/notebook-hp-elitebook-85...
https://www.furbify.sk/notebook-hp-elitebook-x3...

martas77
8. júl 2024

ďakujem za tip 🙂

fido69
8. júl 2024

Ja by som doporučoval čím väčší display, tým lepšie. Takže pre pracu alebo zábavu 17" display. 😉

martas77
10. júl 2024

@hiro
diky 🙂, zoberiem nakoniec z furbify.sk...ešte nie som úplne rozhodnutá že ktorý, ale teda skúsim, dúfam že budem spokojná a využijem aj do budúcna...

fido69
10. júl 2024

@martas77 skus si pozrieť este tento laptop. Dobrý pomer cena výkon a bude úplne nový. Display 16"
https://m.alza.sk/lenovo-ideapad-slim-3-16iah8-...