Aký máte názor na ženský futbal?

tanculka5
12. jan 2023

Ahojte. Aký máte názor na ženský futbal? Dcéra má futbal veľmi rada,takmer každý deň trénuje a ide jej to. Problém je, ale v škole.Na telocviku sú rozdelení na chlapcov a dievčatá, ale sú v jednej telocvični. Takže zatiaľ čo baby majú gymnastiku, chlapci hrajú futbal. A teda dcéra gymnastiku moc nemusí radšej by hrala ten futbal. Dnes sa vraj o tom bavila so spolužiakmi a každý si vraj mysli že baby a futbal dokopy nejde. Robia si z nej žarty a pod. Keď chce hrať futbal s chalanmi nemôže, lebo vraj futbal nie je pre baby. A pritom sme v 21.prvom storočí a ženy futbal normálne hrajú. Aj dcéra hrá za našu dedinu, len teraz v zime nehrajú.Máte podobné skúsenosti?

viestta
12. jan 2023

Ano, zadubencov, ktori sa zabudli v devatnastom storoci je celkom dosta a v tom 19. storoci vychovavaju aj svoje deti.

mirkava
12. jan 2023

@tanculka5 treba ju podporovať v tom, čo ju baví a v čom je dobrá.

monillia
12. jan 2023

Hra v dievcenskom teame? Krsniatko 14 r tiež zbožňuje futbal, hra ho veľmi dobre, tiež hrá dedinsku ligu v zmiesanom družstve. Nikto sa jej za to nikdy nesmial

doriiis
12. jan 2023

A učiteľ je tam načo? Či aj učiteľ je zadubeny? Ja som hrávala tiež futbal a úplne bežné hrajú futbal baby

tanculka5
autor
12. jan 2023

@monillia Nie, nie naša dedina nemá dievčenský klub hrá s chlapcami. Tam sa jej tiež zo začiatku smiali,ale zase nie až tak ako v škole

denissi
12. jan 2023

@tanculka5 To naozaj ju za to odsudzujú? som prekvapená... aj moja 14 ročná dcéra hrá futbal ale teda s dievčatami ( začínala s chlapcami v 5 rokoch keďže v našom meste vtedy ešte nebol dievčenský futbal )a nikdy ju za to chalani neodsudzovali, ba skôr naopak ,ona s nimi vždy super vychádzala a berú ju do partie veľmi radi. Asi je to o kolektíve , luďoch......držím dcérke palce

denissi
12. jan 2023

@tanculka5 a ešte ma napadlo, možno preto sú chlapci takí, že vidia v nej konkurenciu 😉

believe3589
12. jan 2023

@tanculka5 musím povedať, že som prekvapená z tejto otázky. Brala som to ako samozrejmosť. Aj u nás hrajú futbal dievčatá. V tejto dobe to takto rozdeľovať? Divné. Určite ju treba podporovať v tom čo ju baví a čo chce robiť.

babymama23
12. jan 2023

Ja som bola kedysi futbalistka. Sú rôzne ženské futbalové kluby. Sama som hrala regionalnu ligu za Petržálku. Dokonca za školu sme hrávali ženský futbal a chodili sme na majstrovstvá Slovenska. Zo svojej skúsenosti možem povedať že sú to krásne zážitky s detstva. Treba ju čo najviac podporovať ba dokonca by som apelovala na dedinu ak by bolo viac dievčat hrajúcich futbal v dedine aby založili dievčenský futbalový klub

tanculka5
autor
12. jan 2023

@believe3589 Aj ja som to brala ako samozrejmosť. Ale ako vidím stále sú takí, ktorí ženy diskriminujú

mayami
12. jan 2023

@tanculka5 ach jaj, nemyslela som, že v tomto sme ešte v dobe ľadovej. Ako decko som futbal milovala a hrávala bohužiaľ len nesúťažne, túžila som hrať, ale predsudky boli veľké, myslela som, že to už pominulo. Nech má aspoň od teba podporu. Učiteľ by tiež mohol na to prihliadať, čo ju baví

lunademonica
12. jan 2023

@tanculka5 chlapci sa boja ze ich porazi :D

jankalukasova
12. jan 2023

Aby som bola úprimná.. futbal sa mi nepáči vôbec (ani mužský...), mám voči nemu veľké predsudky. Ale je úplne choré aby boli dievčatá z bežného športu takto vyčleňované. Aj to delenie telesnej na chlapcov a dievčatá je také zastaralé až socíkovské. Ešte aby im nariadili modré a červené trenky.

bloger
12. jan 2023

Normálne to môžu hrať aj ženy. Je to pre každého bez rozdielu.

moncacina
12. jan 2023

@tanculka5 len ju podporuj. Ja som tiež hrala futbal v zmiesanom družstve pokiaľ to bolo možné. Potom nebol nikde na blízku dievčenský futbal tak som sa vyskolila na rozhodcu. A ďalších 15 rokov som rozhodovala mužský futbal🙂 ale zadubencov nájdeš všade. Treba sa ísť za svojím snom.

januska12323
12. jan 2023

Ako môžu byť na hodine rozdelený na dva rôzne športy? Osnovy sú rovnaké pre chlapcov a dievčatá pokiaľ viem.

tanculka5
autor
12. jan 2023

@januska12323 Tak to neviem.... Ale nikdy nerobia to isté

annm81
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
annm81
12. jan 2023

@tanculka5 Ja som pred 20 rokmi hrala v dievčenskom tíme. Na telesnej bežne s chlapcami (nebola som tam jediné dievča). Aj po škole alebo počas voľných hodín, ak bola nejaká telocvična voľná, tak nám učitelia dovolili isť si zahrať aj mimo hodín telesnej. Nikto sa mi nikdy nesmial, chalani mi bežne zazvonili, že či si s nimi nejdem von zakopať. Dokonca náš školský tím chodili povzbudzovať na zápasy.

Sú tie žarty niečo vážne, alebo len nejaké prekáračky? Chlapci jednoducho mávajú drsnejší humor. Vie dcéra zhodnotiť, či je to ponižujúci výsmech, alebo len bežné žarty, aké si chlapci vymieňajú aj medzi sebou? Chlapci často veľmi rešpektujú dievčatá, ktoré sa neboja byť drzé ("no a čo že som dievča, snáď sa len nebojíš, že ťa porazím") a ktoré si vedia spraviť srandu aj samé zo seba, ak sa im niečo nepodarí.

kristinapetronela
12. jan 2023

Tiež dcéru nikde neberú na zápasy lebo je DIEVČA 🤦

katulienocka999
12. jan 2023

@tanculka5 neskúšala si zájsť za učiteľkou telocviku? Alebo rovno za riaditeľom školy či zaspali dobu 🤦‍♀️ bezne hrajú teraz dievčatá futbal, ved sú aj majstrovstvá a kadečo už.. kamarátka tiež hrala dokonca na slovenský výber, teraz trénuje deti a dorast pre jeden klub

teleskop
12. jan 2023

@tanculka5 odpovedam na nadpis, myslim si ze tam chodia dievcata a zeny ktore potreuju zufalo zaujat a snazit sa stat chlapcami aby vynikli v mozskom svete e lepsie ho chapali, tolko moja prakticka skusenosti s tymito devami

deti95060810
12. jan 2023

aj v telke býva dievčenský futbal - ženský... nie, nepozerávame - hneď prepíname. 🙂
je to zlé ak nepozeráme????

gab
12. jan 2023

@tanculka5 syn hra futbal a uplne v pohode hraju s nimi dievcata a mnohe su olepsie brankarky ako chalani. Ked chytila dve 11, ako ju chalani potlapkali po pleciach 😉. Je super v dnesnej dobe, ze maju pohyb a kolektivny sport, ktory uci velmi vela.

spadnutaslivka
12. jan 2023

ja som očividne mala šťastie, mne sa za futbal nesmiali a to je dobrých 20 rokov dozadu. Keď ju to baví a chce hrať, nech hrá. Vždy sa nájde niekto, čo sa jej bude chcieť za niečo smiať. Keby to nebol futbal, našli by si niečo iné. Čím skôr to pochopí, tým lepšie pre ňu. Vždy bude niekto, kto si potrebuje dvíhať ego na druhých.

annm81
12. jan 2023

@teleskop No a čo dievčatá, ktorých hobby je typicky ženské? Napr. make-up a nakupovanie? Za tým nie je zúfalá snaha zaujať? Ja si nemyslím, že každá žena je zúfalá a zúfalo túži po pozornosti. Niektoré jednoducho majú rady pohyb, tak chodia na šport alebo tanec, ďalšie majú rady umenie, tak chodia na výtvarnú alebo spev. Len preto, že ich to baví.

teleskop
12. jan 2023

@annm81 mas pravo na svoj nazor, a ja na svoj 🙂

ava11
12. jan 2023

Dcéra tretiačka futbal miluje a od prvého ročníka aj chodí v škole na futbalový krúžok - je tam jediné dievča a cca 40 chlapcov.
Aj v družine nerobí iné, len behá s chalanmi za loptou. Ostatné dievčatká sa hrajú na preliezkach alebo kecajú na lavičke a ju beriem vždy spotenú špinavú z fut.ihriska 😂
Ale u nás sa jej nikto neposmieva ani ju nevylučujú, práve naopak, má “vysoké postavenie” medzi chlapcami.

denissi
12. jan 2023

@ava11 presne ako moja dcera 🙂👍

zorkahorka
12. jan 2023

Moj syn chodi na futbal a spolu s nim aj baby. Hravaju spolocne zapasy, dokonca su druhi v tabulke.