Aký máte názor na to, že sa už nenosia rúška?

15. máj 2022

Dobrý deň. Aký máte názor na to že už sa nemusia nosiť rúška? Je podľa vás bezpečné ísť napríklad do supermarketu medzi stovkami ľudí bez rúška? Ja rúško stále nosím...do obchodu, na poštu...na tých par minút vydržím.

mirka17
15. máj 2022

Konečne, vyhral zdravy rozum. Nasledky ako vidim budu trvať ešte dlho.

katkatonkova
15. máj 2022

Chodila som bez rúška a aj stále chodím....pre mňa sa nič nezmenilo....ani koronu sme nemali....

mondolina
15. máj 2022

je to na Tebe, ja na tom nevidím nič zlé.

janka_266
15. máj 2022

Doteraz bol problém, že sa musia nosiť, teraz je problém, že sa nemusia nosiť 🤣prestala som ho nosiť, keď povedali, že nemusíme, ale zas ja som chodila na miesta, kde boli povinne, tak raz za 2 týždne. A na začiatku to bolo divne, ale som si povedala, že keď to nechytil môj syn, ktorý chodil celu pandemiu bez Ruska s nami do obchodu, prečo by som mala zrazu ja? 😃 a zatiaľ pohoda

abbey1
15. máj 2022

Ja sa cítim bezpečne bez rúška, cítila som sa tak i počas pandémie. Kto chce, nech nosí vždy, keď to uzná za vhodné. Vždy to malo byť na osobnom uvážení.

autor
15. máj 2022

Koronu som mala a už by som to zažiť nechcela. Ležala som v posteli ako mŕtvola. Takú blbosť že "zanechalo to následky" môže povedať asi len ten kto koronu nemal. Lepšie povedané koronu s ťažkými priznakmi

emm_i
15. máj 2022

Úprimne, konečne mi ustúpila bolesť hlavy. Fakt byť 8h v respiratoroch každý deň, domov som chodila zničená, unavená, s bolesťou.
Vydržať pár minút mi nerobí problém, napr. V MHD, lekáreň, u lekára a pod. Ale som rada, že sa môžem normálne nadýchnuť. Prepáčte za úprimnosť.

autor
15. máj 2022

Dokonca jeden člen rodiny skoro zomrel tak bol na tom zle

solange7
15. máj 2022

Kludne nos rusko aj nadalej. Nevidim na tom nic zle. Ja ho sice uz nenosim, ale ak by som sa potrebovala extra chranit, napr aby som zamedzila nakaze doma pri detoch, tak nevidim problem.

bloger
15. máj 2022

Súhlasím s tebou je tu určité riziko. Chceli trošku ľudom uľahčiť. Podľa mňa sa to na Jeseň znova rozbehne. V zdravotníckych zariadeniach sa ale musí nosiť. Veľmi ma mrzí čím si si prešla. Verím ti a chápem, že sa chrániš.

autor
15. máj 2022

Myslím že v septembri bude situácia zase ako na začiatku. Zase rúška, zákaz z okresu do okresu atď
Čítala som že vláda chce aby sme sa nakazili teraz a na jeseň aspoň budeme mať imunitu a lekári nebudú prepracovaní🙄

autor
15. máj 2022

A hlavne už majú lepšiu tému preto koronu už neriešia

domka222
15. máj 2022

Za tie dva roky nosenia rúšok som teraz zistila, že moja imunita je úplne v prdeli. Len niekto "kýchne" a hneď som chorá. Takže za mňa fajn, že sa už nemusia. Samozrejme keď som bola chorá, respirátor som si v takej lekárni dala, aj keď už nebol povinný

luccija
15. máj 2022

Dostaneš ju opakovane nikto nevie čo bude na jesen...veď tu poslednu mutáciu dostali ľudia aj po 2 m znova...hlja som sa cítila s respiratorom v práci zle stále som dýchala ako na 50%Ale bezne vidím ľudí s respiratorom v obchodoch je to tvoja vec, ak Ti vyhovuje nos ho

martinka13
15. máj 2022

Teraz je to na báze dobrovoľnosti. Ak chceš, kľudne rusko nos. Nik Ti nič nemôže povedať. Je to len Tvoja vec, a každého môžeš mať na háku. Ja napríklad určite budem do lietadla nosiť respik. Najmä z dôvodu, že vďaka nemu som sa vždy vyhla zápalu dutín.

7lenka11
15. máj 2022

mne je to jedno, ľahšie sa funguje bez rúška a respirátora, ale je pravda, že odkedy ich nenosíme, som chorľavejšia.. za posledný mesiac mám druhú virózu, a to som celý rok nebola chorá

mikadooo
15. máj 2022

Ja chodím bez rúška tam kde môžem a s rúškom tam kde musím. Vidím aj v obchodoch ľudí s rúškom a myslím si že je to každého osobná vec. Nebudem sa z toho vysmievať a druhých zosmiešňovať alebo niekoho hejtovať len preto, že majú obavy z chorôb. Nosením rúška ma nikto neohrozuje a ani sa ma to nijak osobne nedotýka.

tosomja
15. máj 2022

Ja som sa aj s celou rodinou chránila, povinné sme nosili, kde bolo treba. Pekné na nose, nie pod ako niektorí.
Koronu sme dostali až tento rok koncom januára a myslela som že skapem. koncom februára druhé kolo ešte horšie. Aj malé deti.
A aj tak som rada, že už nemusím nosiť, ale naďalej sa vyhýbam veľkému davu, napríklad v kostole stále máme rúško.

eeffka
15. máj 2022

Pozri ked chces tak si to nos a nas ostatnych nechaj dychat. Nevisim dovod nadychovat sa mikroplastov ani o den dlhsir ako bolo nutne

miskamicha
15. máj 2022

Rusko ta neochrani 🙂 straca svoj ucinok po 20 min.. zacni robit v respiratore s prachovymi ciastockami / napr.brusenie drevenych schodov,skrabanie omietky/ a uvidis kolko toho bude pod respiratorom. 🙂 len tolko k tomu /virus je omnohooooo menši/

dskjhfdlkdjhl
15. máj 2022

Ved ak si myslis, ze respirator/rusko potrebujes, tak ho nos. Nepotrebujes snad odobrenie od uzivateliek MK.

autor
15. máj 2022

Chcela som len počuť názory ostatných, samozrejme je to každého osobná vec.

lasona
15. máj 2022

Konečne ho nemusím nosiť. ,🙏🙏

asia83
15. máj 2022

KONEČNE!

saxana000
15. máj 2022

Kde bolo treba nosila som som rada ze su konecne dolu.ak chces nos dalej je to tvoja vec.niekedy sa pocas chripky nosili ruska kto mal znizenu imunitu.sused chodil kedysi s ruskom ked bol chory a mali doma tyzdnove babetko.bolo to este davno pred koronou

m_
15. máj 2022

Aj ja nosím rusko resp. Respirator.. čítala som, že ak je niekto pozitívny v okolí tak mám oveľa menšiu šancu to dostať. S tým rozdielom ale že ja som kovid nemala a ani po ňom netúžim🙂

sense
15. máj 2022

Ak chceš nosiť tak nos, ak nechceš nosiť tak nenos.....
A názor ze už nue sú povinné? Chvalabohu ze už povinné nie sú

beronsche
15. máj 2022

ak nosis rusko, je tvoja ochrana na urovni placeba.. Ked uz, tak respirator..
moj nazor - som rada, ze sa nenosia.

kika52621
15. máj 2022

Ja som nenosila celé dva roky keď som sla do obchodu mala som pod nosom koronu som mala koncom minulého roka zvládla som ju za 10 dní a cítila som sa ako pri chrípke asi to bolo tým, že moje telo nemalo dokafranu imunitu lebo som sa nedezinfikovala a nechránila jak šalená. Ale ak chceš ty nos len namiesto ruska nos určite respirátor .

marca12
15. máj 2022

Vzhladom k tomu,ze virus koronu je uz tak slabý,ze priznaky su podobne nachladnutiu a chripke,tak nenosim. Navo by som ho nosila. Ked sme mavali pandemie chripky,obmedzovala som navstevy hromadnych podujati a tiez som vtedy nechodila do nakupnych centier. Nevyhnutne veci som nakupila a nezdrziavala sa v obchode.